Amsterdam 6-7.11.2008

...wszelkie relacje z wyjazdów na inne lotniska, pokazy itp.
Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » niedziela, 09 lis 2008, 15:26

kex siernik propozycja dla was żebyście zaczęli pisać do rzeczy i przestali zawalać forum bezmyślnymi postami. Nie mówię ze wszystkie takie są ale ostatnio niestety tylko takie. Wszytko fajnie super śmiesznie ale do czasu....
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » niedziela, 09 lis 2008, 16:12

Siernik pisze:Na zdjęciach satelitarnych widać tą fosę ale wg. mnie widać też płot na 18R.

Siernik zapewniam Cię, że jakby ten płot tam był to prawdopodobnie bym go zauważył...

MarcoPolo pisze:Marcin - globtroter! Bo za chwilę następne podróże :wink: .
Faktycznie z pogodą (wylot i powrót) miałeś farta - wiadomo co się działo.
A jak dojechałeś do Amsterdamu?

No tak - w sobotę Londyn ;). Oby tylko znowu pogoda była. A do Amsterdamu śmigałem po wspaniałych, oświetlonych autostradach wynajętym samochodem. Na Schiphol bez samochodu to nie da rady - najpierw pojechałem na miejscówkę przy pasie 06/24, która już niestety przestała istnieć, a potem, żeby pojechać na miejscówkę po zachodniej stronie pasa 18R/36L to jechałem prawie 15km. Żeby potem przejechać na wschodnią stronę tego samego pasa to jechałem chyba 9km. Samochód zarezerwowałem na www.easycar.com. Oni korzystają z normalnych znanych firm wypożyczających samochody - w moim przypadku National Car, a cena była około 2,5 raza niższa niż u nich bezpośrednio.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » niedziela, 09 lis 2008, 16:58

Marcin pisze:No tak - w sobotę Londyn ;). Oby tylko znowu pogoda była. A do Amsterdamu śmigałem po wspaniałych, oświetlonych autostradach wynajętym samochodem. Na Schiphol bez samochodu to nie da rady - najpierw pojechałem na miejscówkę przy pasie 06/24, która już niestety przestała istnieć, a potem, żeby pojechać na miejscówkę po zachodniej stronie pasa 18R/36L to jechałem prawie 15km. Żeby potem przejechać na wschodnią stronę tego samego pasa to jechałem chyba 9km. Samochód zarezerwowałem na www.easycar.com. Oni korzystają z normalnych znanych firm wypożyczających samochody - w moim przypadku National Car, a cena była około 2,5 raza niższa niż u nich bezpośrednio.


Marcin jesteś w stanie wskazać na jakimś google maps, tą miejscówkę z której te foty robiłeś? To byłą ta 18R/36L ??
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » niedziela, 09 lis 2008, 17:14

Blink pisze:kex siernik propozycja dla was żebyście zaczęli pisać do rzeczy i przestali zawalać forum bezmyślnymi postami. Nie mówię ze wszystkie takie są ale ostatnio niestety tylko takie. Wszytko fajnie super śmiesznie ale do czasu....


Marcin- pomylić to się każdy kiedyś może

To ja już może skończę swoją "karierę" w tym temacie ;]

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » niedziela, 09 lis 2008, 19:48

Blink pisze:Marcin jesteś w stanie wskazać na jakimś google maps, tą miejscówkę z której te foty robiłeś? To byłą ta 18R/36L ??

OK. Jak wroce do domu to gdzies zaznacze te miejsca. Na razie czekam w kinie na Bonda :wink: Podobno kiepski...
Obrazek

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » niedziela, 09 lis 2008, 20:03

Cóż, nie zauważyłem nigdzie na forum reguły "Żadnych żartów w postach" ale skoro istnieje taka w formie niepisanej to się do niej dostosować postaram.
A miejscówkami, też przyznam, że jestem zaciekawiony.
Pozdrawiam :)
Paweł

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » niedziela, 09 lis 2008, 23:19

kex_ pisze:Có¿, nie zauwa¿y³em nigdzie na forum regu³y "¯adnych ¿artów w postach" ale skoro istnieje taka w formie niepisanej to siê do niej dostosowaæ postaram.
A miejscówkami, te¿ przyznam, ¿e jestem zaciekawiony.

bez urazy ale jak czytam Twoje posty w tym temacie to robi mi sie sutno ze bedziesz pracowal na moja emeryture.
Obrazek
ravecki

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » poniedziałek, 10 lis 2008, 01:02

A więc Bond nie był zły ;)

A tu jest link do mapy:
http://maps.google.com/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=103873560415855557134.00045b4a31b6b187042e6

Wszystkie moje fotki są oczywiście z pasa 18R. Podobno są jeszcze inne miejscówki ale ich nie sprawdzałem. Może coś się da zrobić z takiej małej drogi wzdłuż autostrady po zachodniej części pasa 18C/36C.

W czasie mojego pobytu lądowania głównie były na 18R, trochę mniej na 18C, a starty głównie na 24, a w czwartek późnym popołudniem na 18L.
Obrazek

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » poniedziałek, 10 lis 2008, 20:25

Rav, nic się nie martw, emeryturę godną otrzymasz ;) a to, że lubię sobie pożartować lub zaprezentować odrobinę sarkazmu wcale nie oznacza, że jestem dziecinny.

Marcin, dzięki za mapę, jak kiedyś pojadę pewnie się przyda info o miejscówkach dobrych. A że Bond nie jest zły to zaskoczenie, biorąc pod uwagę marność poprzedniej części.
Pozdrawiam :)

Paweł


Wróć do „Relacje z podróży spotterskich”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości