EPGD - Przygoda z SOL przy płocie

...różne na temat naszego lotniska
Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » środa, 08 lip 2009, 22:25

dzieki Geo, teraz zobaczymy co jutro odpowiedza Blinkowi bo przyznaje zacznya sie robic coraz ciekawiej.
Geo a nie wiesz od kiedy te przepisy "o podwojnym plocie" maja obowiazywac?
Obrazek
ravecki

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » czwartek, 09 lip 2009, 08:06

Dzieki Geo za info . Dobrze , że większość SOLu jest neutralnie nastawiona jednakże nie zamierzam legitymować się tej Pani gdyż stanie pod płotem nie nosi znamion przestępstwa czy też wykroczenia . Jestem ciekaw czy przesłanie listy członków EPGD Spotters do Pana komendanta SOLu, która z resztą jest dostępna na stronie o Nas , pomogłoby hmm... .

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » czwartek, 09 lip 2009, 08:27

Znów polskie przepisy dają znać o sobię :D

Awatar użytkownika
Geo
Posty: 705
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 22:11
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Postautor: Geo » czwartek, 09 lip 2009, 08:33

Wiesz co ja skupiłem się na szukaniu o tych 3metrach także nie zwracałem uwagi o ilości płotów i od kiedy niby mają być :?

Znalazłem coś tutaj piszą co i jak ogradzać na lotnisku :D
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/1273.htm
Obrazek

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » czwartek, 09 lip 2009, 09:05

- wokół ogrodzenia powinna być zapewniona całkowicie wolna przestrzeń o szerokości minimum 3 m, po jego obu stronach - w celu zapewnienia możliwości jego skutecznego obserwowania i patrolowania;

Czyli pani z SOLu ma racje :D ale nikt kto tam stoi nie robi nic złego także nadal nie wiemy o co jej chodzi.

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » czwartek, 09 lip 2009, 09:23

Nie jest napisane , że to teren portu te 3 metry , nie jest napisane , że na tych 3 metrach nie wolno przebywać tak więc raczej ta Pani nie ma racji .

STRU$
Posty: 530
Rejestracja: piątek, 15 cze 2007, 12:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: STRU$ » czwartek, 09 lip 2009, 12:42

Wg mnie jest to zwykła nieznajomość prawa i mega nadgorliwość. Gdzieś coś słyszała o 3 metrach i teraz robi wielką aferę w sumie nie wiadomo po co. Może wydrukować to rozporządzenie ministra infrastruktury i przy najbliższej okazji Pani wręczyć do poczytania. :)
Pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » czwartek, 09 lip 2009, 13:15

Właśnie skończyłem rozmowę telefoniczną z SOL.

Pan Komendant niestety zajęty cały czas i nie może rozmawiać.

Wyjaśnił mi sprawę dość krótko ale konkretnie inny Pan z SOL

Obowiązuję tzw. "STREFA BEZPIECZEŃSTWA", która obejmuję obszar 3m od płotu. Nikt i nic w tej strefie nie powinno się znajdować.

I tyle. Takie są ustalenia, tak mają wbite i nikt i nic tego nie zmieni.

Rozmawiałem z ravem i trzeba będzie wysmarować jakieś pismo ładne do SOL-u. Zobaczymy może to coś wskura.
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » czwartek, 09 lip 2009, 13:23

Z radarusem jutro siadamy i piszemy pismo do pana komendanta z zapytaniem o konkrety co to za przepisy i gdzie mozemy sie zaznajomic z ich trescia itd.
a tak w ogole to czy parking za terminalem nie jest przypadkiem mniej niz trzy metry od ogrodzenia, bo ze chodnik jest przy plocie to Bro ma racje ale teraz co z ludzmi ktorzy zaparkwoali tam samochody, beda mogli je odebrac bez narazania sie na interwencje?
Obrazek
ravecki

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » czwartek, 09 lip 2009, 14:06

Dokładnie , no to wtedy czekam z niecierpliwością na przebudowę parkingu i "zdemontowanie" chodnika ... . Z resztą moja rada dla SOLu jest taka , aby np po okazaniu identyfikatora przestała się wygłupiać i dała nam spokój , radzę również większą uwagę skupić na zapewnieniu bezpieczeństwa ruchu lotniczego - płoszenie ptaków czy też łapanie psów czy kotów które stanowią poważne zagrożenie dla samolotu który się rozpędza , bądź hamuje . Biegające psy czy koty to nie pojedyncze przypadki , więc może się Pani z SOLu wykazać .

Poza tym , w piśmie można napisać , że każdy Spotter powadomi dyżurnego SOListę o jakichś "nieprawidłowościach" typu biegająca zwierzyna czy inne cuda . Jakby nie patrzeć nasza obecność pod płotem może stanowić poważne ułatwienie a nie utrudnienie . Policja to rozumie , Straż Graniczna też rozumie , więc pozostaje mieć nadzieje , że SOL też to zrozumie . Oczywićsie nie wszyscy SOLiści są jak główna bohaterka wątku tak dla ścisłości .

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
chajal
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 09 cze 2007, 08:47
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: chajal » czwartek, 09 lip 2009, 14:44

No to wiemy jedno - do EURO 2012 u nas nowego terminale nie będzie, drogi kołownia też chyba nie, ale płot na 2,44 i pas 3 metrowy jak na Okęciu będzie. :)

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » czwartek, 09 lip 2009, 14:52

chajal pisze:No to wiemy jedno - do EURO 2012 u nas nowego terminale nie bêdzie, drogi ko³ownia te¿ chyba nie, ale p³ot na 2,44 i pas 3 metrowy jak na Okêciu bêdzie. :)

mnie to juz nawet zadaszenie pasa startowego nie zaskoczy. a co do okeciowej strefy bezpieczenstwa to na wirazowej chyba ona jakas mniejsza jest :)
Obrazek
ravecki

Awatar użytkownika
chajal
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 09 cze 2007, 08:47
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: chajal » czwartek, 09 lip 2009, 15:14

rav pisze:
chajal pisze:No to wiemy jedno - do EURO 2012 u nas nowego terminale nie będzie, drogi kołownia też chyba nie, ale płot na 2,44 i pas 3 metrowy jak na Okęciu będzie. :)

mnie to juz nawet zadaszenie pasa startowego nie zaskoczy. a co do okeciowej strefy bezpieczenstwa to na wirazowej chyba ona jakas mniejsza jest :)


ale u nas pewnie zrobią na około lotniska 2,44 (chyba że u nas takiej wysokości jest - to wyższy) :wink: i "miła" Pani zostanie bez roboty

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » czwartek, 09 lip 2009, 18:50

A ja tak co do 3 metrów to się zastanawiam jak w myśl tego traktować strefę ogólnodostępną w terminalu :P zakładając, że szyba stanowi część ogrodzenia należałoby się trzymać 3 metry od niej, a zakładając że terminal stanowi "dziurę w płocie" robi się jeszcze ciekawiej :) oczywiście ironizuję, ale kto wie, czy SOL nie wpadnie na coś równie absurdalnego kiedyś. Nadinterpretując jakiś przepis np.
Pozdrawiam :)
Paweł

Awatar użytkownika
MarcoPolo
Posty: 478
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 18:35
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: MarcoPolo » czwartek, 09 lip 2009, 20:23

SOL to niestety na naszym lotnisku czwarta władza :wink:.
Nie tylko spotterzy mają z tym problem - załatwienie wielu spraw także na samym lotnisku to często droga przez mękę.
Proponuję (całkiem poważnie) przyznanie statusu honorowego członka EPGD Spotters komendantowi SOL-u i zaprosić go na jakiś godny spotting z poczęstunkiem.
Jeżeli by się to udało (chociaż będzie trudno, prawda Kaspar i Pitex? :wink: ), to można wtedy pokazać, że jeżeli jest kliku spotterów za płotem,
to tak, jakby był tam darmowy monitoring.
Spotterowi nic nie umknie i wyczuwa zagrożenie lotniska proporcjonalnie do długości wykorzystywanej ogniskowej :lol: .
W dodatku spotter pojawia się przy płocie najczęściej wtedy, kiedy ochrona jakiegoś samolotu jest szczególnie konieczna :D .
Może też od razu udokumentować zagrożenie (lisy, ptactwo, dziury w płocie, nieznajomi - czyli terroryści).
Telefon do SOL-u jest znany i wystarczy, że spotter zadzwoni, poda swoje dane i określi gdzie stoi na "patrolu" i do kiedy.
SOL powinien mieć listę osób, które przystąpiły do współdziałania w ochronie lotniska (może byłoby jakieś przeszkolenie w tej sprawie, jak kiedyś).
Wystarczyłoby, że wśród osób za płotem byłaby tylko jedna osoba z takiej listy, która by zgłosiła spotting.

Sorry, że się tak rozpisałem... :oops:

p.s.
Jeżeli będzie dużo osób zainteresowanych powstaniem czegoś w rodzaju klubu EPGD Spotters (miejsca spotkań, prezentacji zdjęć, itp.) przy Szybowcowej
razem z jakimś rekreacyjnym "ogródkiem" 3m od płotu, to poruszę ten temat w osobnym wątku.


Wróć do „Ciekawostki związane z EPGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości