Meiringen LSMM

...wszelkie relacje z wyjazdów na inne lotniska, pokazy itp.
Awatar użytkownika
AZT
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 14 kwie 2006, 15:44
Lokalizacja: Bytów
Kontaktowanie:

Meiringen LSMM

Postautor: AZT » piątek, 03 paź 2008, 16:58

Witam Was
Meiringen to miejscowość w pobliżu której znajduje sie baza lotnicza szwajcarskiej armi. Wybrałem się tam przy okazji urlopowania w tamtej części Europy. Czytając wiele informacji na forach o tym miejscu nie byłem w stanie uwierzyć, że istotnie tam tak jest. Nie będę sie rozpisywał bo wszystkiego można (ja tak zrobiłem) dowiedzieć z m.in tutaj: http://lotnictwo.net.pl/search.php?mode=results
Nie wierzyłem do chwili kiedy na własne oczy tego nie zobaczyłem!
Na wizytę w bazie wybrałem sie wspólnie, jak dla mnie, z jednym z guru fotografii lotniczej czyli Muflonem i przy tej okazji chcę jeszcze raz podziekować za wspólne spedzenie całego dnia.
Ale do rzeczy:
Parking i mapka pogladowa lotniska:
Obrazek
Przygotowanie ekwipunku:
Obrazek
Przyjechaliśmy na miejsce ok 8.00 rano i w tej chwili na lotnisku kompletnie nic sie nie działo więc Muflon wypatrywał...żartuję, podziwiał widoki i przelatujący wysoko nad górami smigłowiec Kamov:
Obrazek
Ogólny klimat tej bazy i przepiękne krajobrazy:
Obrazek
to widok na całą baże na pierwszym planie rwy; później udaliśmy się w pobliże miejsca z którego wypływa ten wodospadzik na tą góreczkę - fotki z tego miejsca troszkę niżej

Obrazek
Obrazek

W związku z tym, że nic kompletnie sie nie działo, co było w przypadku tej bazy conajmniej dziwne, udalismy sie do - UWAGA- informacji (bojowa baza lotnicza) gdzie miły pan żołnierz poinformował nas, iz loty rozpoczna sie ok 10:30 w sesji porannej oraz chyba 14:30 w sesji popołudniowej i oczywiscie od razu wręczył program manewrów Axalp2008 na który serdecznie zapraszał
No i zaczęło się usłyszeliśmy ryk uruchamianych silników więc pędem autem pojechaliśmy wzdłuż txw i ja strzeliłem m.in to:
Obrazek
starty i grill (zatyczki w uszach obowiązkowo):
Obrazek
dla mnie poprostu rzecz niewyobrażalna, ze bojowe samoloty sa na wyciągniecie ręki i kompletnie nic nie jest utajnione zakazane - w granicach rozsądku oczywiście- jakies takie normalne ale dla mnie nienormalne, pewnie Muflon to potwierdzi ,że tak było ;)
Obrazek
Obrazek
to widoki ze wspomnianej góreczki (foty tylko zmniejszono dla potrzeb publikacji; wykonane C-EF-400mm):
Obrazek
a to jeden ze słynnych szlabanów zamykajćych ruch na drodze publicznej w trakcie trwania operacji na lotnisku - w tym przypadku kołowanie z hangaru w skale na pas startowy"
Obrazek
głowna droga publicza w poprzek pasa i taxiway z wydzieloną nawet częścią dla pieszych!
Obrazek
Obrazek
widok na parking dla gości/spotterów, główny szlaban - czyli normalne funkcjonowanie bazy i okolicznych mieszkańców:
Obrazek
Obrazek
Po górskich atrakcja wstapiliśmy na kawę w kasynie na terenie bazy i weszliśmy na taras widokowy - stoliki, ławeczkie itp kto chciał to z kawusią i m.in to mozna ustrzelić z tego tarasiku:
Obrazek
Obrazek
no teraz wiem, że przed Muflonem to nic sie nie ukryje:
Obrazek ;)
widoki naprawdę przepiekne, zapierające dech i ta taka sielska atmosfera przerywana czasem sygnałem syreny i zamykaniem szlabanów na czas startów i ladowań. Potem normalne zycie mieszkańców i "gości" ; spacer w poprzek pasa zatrzymanie sie na jego środku ; Hornety i F5 na wyciągniecie ręki, kawa czy obiad w bazie lotniczej potem tarasik widokowy, krowy na pastwiskach, konie, mały szkółka jeździecka, a huk startujących myśliwców im wcale nie przeszkadza. Pewnie dlatego sery i ta czekolada ze Szwajcarii sa takie dobre ;)
Obrazek
Obrazek
To właśnie główna droga publiczna przez środek bazy lotniczej:
Obrazek
to tak w skrócie. Mam nadzieję, ze nie zanudziłem. Naprawdę warto.
Na inne zdjęcia z tego wypadu zapraszam tu: http://www.jetphotos.net/palbum/photoalbum.php?album=1602
Dziękuję za uwagę ;) AXALP w przyszłym tygodniu!!! Mozna sie wybrać ;)

ps. podczas urlopu odwiedziłem Basel-LFSB i Frankfurt-EDDF (właśnie w Basel połknąłem bakcyla spotterskiego 3 lata temu podczas ostatniej tam mojej wizyty i zrobiło mi sie poprostu głupio gdy wyciągnąłem kompakcik Kodak DX4200 chyba a tam goscie z full wypasem, tylko lornetke wtedy miałem na poziomie, jak sobie pomyśle o tym to nie moge powstrzymac się od śmiechu)
pozdrawiam
Krzysztof
Obrazek

Awatar użytkownika
MarcoPolo
Posty: 478
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 18:35
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: MarcoPolo » piątek, 03 paź 2008, 18:47

Nie, no normalnie wynudziłem się strasznie... To przecież u nas na EPMB jest dużo ciekawiej - szczególnie teraz :lol:
A tak poważnie - SUPER MIEJSCE i świetne foty! Szczerze zazdroszczę :oops: .

Awatar użytkownika
Geo
Posty: 705
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 22:11
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Postautor: Geo » piątek, 03 paź 2008, 18:57

Fakt i krajobraz bardziej zróżnicowany w Malborku. :wink:
Ehhh ale żeś smaka narobił :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Persy
Posty: 106
Rejestracja: środa, 19 kwie 2006, 20:56
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Persy » sobota, 04 paź 2008, 09:54

To nienormalne, żeby mogło być tak normalnie :D
+ A.net + JP +

Awatar użytkownika
chajal
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 09 cze 2007, 08:47
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: chajal » sobota, 04 paź 2008, 10:56

No tak jak w Pile :D Super klimat. U nas to jest niemożliwe, ludzie szlaban na przejazdach kolejowych omijają i jadą kto pierwszy lokomotywa czy samochód. Przy samolotach byłyby wieksze jaja :)

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » sobota, 04 paź 2008, 18:23

przyznam ze foty na jpnet niesamowite ale przypuszczam ze klimat wycieczki jeszcze lepszy. tylko pogratulowac.

no axalp w tym roku to ponownie nie. ale za rok kto wie kto wie:):)
Obrazek

Awatar użytkownika
AZT
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 14 kwie 2006, 15:44
Lokalizacja: Bytów
Kontaktowanie:

Postautor: AZT » niedziela, 05 paź 2008, 08:48

Baku, to prawda... klimat tej wycieczki...,pobyt tam ale równiez podczas podróży delektowanie sie krajobrazami (w Szwajcarii dozwolona max. prędkość na autostradzie to 120km/h a oczywiście były też ograniczenia) więc było co oglądać - góry a pomiedzy nimi jeziora z malowniczym Interlaken http://wiki.worldflicks.org/interlaken.html tak to ogólnie wygląda i podobno najpiekniej jest tam właśnie późnym latem i jesienią....
hmm AXALP? po tym wszystkim jakoś teraz do mnie przemawia MAKS ;)
pozdrawiam

Krzysztof

Obrazek

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » niedziela, 05 paź 2008, 20:20

Ooo powiem tyko jeśli netykieta mnie nie zeżre : ZAJEBISTE!!!
Pozdrawiam, JN

Obrazek


Wróć do „Relacje z podróży spotterskich”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości