Lotnisko - EPBY (Bydgoszcz Ignacy Jan Paderewski Airport)

...ciekawostki związane z polskimi lotniskami
Bartek

Postautor: Bartek » środa, 27 gru 2006, 23:21

Geo pisze:webpark to wp a nie IMAGESHACK ;)


...TYPU IMAGESHACK.


jak zwal tak zwal. Potem same syfy pisza w SB. :evil: Dla mnie to moze ladowac ale byla mowa jak na forum umieszczac zdjecia.

Awatar użytkownika
Geo
Posty: 705
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 22:11
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Postautor: Geo » środa, 27 gru 2006, 23:23

włąśnie ciekawi mnie to bo z tego wynika że nie będzie mozna wogóle podawać linków, a niedługo chce wykupić miejsce na serwerze osiedlowym pod stronkę.

bleriot
Posty: 8
Rejestracja: środa, 27 gru 2006, 20:36

Postautor: bleriot » środa, 27 gru 2006, 23:48

Bartek pisze:
bleriot pisze:A witam wszystkich

poniżej linki do mojego porannego marznięcia :D

http://ahs3.webpark.pl/ruslan1.jpg
http://ahs3.webpark.pl/ruslan2.jpg

i jedno większe
http://ahs3.webpark.pl/bigone.jpg


PROSZĘ O NIELINKOWANIE WASZYCH PRAC Z SERWISÓW TYPU IMAGESHACK. PRZEZ MIN. TAKIE COŒ NA FORUM ZAPISUJĽ SIĘ BOTY.


Ktos tu nie rozumie po polsku. :evil:


Miłe powitanie ...jak na dzień dobry, rozumiem po polsku.....

Chyba więc nie da się chwalić swoimi zdjęciami .... bo szczerze mówiąc nie wiem jak... a jetphotos mnie nie interesuje.


Jakaś porada ? szczera myśl ? pomysł ? może administrator forum powie co tu robić ? :!:

Bartek

Postautor: Bartek » czwartek, 28 gru 2006, 00:19

To akurat nie bylo powitanie, a uwaga, poza tym sam nic o sobie nie napisales w pierwszym poscie, wiec zakonczmy ta kwestie. Druga sprawa to widziales post wyzej. Wystarczy troszke checi, poszperac, poszukac, jak sie tu dodaje zdjecia. A jak sie nie znajdzie to wystarczy priva napisac do pierwszego lepszego moderatora, admina... itp.

Jezeli poczules sie urazony to przepraszam, poprostu walczymy od pewnego czasu ze g***** ktore tu sie panoszy :D

Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kalim » czwartek, 28 gru 2006, 00:49

na czarno-bialo nawet bardzo ladnie! niezla maszyna

Pitex
Posty: 607
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 00:29
Lokalizacja: EPGD / GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Pitex » czwartek, 28 gru 2006, 05:36

dla tych co jada, do zobaczenia w BZG :)

omd
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 04 gru 2006, 11:41
Lokalizacja: Gdańsk

W Bydgoszczy 2.5 mln w 2031

Postautor: omd » wtorek, 30 sty 2007, 11:23

Bydgoszcz czeka na inwestora. Czterech chętnych na lotnisko


Władze portu w Bydgoszczy mają już plan jego rozwoju do 2031 roku.To dodatkowa zachęta dla przyszłego inwestora.



Uchwalony na przełomie roku plan rozwoju jest jednym z warunków uzyskania unijnej dotacji dla lotniska. Analiza rozwoju bydgoskiego portu przewiduje, że w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat liczba podróżnych będzie tam rosła o ok. 100 tys. osób rocznie. W 2031 roku przez port ma się przewinąć ponad 2,5 mln osób. Tymczasem obecny terminal został zaprojektowany na 300 tys. pasażerów rocznie.

W regionalnym programie operacyjnym władze samorządowe zarezerwowały na inwestycje lotniska 40 - 50 mln euro. Spółka musi jednak znaleźć pieniądze na wkład własny w wysokości od 15 do 50 proc. wartości inwestycji.

Tymczasem sytuacja finansowa lotniska nie wygląda najlepiej. Zadłużona spółka co roku odnotowuje 4 mln zł strat. Na razie więc władze portu w Bydgoszczy nie myślą o prywatyzacji przez giełdę - szukają wspólnika z pieniędzmi i z doświadczeniem w zarządzaniu portem. Wśród chętnych są firmy z Wielkiej Brytanii, USA, Danii i Niemiec.

Inwestor strategiczny ma być wybrany w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, tak by do końca roku zakończyć proces prywatyzacji portu. Odbędzie się ona przez emisję dodatkowych akcji. Kapitał zakładowy spółki zostanie podniesiony o ok. 30 mln złotych, do 87 mln zł. - Nowy inwestor będzie mógł objąć ponad 50 proc. akcji w spółce zarządzającej portem - mówi Marcin Hydzik, prezes bydgoskiego portu.

ais http://rp.pl

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » wtorek, 30 sty 2007, 12:24

a nie przypadkiem w 2013?

Awatar użytkownika
SebolE
Posty: 371
Rejestracja: sobota, 02 cze 2007, 20:06

Problemy EPBY

Postautor: SebolE » niedziela, 15 lut 2009, 20:52

Artykuł dla tych co narzekają na duże płoty na Gdańskim Lotnisku.
I myślą, że to wymysł ludzi z EPGD. Tak z nudów.
Chyba lepiej co by w ogóle coś latało niż takie problemy jak ma Bydgoszcz.
http://ww6.tvp.pl/389,20090213880498.strona

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » niedziela, 15 lut 2009, 21:37

O kurczę :o tam to faktycznie są wielkie problemy.
Pozdrawiam :)
Paweł

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » niedziela, 15 lut 2009, 22:26

Wg. mnie nie dadzą rady do kwietnia.

MaćkoE

Postautor: MaćkoE » niedziela, 15 lut 2009, 22:29

Siernik pisze:Wg. mnie nie dadzą rady do kwietnia.


Przeczytaj dokladnie ze zrozumieniem....wyraznie jest napisaneze beda negocjowac termin certyfikacji, wiec oni sami wiedza ze nie zdarza.....

Awatar użytkownika
MarcoPolo
Posty: 478
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 18:35
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Re: Problemy EPBY

Postautor: MarcoPolo » poniedziałek, 16 lut 2009, 01:09

SebolE pisze:Artykuł dla tych co narzekają na duże płoty na Gdańskim Lotnisku.
I myślą, że to wymysł ludzi z EPGD. Tak z nudów.
Chyba lepiej co by w ogóle coś latało niż takie problemy jak ma Bydgoszcz.
http://ww6.tvp.pl/389,20090213880498.strona


Płoty, które nie pozwolą zwierzynie włazić na teren lotniska są oczywiście wszędzie niezbędne.
Ale ostatnie inwestycje na naszym lotnisku to już przeszkoda nie tylko dla saren ale nawet takich rączych łań, jak nasza Ania Rogowska (nawet jeżeli będzie miała przy sobie tyczkę). ;-)
Jednak dla przestępcy (terrorysty?) z odpowiednim sprzętem żaden, nawet najwyższy płot nie będzie stanowił przeszkody.
Zatem chętnie się dowiem, która to komisja zaleca takie środki ochrony, jakie widzimy ostatnio u nas.
Już pytałem o tą zagadkę i się nie dowiedziałem.

A tak nawiasem mówiąc, to jak będą mogły za dwa miesiące autobusy dowozić pasażerów,
skoro oni teraz muszą chodzić piechotą z powodu złego stanu płyty postojowej, a tej płyty na pewno przez dwa miesiące nie wyremontują?
Może będą dowozić na nasze lotnisko? Nawet terminy się zgadzają, bo jak stracą certyfikat, to autobusy faktycznie będą paxów dowozić do nas... :lol:

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » poniedziałek, 16 lut 2009, 07:37

z innej strony ciekawe jak takie certyfikaty zdobywają największe lotniska na świecie?ot taki Amsterdam gdzie miejscami płot ma 1,5m wysokości i jest bez kolczatki.To wcale nie odosobniony przypadek, na wielu zdjęciach w galeriach lotniczych przewijają się siatki ogrodzeniowe bądź ich brak w miejscach gdzie ruch lotniczy przekracza sumę operacji wykonywanych przez cały rok na wszystkich polskich lotniskach.trzeba tez jasno powiedzieć ze inwestycje na EPGD nie są celowo wymierzone w spotterów a są jedynie efektem podejmowania niedorzecznych decyzji, bo na pewno te pieniądze ładowane w kolejne zbędne elementy ogrodzenia można by było lepiej wykorzystać.Póki nasze lotnisko nie przejdzie całkowitej metamorfozy to takich baboli w różnych miejscach na pewno więcej powstanie.Jedyne co możemy zrobić to rozejrzeć się za wyższymi drabinami w Castoramie i cierpliwie poczekać na zakończenie prac rozbudowy lotniska.

Awatar użytkownika
SebolE
Posty: 371
Rejestracja: sobota, 02 cze 2007, 20:06

Re: Problemy EPBY

Postautor: SebolE » poniedziałek, 16 lut 2009, 08:42

MarcoPolo pisze:Zatem chętnie się dowiem, która to komisja zaleca takie środki ochrony, jakie widzimy ostatnio u nas.
Już pytałem o tą zagadkę i się nie dowiedziałem.

MarcoPolo a jak myślisz??
Kto w Polsce jest odpowiedzialny za nadzór nad lotnictwem cywilnym, wydawanie koncesji, zezwoleń, licencji, certyfikatów??
http://www.ulc.gov.pl/_download/lotnisk ... tniska.xls
Ale nad ULC-em jest jeszcze Eurocontrola, ale to już zamiesza i tak za wiele wiec rozpisywać się nie będę.
Ale jakie przepisy i uregulowania prawne dotyczące lotnisk i lądowisk są dokładnie Dz.U.
http://www.ulc.gov.pl/index.php?option= ... Itemid=171
Ale to i tak z grubsza.


Wróć do „Lotniska w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości