EPGD - Przygoda z SOL przy płocie

...różne na temat naszego lotniska
Awatar użytkownika
MarcoPolo
Posty: 478
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 18:35
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: MarcoPolo » sobota, 11 lip 2009, 11:29

No dobra, zrobiłem to dla Was, wystarczyło proste googlowanie :wink: :

Przepis wcale nie jest taki nowy, prawdopodobnie chodzi o to:

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY1)
z dnia 30 kwietnia 2004 r.
w sprawie klasyfikacji lotnisk i rejestru lotnisk cywilnych
(Dz. U. z dnia 31 maja 2004 r.)


http://www.bankier.pl/firma/narzedzia/a ... -1273.html

Rozdział 6
Wymagania techniczne i eksploatacyjne


§ 17. 1. Lotnisko powinno być ogrodzone.
2. Ogrodzenie lotniska powinno spełniać następujące wymagania techniczne:
(...)
8 ) wokół ogrodzenia powinna być zapewniona całkowicie wolna przestrzeń o szerokości minimum 3 m, po jego obu stronach - w celu zapewnienia możliwości jego skutecznego obserwowania i patrolowania;
(...)

Czyli tak, jak myślałem (jeżeli nie ma innych przepisów w tej sprawie), to jest kwestia interpretacji - w naszym wypadku spotter stojący przy płocie jest elementem utrudniającym obserwowanie ogrodzenia. :wink:

p.s.
Z resztą, ja to już kiedyś znalazłem przy innej sprawie:
http://www.epgd.net/forumepgd/viewtopic.php?t=2877
Wtedy chodziło o coś innego i dlatego tylko coś/niecoś pamiętałem o "strefie 3 metrów.

Radarus
Posty: 269
Rejestracja: poniedziałek, 05 maja 2008, 11:30
Lokalizacja: 3city
Kontaktowanie:

Postautor: Radarus » sobota, 11 lip 2009, 21:33

przepis ten pewnie kilka osób znalazło, ale i tak osobiście jestem wdzięczny że napisałeś o tym. Dokładnie kwestia interpretacji, a z drugiej strony jak by sie tak przejść wokół ogrodzenia lotniska to w wielu miejscach tego 3m nie ma i są to obiekty trwałe:)

tak jak obiecałem pisemko odpowiednie do solu pójdzie:)
-------------------
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=36003
--------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
MarcoPolo
Posty: 478
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 18:35
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: MarcoPolo » sobota, 11 lip 2009, 21:49

A ja proponuję zorganizować piknik integracyjny w odległości przynajmniej 3 metrów od płotu :D .

Awatar użytkownika
chajal
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 09 cze 2007, 08:47
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: chajal » niedziela, 12 lip 2009, 12:04

Radarus pisze:przepis ten pewnie kilka osób znalazło, ale i tak osobiście jestem wdzięczny że napisałeś o tym. Dokładnie kwestia interpretacji, a z drugiej strony jak by sie tak przejść wokół ogrodzenia lotniska to w wielu miejscach tego 3m nie ma i są to obiekty trwałe:)

tak jak obiecałem pisemko odpowiednie do solu pójdzie:)


Tak, bo 3 metry od zewnętrznej lini płotu uzyskuje się wtedy, gdy płot robi się cofnięty o 3 metry do wewnątrz i wtedy wewnętrzne 3metry, płot, i zewnętrzne 3metry należy do portu i można wymagać wtedy przestrzegania tego przepisu.

Awatar użytkownika
MarcoPolo
Posty: 478
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 18:35
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: MarcoPolo » wtorek, 14 lip 2009, 20:58

A może, jak chcemy "dokopać" solistom, to zorganizowałoby się jakiś meczyk EPGD Spotters kontra SOL?
LOT Catering vs. EPGD Spotters już był...

Na pewno trzeba pokonać kilka problemów:
1. chcieć zagrać i zebrać mocną ekipę
2. przekonać SOL, że to fajny pomysł - no chyba też znajdą dobry skład :D
3. zorganizować mecz (a to ostatnio było trudne :wink: ) - ja się tego nie podejmuję
4. wygrać, bo inaczej to SOL nam dokopie :lol:

Co Wy na to?

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Bartek » wtorek, 14 lip 2009, 21:15

A moze paintball :D??
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 602
Rejestracja: piątek, 02 lut 2007, 22:10
Lokalizacja: Kartuzy
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz » wtorek, 14 lip 2009, 21:52

jestem baaardzo za :)
Pozdrawiam serdecznie
__________________________________________
Obrazek

Awatar użytkownika
Cani
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 08:39
Lokalizacja: Gdynia/Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: Cani » środa, 15 lip 2009, 10:24

ja proponuję mecz bokserski ... myslę, że ta pani spod płotu po jednym lewym sierpowym już tak bardzo by sie nie woziła:D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » środa, 15 lip 2009, 10:36

A poważnie to na czym sprawa stanęła w temacie ??
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Radarus
Posty: 269
Rejestracja: poniedziałek, 05 maja 2008, 11:30
Lokalizacja: 3city
Kontaktowanie:

Postautor: Radarus » środa, 15 lip 2009, 12:18

na chwile obecną sprawa trwa... ostatnio jak byłem przy płocie mijali mnie soliści i nawet nie zwolnili, więc może Pani miała bardzo zły dzień? Proponuje poczekać z kolejnym uderzeniem jak ktoś ponownie zostanie pogoniony i działać z dnia na dzień (teraz dużo czasu minęło)

Mam obecnie trochę pracy ale pisemko jest przygotowywane, jednakże będę chciał wcześniej telefonicznie sprawę załatwić i może podsunąć pomysł podpisania porozumienia, tak jak to zrobili spotersi w warszawie
-------------------
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=36003
--------------------
Obrazek

theodolit
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 21 kwie 2008, 06:33

Postautor: theodolit » środa, 15 lip 2009, 12:19

Cani pisze:ja proponuję mecz bokserski ... myslę, że ta pani spod płotu po jednym lewym sierpowym już tak bardzo by sie nie woziła:D


Pomijajac, ze całośc jest nieco stronnicza - bym z Ciekawością zobaczył jak ta "pani' by Cie potraktowała ;) mimo wszystko jakies elementy sportów walki (czy sztuk) ogólnie pojetych lezą w zainteresowaniach tego typu osób ;D

Potraktujcie mimo wszystko to w ten sposób, że Ci ludzie tez wykonują swoja prace i uczciwie rzecz traktując sprawę.

Patrząc z boku wydaje sie ze jakikolwiek kontakt, czy idntyfikatory, podana dokładna lista 'spotterow' z wszystkimi danymi moze ustanowić jakas procedure, która pozwoli ułatwićw szystkim życie.

Na 100% również akcje typy mecz (moze i bokserski) - tez wydaje sie dobra inicjatywa....

pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
Cani
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 08:39
Lokalizacja: Gdynia/Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: Cani » czwartek, 16 lip 2009, 09:00

theodolit pisze:
Cani pisze:ja proponuję mecz bokserski ... myslę, że ta pani spod płotu po jednym lewym sierpowym już tak bardzo by sie nie woziła:D


Pomijajac, ze całośc jest nieco stronnicza - bym z Ciekawością zobaczył jak ta "pani' by Cie potraktowała ;) mimo wszystko jakies elementy sportów walki (czy sztuk) ogólnie pojetych lezą w zainteresowaniach tego typu osób ;D

Potraktujcie mimo wszystko to w ten sposób, że Ci ludzie tez wykonują swoja prace i uczciwie rzecz traktując sprawę.

Patrząc z boku wydaje sie ze jakikolwiek kontakt, czy idntyfikatory, podana dokładna lista 'spotterow' z wszystkimi danymi moze ustanowić jakas procedure, która pozwoli ułatwićw szystkim życie.

Na 100% również akcje typy mecz (moze i bokserski) - tez wydaje sie dobra inicjatywa....

pozdrawiam
Piotrek

Piotrek, ostatnio jestem dośc rzadkim gościem na EPGD, nie z powodu SOLu, ale tego, że cały czas jest to samo co ląduje i startuje, jakkolwiek dziwi mnie, że SOL cały czas robi takie akcje, znając nas już kilka ładnych lat, doskonale wiedza co robi, czym się zajmujemy, maja nasze dane, znaja z imienia, czasami z nazwiska.
Wiadomym jest, że w służbach mundurowych zdarzają się jednostki, które czasami muszą pokazać, że noszą mundur i zrobić aferę o nic. Sam zobacz, jak wygląda ta sprawa, często Ci ludzie mają niezadowolone miny, wszystko im nie pasi, lubią się powozić, by pasażer, spotter, gość lotniska poczuł strach, respekt, by potem w dyżurce można było mówić, "widziałe(a)ś jak go/ich załatwiłem.
Nie wiem, może SOL zazdrości spotterom aparatów, obiektywów, tego, że latają po lotniskach robią fotki, nie wiem, jaka jest tego przyczyna, jakkolwiek doskonale obie strony konfliktu wiedza, że ze strony spotterów nic lotnisku nie grozi, wie to SOL, Straz Graniczna, wie zarząd lotniska z prezesem na czele.
W ogóle nie rozumiem takich akcji!!!!!!!
Obrazek

Obrazek

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » czwartek, 16 lip 2009, 10:19

Wyjaśnijmy kilka rzeczy formalnych bo wkradają się pewne nieporozumienia.
Po pierwsze Straż Ochrony Lotniska to nie służba MUNDUROWA, to jest po prostu ochrona obiektu (cywilna) tak jak inne agencje ochrony działające na terytorium RP.
Drugie w sprawie interwencji, wierzcie mi że z płyty lotniska,okolic terminala czy hangaru nie widać kto stoi pod płotem z drugiej strony lotniska.Więc aby się przekonać że to spotter a nie bandyta trzeba wysłać patrol.
Trzecie, każda interwencja SOL ma określony przebieg i wyznaczone zadanie. Jeśli zdarza się że SOL prosi o coś spottera to głównie jest to podyktowane wydanym rozkazem przełożonego. Oczywiście sposób w jaki zostaje to przekazane zależy od indywidualnych możliwości percepcyjnych człowieka no a z tym widać bywa różnie.
Czwarta rzecz to by z naszej strony w razie wątpliwych sytuacji zebrać dane strażnika aby móc ewentualne niejasności załatwić rzeczowo z jego przełożonym.

Awatar użytkownika
saj4
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 12 sie 2008, 09:48
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Postautor: saj4 » czwartek, 16 lip 2009, 13:42

Z punktu widzenia geodezyjnego, prawnego itd, posesja, teren prywatny itd, kończy się w miejscu gdzie stoi płot, przeszkoda terenowa w postaci rowu lub stosowny znak (kamień graniczny). I to tyle jeśli chodzi o granicę :) Pozdrawiam !

theodolit
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 21 kwie 2008, 06:33

Postautor: theodolit » czwartek, 16 lip 2009, 13:56

saj4 pisze:Z punktu widzenia geodezyjnego, prawnego itd, posesja, teren prywatny itd, kończy się w miejscu gdzie stoi płot, przeszkoda terenowa w postaci rowu lub stosowny znak (kamień graniczny). I to tyle jeśli chodzi o granicę :) Pozdrawiam !


Eee Przepisy związane z geodezja juz jakis czas temu wchłaniałem, jednak wydaje mi się, że 'posesja, teren prywatny etc' ma tylko jeden wyznacznik z punku widzenia prawnego - przebieg granicy, oznaczony kamieniami granicznymi .... zgodnie z mapami zasadniczymi w zasobach geodezyjnych ....

Płoty, rowy, znaki 'teren prywatny' są tylko elementami ustawionymi przez właściciela, ew zgodnie z 'warunkami zabudowy' np płot odsunięty od ganicy w głąb działki przy drodze etc ...., wiec nie musi dokładnei odzwierciedlać przebiegu granicy własnosci

To, że nie ma widocznego znaku na granicy mojej posesji, nie zmienia faktu, że to należy do mnie ... Oczywiste jest jednak, ze bez płotu, a min tabliczki nie moge wymagac, zeby ktos sie domyslał, ze wlazł na moją ziemie ...

sorki za offtop, ale to tylko w kwestii formalnej ;)

pozdrawiam
Piotrek


Wróć do „Ciekawostki związane z EPGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości