Heathrow 21.10.2008

...wszelkie relacje z wyjazdów na inne lotniska, pokazy itp.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » środa, 29 paź 2008, 20:33

SUPER! I nawet się załapałem na kawałek filmu :D. Kurcze już się nie mogę doczekać 15 listopada - kolejnego wyjazdu do Londynu - tym razem już na kilka dni :wink:.

A tak przy okazji - może mi ktoś podpowiedzieć o co może chodzić z tym zdjęciem? Bo powiem szczerze, że mi akurat w miarę pasuje... No ewentualnie trochę za jasne niebo mi przychodzi do głowy ale nie wiem czy o to chodzi.
http://www.jetphotos.net/viewreject_b.php?id=2182148
No i jeszcze Swissa mi odrzucili chyba z powodu takiego, że nie zaznaczyłem, że jest to specjalne malowanie :evil:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 602
Rejestracja: piątek, 02 lut 2007, 22:10
Lokalizacja: Kartuzy
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz » środa, 29 paź 2008, 21:00

za malo kontrastu głownie :) i troszke ciemnawy ten fokker :)
Pozdrawiam serdecznie
__________________________________________
Obrazek

Awatar użytkownika
MarcoPolo
Posty: 478
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 18:35
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: MarcoPolo » środa, 29 paź 2008, 22:55

baku pisze:Tradycyjnie super film az chce sie pojechac na LHR widzac to co nakrecil MarcoPolo.
Marek pokaz mapke z google z ta miejscowka co od 3,15 minuty filmu zajales bo naprawde super miejsce do spottingu!!

PS. Asiana 777 Rulez:)


Faktycznie, warto się tam wybrać - to po prostu raj dla każdego spottera :D

Co do miejscówki:
Praktycznie cała droga Northern Perimeter od progu pasa 27R do wysokości terminali 1,2,3 przy pewnych warunkach nadaje się do fotografowania (inne kadry niż Myrtle Av i ronda przy 27R).
Miejsce wskazałem zielonym znacznikiem:
Obrazek

Problemem jest płot, który na całej długości nie ułatwia fotografowania.
Pozostaje fotografowanie przez siatkę pod blachą zasłaniającą widok lub wyposażenie się w niewielką drabinkę, aby znaleźć się z aparatem nad siatką ale pod drutami kolczastymi.
Myślałem nad tym długo, bo jak tu przewieźć w bagażu podręcznym drabinę? :lol:

Oto patent:
Plecak spotterski o wymiarach 55 x 40 x 20cm (35 zł)
Obrazek

W plecaku dwie bardzo lekkie, składane skrzynki OKT o ładowności 50 kg (30 zł sztuka).
Obrazek

Skrzynki w plecaku stanowią boki, pomiędzy którymi jest ok 10cm przestrzeni na resztę gratów.

Całość otwiera się i instaluje w ok 15s:
Obrazek

Sprawdzona obciążalność na krawędziach ok. 90 kg, jesteśmy na wysokości 55 cm nad ziemią, bardzo stabilne.
Alternatywą jest kupienie drabinki na miejscu i zostawienie (sprzedanie jej :lol: )

Gdy się jedzie w dwie osoby, można się znaleźć na wysokości 77 lub 110 cm!

Monitoring na LHR miał pewnie niezły ubaw, policję to bardzo zaciekawiło :lol: Pojawiali się w jakieś 15 - 30 min.
Podobno posiadając drabinkę prosi się o wizytę :wink: .
Najdłużej wystałem kawałek dalej na parkingu policyjnym, gdzie z troską oznajmili, że właściwie tutaj to KTOŚ może mnie aresztować. :roll:

Generalnie miejscówki wzdłóż Northern Perimeter Rd nadają się dopiero pod wieczór lub gdy są chmury.
Interesujące są parkingi przy samym płocie ale tego nie testowałem.

Bardzo dobre miejsce znalazłem dokładnie po przeciwnej stronie lotniska, przy pasie 27L, gdzie samoloty ustawiają się w kolejce do startu.
Filmowałem tam już po ciemku (nikt mnie nie nagabywał przez prawie godzinę - do końca pobytu na LHR) i następnym razem spróbuję za dnia.

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » środa, 29 paź 2008, 23:11

Marco ja myśle że ta godna miejscówa może być dobra na wczesny letni poranny spotting, wtedy słońce może być po dobrej stronie.

PS super patent na drabe :D
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kalim » środa, 29 paź 2008, 23:17

Kurcze rewelacja ten film!! super ten motyw z samochodami co przejezdzaja i zmiana scen!! i ten cień na trawie rewelacja!

Obrazek

MontyBL
Posty: 481
Rejestracja: sobota, 05 lip 2008, 09:30

Postautor: MontyBL » środa, 29 paź 2008, 23:30

Film świetny, piękne ujęcia siadających maszyn ;-)

Awatar użytkownika
MarcoPolo
Posty: 478
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 18:35
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: MarcoPolo » środa, 29 paź 2008, 23:36

Dzięki koledzy! :wink:
Eh, żeby tam jeszcze w kilku miejscach usypać naszą górkę i mieć statyw...
Większość filmowana nad głową, mikrofon plątał się w drutach kolczastych, bardzo niewygodnie - dlatego często ujęcia kończą się zbyt szybko. :oops:

Kalim pisze:Kurcze rewelacja ten film!! super ten motyw z samochodami co przejezdzaja i zmiana scen!! i ten cień na trawie rewelacja!


To jest jeden z "uroków" Heathrow - cały czas ruch samochodowy, czasem tylko metr pomiędzy płotem i drogą. Nie można nagrać czystego dźwięku samolotu.
Przejeżdżające auta strasznie upierdliwe, więc trzeba było je wykorzystać twórczo! :lol: To się nazywa fachowo "przemaz". :wink:

Awatar użytkownika
Cani
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 08:39
Lokalizacja: Gdynia/Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: Cani » czwartek, 30 paź 2008, 07:05

MarcoPolo pisze:Pierwsza część z pierwszej wizyty na Heathrow ukazała się wreszcie na JV:

Obrazek


MarcoPolo, interesuje mnie końcówka filmu, co to za miejscówa? Pozdro
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MarcoPolo
Posty: 478
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 18:35
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: MarcoPolo » czwartek, 30 paź 2008, 09:35

Cani pisze:MarcoPolo, interesuje mnie końcówka filmu, co to za miejscówa? Pozdro


To był właśnie ten parking policyjny przy Northern Perimeter Rd (nie było żadnych samochodów ani znaków), jedynie niedaleko stoi budynek policji.
Taki betonowy placyk - płot się wcina w stronę lotniska. Dalej zaczynają się parkingi, widok otwiera się dopiero przy terminalu T5.

Awatar użytkownika
Cani
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 08:39
Lokalizacja: Gdynia/Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: Cani » czwartek, 30 paź 2008, 10:07

szacunek, dzięki za info!!
Obrazek

Obrazek

Radarus
Posty: 269
Rejestracja: poniedziałek, 05 maja 2008, 11:30
Lokalizacja: 3city
Kontaktowanie:

Postautor: Radarus » czwartek, 30 paź 2008, 22:16

MarcoPolo pisze:Pierwsza część z pierwszej wizyty na Heathrow ukazała się wreszcie na JV:

Obrazek


Super filmik!!!!!
-------------------
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=36003
--------------------
Obrazek

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » piątek, 31 paź 2008, 09:18

Widze ze film podoba sie nie tylko na forum poniewaz zostal video of yesterday na jetphotos. gratulacje

no a ja czekam niecierpliwie na 2 czesc filmu z rozwinietym watkiem nocnych kolowan na LHR:)
Obrazek

Awatar użytkownika
MarcoPolo
Posty: 478
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 18:35
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: MarcoPolo » piątek, 31 paź 2008, 21:25

baku pisze:Widze ze film podoba sie nie tylko na forum poniewaz zostal video of yesterday na jetphotos. gratulacje

no a ja czekam niecierpliwie na 2 czesc filmu z rozwinietym watkiem nocnych kolowan na LHR:)


Cieszę się, że się podoba, chociaż nie przypuszczałem,
że będzie robił tak zawrotną karierę (a tym razem jest spora konkurencja): :D

Obrazek

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » sobota, 01 lis 2008, 00:34

Godny wynik! :) A faktycznie muszę przyznać, że konkurencja niezła, ten JAL Cargo na Kai Tak to jest coś pięknego :)

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » sobota, 01 lis 2008, 01:13

Marco świetne są te nocne kołowania!!! Nie wiem czy to akurat w tym filmiku, w tym na yt :) poprostu szacun!! One się tam zatrzymywały, czy raczej nie? Tzn czy byłby jakiś nocny stojak możliwy?
Pozdrawiam, JN

Obrazek


Wróć do „Relacje z podróży spotterskich”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości