Obwodnica w Pile...

...ciekawostki związane z polskimi lotniskami
LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Obwodnica w Pile...

Postautor: LAPA » sobota, 23 sie 2008, 11:00

Obrazek

Obrazek

No comment...
Pozdrawiam
LAPA

---=== www.talh.pl ===---

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » sobota, 23 sie 2008, 11:32

:shock: Jajca heheh :)

Awatar użytkownika
Cani
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 08:39
Lokalizacja: Gdynia/Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: Cani » sobota, 23 sie 2008, 11:55

Śmieszą mnie komenty typu "jajca", etc. i ten artykuł.

Prosze bardzo zwróćcie uwagę na te fotografie. Przedstawia lotnisko na Malcie:
http://www.jetphotos.net/viewphoto.php? ... 73&nseq=87
http://www.jetphotos.net/viewphoto.php? ... 682&nseq=5

Tam nikt się z tego nie śmieje i nie komentuje, po prostu tak jest i koniec.

W Gibraltarze także droga przecina pas i jakoś nikogo to nie szokuje.

Pozdro
Obrazek
Obrazek

LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Postautor: LAPA » sobota, 23 sie 2008, 12:08

Nie chce sie wdawac w glupia dyskusje, ale tutaj w Pile to miala byc obwodnica czyli cos co pozwala na sprawny tranzyt przez miasto, a de facto bedzie ona blokowana sygnalizacja swietlna... czyli nie do konca swoja role bedzie spelniac...
Co wiecej pierwotny plan zakladal ze obwocnica ta bedzie przebiegac przez pas startowy dzieki czemu miasto "mialo zaoszczedzic 3 km" asfaltu.... kosztem "tylko" lotniska.
W Polsce wszystko trzeba zniszczyc, a pozniej narzekac ze za gramanicą maja lepiej...zobaczcie jaki to lonisko miało wspaniały potencjał... niesamowita infrastruktura powojskowa, zniszczona zębem czasu (i złomiarzy) a teraz ręka samorządowcow co by wszystko na obwodnice przerobili z"oszczedności".....

Nie porownuj tutaj Giblartaru, bo tam najpierw byla droga do ktorej prostopadle dobudowali pas startowy, poza tym tam nie bylo mozliwosci inaczej drogi przeprowadzic z prostych wzgledow braku przestrzeni.

Moze dla Ciebie Cani to nie problem, ale mi sie łezka w oku kreci jak coraz wiecej lotnisko powojskowych w PL idzie pod "orkę"... :/
Pozdrawiam

LAPA



---=== www.talh.pl ===---

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » sobota, 23 sie 2008, 12:58

Cani pisze:Śmieszą mnie komenty typu "jajca", etc. i ten artykuł.

Prosze bardzo zwróćcie uwagę na te fotografie. Przedstawia lotnisko na Malcie:
http://www.jetphotos.net/viewphoto.php? ... 73&nseq=87
http://www.jetphotos.net/viewphoto.php? ... 682&nseq=5

Tam nikt się z tego nie śmieje i nie komentuje, po prostu tak jest i koniec.

W Gibraltarze także droga przecina pas i jakoś nikogo to nie szokuje.

Pozdro


Hello :)

To dobrze , bo śmiech to zdrowie. Zgodzę sie z Łapą , przez obwodnice nie powinny przebiegać takie "atrakcje", trzeba było kilka zł sypnąć i jakoś ominąć drogę do hangaru albo jakiś wiadukcik postawic , są rózne rozwiązania .

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Cani
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 08:39
Lokalizacja: Gdynia/Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: Cani » sobota, 23 sie 2008, 14:25

LAPA pisze:Moze dla Ciebie Cani to nie problem, ale mi sie łezka w oku kreci jak coraz wiecej lotnisko powojskowych w PL idzie pod "orkę"... :/


Mi też się łezka w oku kręci, tu się z Tobą zgodzę, chociażby przykład Białej Podlaskiej.

Ale wracając do Piły, utrudnienia myślę, że mogą być tylko w okresie od późnej wiosny do wczesnej jezieni (i to też sporadyczne), reszta roku to nie sądzę, by choć raz światło czerwone się zapaliło na obwodnicy. Ruch samolocików w Pile nie jest tak wielki by to powodowało kłopoty na obwodnicy i stwarzało możliwość zakorkowania sie obwy.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Persy
Posty: 106
Rejestracja: środa, 19 kwie 2006, 20:56
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Persy » sobota, 23 sie 2008, 21:02

Ostatnio zmieniony sobota, 23 sie 2008, 21:05 przez Persy, łącznie zmieniany 1 raz.
+ A.net + JP +

theodolit
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 21 kwie 2008, 06:33

Postautor: theodolit » sobota, 23 sie 2008, 21:03

W sumie czytając komentarze do tych wiadomosci to chyba nie wyglada az tak zle. Podobno droga ta jest oddalona od pasa o jakies 300-500m i jest to droga do hangaru (podobno jedynego czynnego) co oznaczało by ze poprostu infrastruktra na tym lotnisku jest bardzo rozrzucona. Jak gdzies było napisane wybudowane 2 hangaru blizej pasa rozwiązuje sporą część problemu.

Fakt, że właściwie napisana wiadomość wygląda tak, jakby u nas po rozbudowie lotniska pozwolili mi jeżdzić do domu ul. Słowackiego i bym mijał droge kołowania 50m od pasa ;p

pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » poniedziałek, 25 sie 2008, 22:24

W Pile teraz są zawody szybowcowe także kwas niezły jest. Ruch jak cholera a ci walneli droge przez lotnisko. Chore. I żeby jeszcze dla dobra mieszkańców tak było, a to samorządowcy sobie wymyślili taką bzdure.
Pozdrawiam, JN

Obrazek


Wróć do „Lotniska w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości