Airpower 05 Zeltweg

...wszelkie relacje z wyjazdów na inne lotniska, pokazy itp.
Awatar użytkownika
muflon
Posty: 80
Rejestracja: środa, 08 lis 2006, 14:57
Lokalizacja: LSZH
Kontaktowanie:

Airpower 05 Zeltweg

Postautor: muflon » niedziela, 26 lis 2006, 18:33

Pisałem coś swego czasu o "imprezach na których trzeba być" :D Po tym wszystkim, co widziałem przez ostatnie dwa lata (i co Wam wkleiłem przez te parę tygodni) mogę chyba powiedzieć, że jako-taki "ogląd" mam ;) I według tego oglądu, z punktu widzenia kogoś kto jeździ na imprezy w konkretnym celu: robić zdjęcia, to właśnie Airpower jest najlepszym airshow na świecie... no dobra, w Europie ;), bo do buszystów się póki co nie wybieram ;)

Już tłumaczę dlaczego: za jedyne 60EUR (wersja na dwa dni, pakiet "maxi" na przyloty i odloty to było 120EUR) organizatorzy proponowali tzw. "spotter's pass", który załatwiał:

- wydzielone, ogrodzone miejsca w strategicznych punktach wzdłuż pasa. W tych miejscach - specjalna opieka, oficerowie, którzy byli na bieżąco ze wszystkim zmianami, pilnujący, żeby "zwykła" publiczność się nie wciskała, z którymi można było pogadać... no krótko mówiąc, konkret, właściwi ludzie na właściwym miejscu
- szybki transport między tymi punktami, na życzenie ("could you call the car please? no problem, they'll be here in 10 minutes")
- wycieczki na flightline, próg pasa
- dostęp do ogromnego "spotter's tent" - zarezerwowanego, niedostępnego nawet dla prasy (!), a w nim
- gniazdka elektryczne w ilościach dużych (ładowanie)
- zawsze aktualne, szczegółowe programy pokazów
- gorące posiłki, napoje itp.
- a wszystko to za darmo (dla posiadaczy passów) i bez limitów!
- ogólnie staff - super przyjazny i ciągle pytający "w czym można pomóc", wszyscy mówiący po angielsku...
- przykład: widząc, że ktoś robi zdjęcia (czyli praktycznie ciągle ;)) żołnierze ustawieni wzdłuż pasa przykucali do ziemii, żeby nie przeszkadzać.

Krótko mówiąc: nie wyobrażam sobie niczego, co w tym zakresie można by zrobić lepiej i tak dobrze nie czułem się na żadnej innej imprezie. Po prostu szczęka w dół i wielkie brawo. Normalnie zachwiali moją wiarą w to, że to Szwajcarzy są mistrzami organizacji ;)

Widać wyraźnie różnicę w stosunku np. do RIATu - tam impreza jest zdecydowanie nastawiona na konsumentów piwa i fish&chips, spotterzy (nawet FRIAT) są traktowani raczej jako zło konieczne. O cenach nawet nie wspomnę ;)

Jedyne czego nie udało się załatwić, to pogoda :( Pod koniec drugiego dnia chlapnęła wielka ulewa, trzeba było schronić się... oczywiście w spotter's tent ;) - my zdecydowaliśmy się potem już nie przeginać i poszliśmy sprawdzić stan namiotów. Aż żal mi było organizatorów, bo naprawdę nie zasłużyli na to :(

Fotki są nieco gorsze niż te z 2006 roku - wtedy dopiero rozkręcałem się w tym biznesie, nie znałem jeszcze wielu sztuczek, no i sprzęt "nieco" gorszy niż dziś ;) Do tego zrobiłem kilka błędów (ISO400 non stop, zamrożone śmigła itp.), fociłem w JPEGach, zapisałem sobie tylko dość zaszumione, obrobione wersje.... No, ale w sumie chyba do przeżycia ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej: http://photosite.pl/aviation/airpower05/

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » niedziela, 26 lis 2006, 18:39

Rewela panie, rewela :) rzeba by się wybrać na tego Airpowera, co roku jest? ;)
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Awatar użytkownika
muflon
Posty: 80
Rejestracja: środa, 08 lis 2006, 14:57
Lokalizacja: LSZH
Kontaktowanie:

Postautor: muflon » niedziela, 26 lis 2006, 18:44

KubaN pisze:Rewela panie, rewela :) rzeba by się wybrać na tego Airpowera, co roku jest? ;)

Teoretycznie co dwa. Niestety w tym roku odwołany :( Ale jeśli tylko będzie, teraz, czy później, to jadę w ciemno, choćby to miała być jedyna impreza w roku :-D

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » niedziela, 26 lis 2006, 19:14

No dobra, moze to bedzie glupie pytanie - gdzie i kiedy sie to odbywa, oraz czy jest jakas oficjalna strona tego wydarzenia?

Awatar użytkownika
muflon
Posty: 80
Rejestracja: środa, 08 lis 2006, 14:57
Lokalizacja: LSZH
Kontaktowanie:

Postautor: muflon » niedziela, 26 lis 2006, 19:53

Spotter pisze:No dobra, moze to bedzie glupie pytanie - gdzie i kiedy sie to odbywa, oraz czy jest jakas oficjalna strona tego wydarzenia?

Ech... pierwszy wynik po wpisaniu w google "Airpower 05" ;-) Notabene drugi też ciekawy :mrgreen:

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » niedziela, 26 lis 2006, 21:47

Mowilem, ze glupie pytanie. Dzieki. Pzdr

wooki1
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 16 mar 2008, 00:15
Lokalizacja: RUMIA
Kontaktowanie:

Postautor: wooki1 » czwartek, 28 maja 2009, 22:35

odświeżam! ktoś się wybiera http://www.airpower09.at/EN/ ? zapowiada się całkiem ciekawie!

Machoni
Posty: 495
Rejestracja: czwartek, 10 sie 2006, 15:10
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Postautor: Machoni » piątek, 29 maja 2009, 08:22

Spotter package wyprzedany.
Pozdrawiam
Mariusz

Obrazek


Wróć do „Relacje z podróży spotterskich”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości