Mi-17 EPOK

Awatar użytkownika
chajal
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 09 cze 2007, 08:47
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Mi-17 EPOK

Postautor: chajal » wtorek, 23 cze 2009, 21:42

Po trwającym prawie pięć miesięcy remoncie na macierzyste lotnisko w Gdyni Babich Dołach powrócił w piątek, 12 czerwca, śmigłowiec Mi-17. Podczas prac maszyna z klucza śmigłowców transportowych 28. Puckiej Eskadry Lotniczej otrzymała nowy kamuflaż i wyposażenie.
Od poniedziałku, 8 czerwca, kmdr ppor. pil. Cezary Wiatrak oraz kpt. mar pil. Waldemar Orliński wraz personelem technicznym wydzielonym z 28. Puckiej Eskadry Lotniczej wspieranym przez starszego inżyniera eksploatacji z Dowództwa Brygady Lotnictwa MW kpt. mar. Bogusława Korbę przyjmowali w zakładach wyremontowany śmigłowiec oraz zapoznawali się z jego nowym wyposażeniem. W styczniu, maszyna została przetransportowana do zakładów transportem lądowym. W piątek po południu, Mi-17 (Mi-8MTV-1) z numerem burtowym 5528 po odbiorze technicznym i oblocie kontrolnym został przebazowany do Gdyni. Maszyna oprócz zapasu resursu po wykonanym remoncie otrzymała nowe wyposażenie: odbiornik GPS, radar pogodowy, odbiornik systemu ILS, nowe radiostacje, rejestrator parametrów lotu oraz radiopławę. Ze względu na nowy i unikalny kamuflaż „siedemnastka” ma też nową nieoficjalną nazwę nadaną przez personel, który odbierał śmigłowiec po remoncie – „Błękitek”.
Już wcześniej śmigłowiec ten otrzymał wyposażenie charakterystyczne dla maszyn wykonujących loty nad morzem - system nadmuchiwanych pływaków umożliwiających w sytuacji awaryjnej wodowanie oraz ewakuację załogi i pasażerów.
źródło Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej

niestety pierwsze loty dzisiaj nie odbyły się z powodu braku OC :)

Obrazek

zmodernizowana kabina

Obrazek

Obrazek

radar też nowy

Obrazek

i fotki porobione przy okazji - kaśka

Obrazek

siemirowicka R

Obrazek

kaman kabina

Obrazek

kamanowy hangar

Obrazek

i pszczółka

Obrazek

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » wtorek, 23 cze 2009, 22:25

17-tka świeci się jak nowa.
Dobrze , że pogoda przypasiła pomimo złych rokowań, foty fajnie wyszły.
To ja do Pszczółki i Kaśki dorzuce Małolatę :) :

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 cze 2009, 22:55 przez Franc, łącznie zmieniany 2 razy.

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » wtorek, 23 cze 2009, 22:53

szkoda ze mało lata :(

Awatar użytkownika
Geo
Posty: 705
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 22:11
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Postautor: Geo » środa, 24 cze 2009, 01:39

Czy ktoś wie dlaczego w czasach amerykańskiego włazidupstwa i wszechobecnego j. angielskiego w tym Mi-17 napisy są radzieckie w "zmodernizowanej kabinie"?
Obrazek

Awatar użytkownika
saj4
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 12 sie 2008, 09:48
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Postautor: saj4 » środa, 24 cze 2009, 09:38

Geo pisze:Czy ktoś wie dlaczego w czasach amerykańskiego włazidupstwa i wszechobecnego j. angielskiego w tym Mi-17 napisy są radzieckie w "zmodernizowanej kabinie"?


Bo załogi przywykły do takich napisów i oznaczeń :P A jak byś im w zrozumiałym języku europejskim Angielskim napisał, to by nie mogli się połapać ;) Choć podejrzewam że i tak pewnie tablice przyrządów znają na pamięć ;)

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » środa, 24 cze 2009, 15:32

Relacja rzecznika Brygady Lotnictwa MW z wczorajszych lotów
http://www.bl.mw.mil.pl/index.php?vhost ... 209&limes=

Awatar użytkownika
chajal
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 09 cze 2007, 08:47
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: chajal » wtorek, 30 cze 2009, 07:57

i jescze dwa :)

kaman

Obrazek

i jescze raz kaśka

Obrazek


Wróć do „EPOK - Gdynia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość