Amsterdam 6-7.11.2008

...wszelkie relacje z wyjazdów na inne lotniska, pokazy itp.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Amsterdam 6-7.11.2008

Postautor: Marcin » sobota, 08 lis 2008, 20:40

Dzięki ogromnej uprzejmości ze strony aury udało mi się polecieć w czwartek do Brukseli, a stamtąd pojechać do Amsterdamu. Pogoda niestety nie rozpieszczała - zarówno pod względem słońca, temperatury, widoczności i wiatru. Niektóre fotki pod koniec drugiego dnia udało mi się zrobić przy chwilowym słońcu. Co do samego lotniska to jest to na prawdę chyba najbardziej przyjazne spotterom lotnisko w Europie. Tam gdzie wokół lotniska jest kanał to nie ma żadnych płotów. Policja jeździ dość często wokół lotniska, a na terenie lotniska wzdłuż kanałów jeżdżą inne służby lotniskowe. Nie dość, że nigdy nie miałem z nimi jakichś nieprzyjemnych sytuacji to jeszcze jak przejeżdżali często z uśmiechem machnęli ręką na przywitanie. Wszystkie fotki robiłem na pasie 18R. Niestety zwłaszcza w piątek po południu dość często widziałem jakieś lądujące większe sztuki na pasie 18C :evil:. Bardzo znana miejscówka przy pasie 06/24 jest już niestety zamknięta - coś tam budują :cry:.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fotek mam jeszcze trochę ale jakość nie powala, nie mam miejsca na dysku i nie specjalnie mi się chce nimi zająć :wink: Ale jak będzie zainteresowanie to coś może jeszcze wykombinuję.
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 lis 2008, 02:36 przez Marcin, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » sobota, 08 lis 2008, 21:17

Nooo, zdjęcia naprawdę godne :) i w dodatku trochę fajnych maszynek było. Zdecydowanie mi się podoba.
Pozdrawiam :)
Paweł

vincent
Posty: 505
Rejestracja: piątek, 25 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: vincent » sobota, 08 lis 2008, 21:20

Ooo, Fin retro :-) Się nie pytaj, tylko dajesz następne :)

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » sobota, 08 lis 2008, 21:32

kurcze no tam mnie jeszcze nie bylo, dawaj nastepne.
Obrazek
ravecki

MontyBL
Posty: 481
Rejestracja: sobota, 05 lip 2008, 09:30

Postautor: MontyBL » sobota, 08 lis 2008, 21:37

Ależ ten Retro wali niebieskim po oczach! ;-P

Fajne samoloty, widać, że spotting udany!
Prosimy o kolejne zdjęcia :D

duszy
Posty: 679
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2007, 21:42
Lokalizacja: EPMB

Postautor: duszy » sobota, 08 lis 2008, 22:28

Patrząc na te zdjęcia są świetne.Ale na suwa mi się jedno pytanie czy tam robiłeś zdjęcia z terenu lotniska czy z poza terenu a jeżeli z poza terenu to czy tam nie ma płotu z zasiekami?

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » sobota, 08 lis 2008, 23:05

MontyBL pisze:Ależ ten Retro wali niebieskim po oczach! ;-P

No chyba rzeczywiście trochę przesadziłem :wink:. Ale głównie dla tego, że fotki w Photoshopie wyglądają zupełnie inaczej niż w przeglądarce internetowej. Z tego co mi wiadomo to dla tego, że Photoshop ma tam jakiś domyślny profil kolorów dość zbliżony do poprawnego, a przeglądarka nie. Ale jak się przyjrzałem jeszcze raz to i tak trzeba trochę zjechać z kolorkiem ;).

duszy pisze:Patrząc na te zdjęcia są świetne.Ale na suwa mi się jedno pytanie czy tam robiłeś zdjęcia z terenu lotniska czy z poza terenu a jeżeli z poza terenu to czy tam nie ma płotu z zasiekami?

No tak jak napisałem - tam gdzie wokół lotniska jest kanał to nie ma płotu. Wystarczyło by mieć 4-metrową dechę i można suchą nogą przejść na lotnisko ;).

Może jeszcze jakieś uwagi? Przydadzą się bo nie wszystko widzę na pierwszy rzut oka. Potem jak ktoś napisze na forum albo JP odrzucą to dopiero widzę, że coś nie tak. Co do Finnaira ogólnie to wrzuciłem go tylko dla tego, że jest rzadki - tak na prawdę to powinno się go wywalić wg mnie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » niedziela, 09 lis 2008, 11:06

Marcin pisze:
MontyBL pisze:Ależ ten Retro wali niebieskim po oczach! ;-P

No chyba rzeczywiście trochę przesadziłem :wink:. Ale głównie dla tego, że fotki w Photoshopie wyglądają zupełnie inaczej niż w przeglądarce internetowej. Z tego co mi wiadomo to dla tego, że Photoshop ma tam jakiś domyślny profil kolorów dość zbliżony do poprawnego, a przeglądarka nie. Ale jak się przyjrzałem jeszcze raz to i tak trzeba trochę zjechać z kolorkiem ;).

duszy pisze:Patrząc na te zdjęcia są świetne.Ale na suwa mi się jedno pytanie czy tam robiłeś zdjęcia z terenu lotniska czy z poza terenu a jeżeli z poza terenu to czy tam nie ma płotu z zasiekami?

No tak jak napisałem - tam gdzie wokół lotniska jest kanał to nie ma płotu. Wystarczyło by mieć 4-metrową dechę i można suchą nogą przejść na lotnisko ;).

Może jeszcze jakieś uwagi? Przydadzą się bo nie wszystko widzę na pierwszy rzut oka. Potem jak ktoś napisze na forum albo JP odrzucą to dopiero widzę, że coś nie tak. Co do Finnaira ogólnie to wrzuciłem go tylko dla tego, że jest rzadki - tak na prawdę to powinno się go wywalić wg mnie...


Bałbym się przez 4 metrową dechę ze sprzętem przejść nad wodą :)
Na zdjęciach satelitarnych widać tą fosę ale wg. mnie widać też płot na 18R.

http://www.flygradar.nu/karta.php?lat=5 ... 61&zoom=18
posłużyłem się radarem ale widać wszysto ganc ;]

Awatar użytkownika
MarcoPolo
Posty: 478
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 18:35
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: MarcoPolo » niedziela, 09 lis 2008, 11:19

Marcin - globtroter! Bo za chwilę następne podróże :wink: .
Faktycznie z pogodą (wylot i powrót) miałeś farta - wiadomo co się działo.
A jak dojechałeś do Amsterdamu?

A Ty Siernik nie patrz z satelity, tylko posłuchaj człowieka, który tam był! :D

p.s.
Na moim CRT fin jakoś nie wali niebieskim po oczach. :wink:

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » niedziela, 09 lis 2008, 11:32

Srogi Singapore, Cityhopper na Fokkerze śmigłowym, F100 i ostatni 747 KL :) Super fotki te co wymieniłem, bardzo fajne i godna jakość.
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » niedziela, 09 lis 2008, 12:31

Maacin jak dla mnie wszystkie foty super. Nie ma co w przyszłym roku trzeba będzie odwiedzić Holandię :) Czekamy na więcej fot! :wink:
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » niedziela, 09 lis 2008, 13:29

MarcoPolo pisze:A Ty Siernik nie patrz z satelity, tylko pos³uchaj cz³owieka, który tam by³! :D
p.s.
Na moim CRT fin jako¶ nie wali niebieskim po oczach. :wink:

podpisuje sie pod tym co napisal MarcoPolo na CRT wyglda przyzwoicie ten fin ale juz na LCD to jakas maskara/
Sernik, co tu duzo gadac, przebiles naszego lokalnego lingiwste w dziedzienie absurdalnego tekstu na forum.

Kuban a wiadomo moze do kiedy ten ostatni 747 KL bedzie w uzyciu, moze inaczej czy w przyszlym sezonie da sie na niego w AMS zapolowac :) ?
Obrazek
ravecki

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » niedziela, 09 lis 2008, 13:55

Siernik pisze:Na zdjęciach satelitarnych widać tą fosę ale wg. mnie widać też płot na 18R.


Schiphol aż tak często oblegane jest przez rycerzy (albo wojowniczych spotterów) że potrzeba tam fosy? :) czy to ze względu, że może trzymają tam jakieś smoki? :P
Pozdrawiam :)

Paweł

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » niedziela, 09 lis 2008, 14:09

kex_ pisze:
Siernik pisze:Na zdjêciach satelitarnych widaæ t± fosê ale wg. mnie widaæ te¿ p³ot na 18R.


Schiphol a¿ tak czêsto oblegane jest przez rycerzy (albo wojowniczych spotterów) ¿e potrzeba tam fosy? :) czy to ze wzglêdu, ¿e mo¿e trzymaj± tam jakie¶ smoki? :P


czlowieku za mocny towar bierzesz.
Obrazek
ravecki

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » niedziela, 09 lis 2008, 14:59

hahaha :wink: dobre rav :D

fosę w znaczeniu tego kanału.

Dlaczego uważasz że przebiłem "naszego lokalnego lingiwste w dziedzienie absurdalnego tekstu na forum".


Wróć do „Relacje z podróży spotterskich”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości