Ostrava, Zilina, Poprad 27.02.2010

...wszelkie relacje z wyjazdów na inne lotniska, pokazy itp.
Pitex
Posty: 607
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 00:29
Lokalizacja: EPGD / GDN
Kontaktowanie:

Ostrava, Zilina, Poprad 27.02.2010

Postautor: Pitex » poniedziałek, 29 mar 2010, 20:35

26.02.2010
Podróż z Gdańska rozpoczęliśmy 26 lutego i pierwszy celem było Opole.
Po drodze były 2 miejsca godne nadrobienia kilku kilometrów. Pierwszym z nich była prywatna kolekcja Pana Przemysława w Oławie, w swoich zbiorach ma MiGa-21, TS-8 Bies oraz DC-3 Dakotę (niestety w 3 częściach). Więcej informacji o tej Dakocie można znaleźć szukając nr rej. G-AMPP
Obrazek

Po zmroku dotarliśmy do ośrodka wypoczynkowego w Starym Oleśnie, na terenie którego stoi An-24 niegdyś należący do PLL LOT reg SP-LTC.
Obrazek

27.02.2010
Około godziny 10:30 dojeżdżamy do lotniska w Ostravie, gdzie czeka na mnie jeden z miejscowych spotterów (Robert Kolek), który zorganizował wycieczkę na płytę lotniska oraz wieże kontroli lotów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety pilne sprawy osobiste mojego przewodnika nie pozwoliły na kontynuowanie wycieczki i musieliśmy ją zakończyć wcześniej. Pokazał mi jeszcze tylko gdzie warto się wybrać. Pojechałem później pod hangar firmy JOBair, zajmującej się przeglądami i naprawami samolotów, oraz pod hangar linii JOBair w którym stoją samoloty SAAB 340 wersji Cargo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Generalnie lotnisko w jest Ostravie bardzo przyjaźnie nastawione do spotterów, każdy z nich może bez problemu wejść na płytę lub wieżę.
Z Ostravy udaliśmy się dalej w stronę Czesko Słowackiej granicy, lecz po drodze w miejscowości Pribor na jednym ze skrzyżowań zaskoczył nas MiG-15, stojący na postumencie.

Obrazek

Dalej bez przeszkód pojechaliśmy do Ziliny. Lotnisko w Zilinie obsługuje jedno regularne połączenie w Pragą w dni powszednie, więc nie było nic do fotografowania z lotnictwa pasażerskiego. Jednak przy w jeździe na lotnisko ukazała się otwarta brama na część lotniska aeroklubowego. Oczywiście nie omieszkałem nie skorzystać z okazji i wszedłem na teren lotniska.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Opuściliśmy lotnisko w Zilinie i udaliśmy się na poszukiwanie Śmigłowca Mi-2 stojącego jako pomnik przy szpitalu w centrum miasta. Niestety jak się później okazało śmigłowiec został usunięty z nieznanych przyczyn, ale ten brak zrekompensował mi Agusta startująca do misji ratunkowej.

Obrazek

Z lądowiska wyruszyliśmy w dalszą drogę, przejeżdżając przez lotnisko aeroklubowe Martin - Tomcany. Lotnisko jeszcze nie obudzone ze snu zimowego i wyglądające na zupełnie wymarłe. Przy lotnisku usytuowana jest prywatna kolekcja rożnych statków powietrznych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnim celem spotterskiej wyprawy był Poprad, zdobyty już po zmroku. Poprad jest lotniskiem z którego operuje jedna linia, DanubeWings. Jak się spodziewałem, na płycie stał ATR 72 tej właśnie linii.

Obrazek

Z Popradu udaliśmy się na spoczynek do Krynicy Zdrój. Moja żona była dzielna i wytrzymała ze mną ponad 1000km :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 30 mar 2010, 08:45 przez Pitex, łącznie zmieniany 1 raz.

MontyBL
Posty: 481
Rejestracja: sobota, 05 lip 2008, 09:30

Postautor: MontyBL » poniedziałek, 29 mar 2010, 20:43

Świetna relacja! Fajne zdjęcia, a ostatnie - jak z EPGD na cargo ;-D

Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kalim » poniedziałek, 29 mar 2010, 21:54

chyba najbardziej spoterski wypad ostatnich czasów! fajnie sie czytało!

Obrazek

Pitex
Posty: 607
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 00:29
Lokalizacja: EPGD / GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Pitex » poniedziałek, 29 mar 2010, 22:02

to był wypad na narty :) i jakoś tak na około wyszło ;)

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » wtorek, 30 mar 2010, 07:05

pitex swietna robota, nie tylko na forum ale i na www relacje milo sie oglada :)
Obrazek
ravecki

Awatar użytkownika
Cani
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 08:39
Lokalizacja: Gdynia/Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: Cani » środa, 31 mar 2010, 07:08

Bardzo fajna relejszyn, fajowe fotki ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » środa, 31 mar 2010, 17:02

Mi też się widzi :) świetne lotnisko w Popradzie, trzeba mieć nadzieję, że będzie więcej latało :)
Pozdrawiam, JN

Obrazek


Wróć do „Relacje z podróży spotterskich”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości