Nocne zdjęcia

...różne na temat naszego lotniska
Tacowski
Posty: 4
Rejestracja: środa, 21 lip 2010, 21:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Nocne zdjęcia

Postautor: Tacowski » piątek, 23 lip 2010, 18:58

Witam.
Gdzie najlepiej sie wybrac na nocne zdjecia samolotów? Wiadomo ze latajacego samolotu nie da sie sfotografowac interesowalo by mnie robienie zdjec tych ktore sa na plycie lotniska... Prosze o szybka odp bo moze jeszcze dzis sie wybiore :)

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » piątek, 23 lip 2010, 19:12

Cargo, cargo, już tylko niestety cargo.... :evil: Warunki są tam bardzo dobre: tylko trzy kępy wyrośniętych krzaków, przez które już prawie nie widać samolotów, kilka wystających z ziemi pierdółek, które w kadrze masz zawsze, obojętnie jakbyś ustawił aparat, no i tylko jeden płot :!: . Tylko jeden :!: )Nie licząc bez przerwy przejeżdżających pojazdów lotniskowych, np. "lego-carów", i od czasu do czasu (czyli zwykle gdy postawią fajną maszynę) przystającą cysternę z paliwem).

Czasami uda się coś sfocić przez szybę w terminalu, o ile im ją w czynie społecznym umyjesz, albo przy podwójnym płocie od strony terminala, o ile przylatuje LOT. Wówczas zabierają autobusy, żeby przewieźć paxów i można coś sfocić przez jedna siatkę. Niestety kąt jest znaczny (jak przyłożysz soczewkę do siatki to zrozumiesz co mam na myśli :wink: ).
Ostatnio zmieniony piątek, 23 lip 2010, 19:19 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam serdecznie
Arek

Tacowski
Posty: 4
Rejestracja: środa, 21 lip 2010, 21:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Tacowski » piątek, 23 lip 2010, 19:15

a na to Cargo sie wchodzi normalnie czy jak to wyglada to jest miedzy stacja orlen a terminalem prawda? czy tam jest jakis taras widokowy??

MontyBL
Posty: 481
Rejestracja: sobota, 05 lip 2008, 09:30

Postautor: MontyBL » piątek, 23 lip 2010, 19:22

Za orlenem jeden/dwa zjazdy i miejscówę masz przy wejściu do TNT -> wchodzisz na trawę i vuala, focisz co aktualnie jest nie pozastawiane :D

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » piątek, 23 lip 2010, 19:28

Cargo, to jest umowna używana przez nas nazwa parkingu (jedynego bezpłatnego, który jednak sukcesywnie jest zmniejszany), gdzie można zostawić samochód i podejść do płotu (całe ok. 25 metrów długości siatki pomiędzy budynkami cargo, z czego użyteczne pewnie ok. 10, nie wiem dokładnie, nie mierzyłem) i focić do woli.

Aha i jeszcze jedno, wjeżdżasz na parking po minięciu postoju taksówek po lewej stronie. Nie sposób go przeoczyć, od kiedy zamiast kilku taksówek stają 2-3 rzędy po 5-10 albo nawet więcej samochodów. Później spokojnie, powoli, żeby nie przyłożyć w szlaban, który permanentnie jest zamknięty. To ten, który blokuje ciężarówkom dowożącym towar na lotnisko wjazd na parking przy rampie załadunkowej, tak że muszą go omijać przeciskając się niekiedy obok nieprawidłowo zaparkowanych osobówek (z braku wystarczającej ilości miejsc postojowych) i następnie cofać "do siebie" innym wjazdem. Ot taka portowa ciekawostka.
Pozdrawiam serdecznie

Arek

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Kwintesencja gdańskiego spottingu

Postautor: Arek » sobota, 14 sie 2010, 13:33

Po kilku ostatnich wieczorno-nocnych wypadach na nasze lotnisko, minięciu kilku jakże interesujących płotów oraz wyborze "idealnej" miejscówki "na tarasie" w terminalu, naszła mnie jedna myśl, taki konkretny wniosek podsumowujący.

Oto on - kwintesencja gdańskiego spottingu:

Obrazek

Myślę, że fotka zasłużyłaby na pewny "Screeners Choice", lub przynajmniej tytuł "Photo of the Day" w niektórych serwisach.
Pozdrawiam serdecznie

Arek


Wróć do „Ciekawostki związane z EPGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości