EPGD - Przygoda z SOL przy płocie

...różne na temat naszego lotniska
Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

EPGD - Przygoda z SOL przy płocie

Postautor: Blink » środa, 08 lip 2009, 18:09

Tak więc:

Stoję sobie z bro na bysewku. Tam są jakieś 3 opony. No to wlazłęm na nie i fociłem z tych opon bo drabinkę zostawiłem w aucie. Wszystko fajnie pięknie, za chwile podjeżdża bardzo NIEMIŁA pani z SOL - u. I mówi że mam zabrać opony i odsunąć się 3 m. od płotu i robić fotki :D

Ja na to, że nie moje opony i nie będę nic przenosił, a teren lotniska za płotem się kończy.

No to Pani z SOL-u do mnie że TEREN LOTNISKA OBEJMUJE OBSZAR 3m. OD PŁOTU

Powiedziałem, że nie nigdzie nie odejdę bo zawsze tak robiliśmy, mamy identyfikatory i nigdy nikt nie robił problemu jak przejeżdżał i staliśmy koło Bysewka.

Na to z kolei SOL -niczka do mnie, że nie obchodzi ją co było tylko że nam nie wolno robić zdjęć przy płocie.

Ja dalej swoje, no to pani do mnie "Proszę o dokumenty" :lol:

Na tą niepoważną prośbę nie przystałem to Pani zaczęła wydzwaniać na policję i po resztę Solu :)

Odpuściłem bo nie chciałem nakręcać afery. Zwinąłem sprzęt i poszedłem do auta.

Jak dla mnie, zachowanie pani i kultura osobista - ŻENADA!!!!!!!

To tak w woli informacji, żebyście się nie zdziwili w przyszłości pod płotem na Bysewku :)

Bro stał po stronie działek, tam nic się nie plumkała :)

Pozdro.
Ostatnio zmieniony czwartek, 09 lip 2009, 07:10 przez Blink, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » środa, 08 lip 2009, 18:33

Ja już rozmawiałem z Ravem na ten temat po ich przygodzie, pamiętajcie że straż ochrony lotniska również nosi identyfikatory i muszą Wam je okazać przy okazji kontroli.Tam jest imię i nazwisko strażnika wiec warto zerknąć na to by nie pisać tego typu postów bezosobowo (taka pani taki pan z solu).Ewentualnych wyjaśnień co do podjętych interwencji na pewno chętnie udzieli komendant SOL Pan Kunowski Łukasz pod nr tel 058-348-11-32 (dyżurka sol prosić o przełączenie) lub też może ktoś z SOL odpisze na tym forum na zadane zagadnienie bo są tu forumowicze, którzy pracują w tej instytucji.

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » środa, 08 lip 2009, 18:35

No Pani z Solu jakaś spięta wyjątkowo . Nie wiem czy to ta sławna Pani z SOLu czy jakaś nowa . Mnie zhaltowała ze 2 dni temu przy płocie obok parkingu , ten sam text 3 metry od płotu , tak więc pewnie mnie z tamtego razu pamiętała ... . Jak dla mnie jakiś smutny żart to co Pani opowiadała o tych 3 metrach . Pytanie dla Kolegów bardziej w temacie np . Kaspar czy Pitex , czy jest jakiś przepis ile trzeba stać od płotu i czy są to 3 metry ( mocno wątpie ) .

Zapomniałem się przeuroczej Pani zapytać czy też przegania osoby stojące przy płocie na chodniku , ktory leży 50 cm od płotu po prawej stronie terminala ... . Jeśli tak to po co było 50 cm od płotu chodnik kłaść ... . :lol:

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » środa, 08 lip 2009, 18:38

Pytanie o co chodzi z tymi trzema metrami od plotu ma ktos jakas odpowiedz podparka jakims przepisem, ablo podpowie mi jak sprawdzic gdzie wlasciwie sa granice dzialki na ktorej stoi port lotniczy.
Obrazek
ravecki

MontyBL
Posty: 481
Rejestracja: sobota, 05 lip 2008, 09:30

Re: EPGD - Przygoda z SOL przy płocie

Postautor: MontyBL » środa, 08 lip 2009, 18:39

Blink pisze:No to Pani z SOL-u do mnie że TEREN LOTNISKA OBEJMUJE OBSZAR 3m. OD PŁOTU


Z historią "3 metry od płotu" spotkałem się w czerwcu [też na Bysewku], najpewniej ten sam babsztyl o tym nawija każdemu. Babka jest nadgorliwa i tyle, bo nikt oprócz niej nie truje o tym, a na 752 SunExpressu jak była ekipa i tekst SOLnika z "naszymi spotterami" to nawet nie wspomniał o 3 metrach "strefy bezpieczeństwa.


Blink pisze:To tak w woli informacji, żebyście się nie zdziwili w przyszłości pod płotem na Bysewku :)

Bro stał po stronie działek, tam nic się nie plumkała :)

Pozdro.


Na podejściu 29 siedziałem oparty o ogrodzenie i ta babka która ma tą, że tak powiem, schizę, nawet słowa nie powiedziała. Widać teren Bysewa jest jej jakoś specjalnie bliski sercu i dlatego tak dba o ten kawałek płotu.

Możnaby zwrócić się do SOLu z pismem regulującym tą kwestię, nie jesteśmy ani terrorystami ani jakimś motłochem by w ten sposób być odganianym. Jak muszą mieć 3 metry "bezpieczeństwa" od płotu to niech postawią drugi z 3 metrowym odstępem od pierwszego, wtedy dopiero będzie bezpieczeństwo!
Pal ich licho że jak lisy, zające i psy biegają po pasie to SOLiści siedzą cicho.
Jednak co do krytyki SOLu ograniczyłbym się tylko do tej niezwykle miłej i urodziwej babeczki :lol: :lol: :lol: , bo tylko ona robi awantury.

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » środa, 08 lip 2009, 18:45

Kaspar pisze:Ja już rozmawiałem z Ravem na ten temat po ich przygodzie, pamiętajcie że straż ochrony lotniska również nosi identyfikatory i muszą Wam je okazać przy okazji kontroli.Tam jest imię i nazwisko strażnika wiec warto zerknąć na to by nie pisać tego typu postów bezosobowo (taka pani taki pan z solu).Ewentualnych wyjaśnień co do podjętych interwencji na pewno chętnie udzieli komendant SOL Pan Kunowski Łukasz pod nr tel 058-348-11-32 (dyżurka sol prosić o przełączenie) lub też może ktoś z SOL odpisze na tym forum na zadane zagadnienie bo są tu forumowicze, którzy pracują w tej instytucji.


Dzięki Kaspar za kontakt. Jutro w ciągu dnia będe próbował dzwonić pod ten telefon i wyjaśnić temat.

O wynikach napiszę jutro.
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » środa, 08 lip 2009, 19:19

no za intyrygowaly mnie te mityczne trzy metry musze przyznac
pytanie czy ma ktos znajomego pracujacego w ponizszej istytucji (na priv poprosze) >> http://geodezja.woj-pomorskie.pl/
Pytam po prostu z lenistwa, ale jak nie bedzie to sam tam sie zglosze a o wynikach poinformuje w tym watku.
Obrazek
ravecki

Awatar użytkownika
crash
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2007, 20:40
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: crash » środa, 08 lip 2009, 19:24

Te trzy metry od plotu to jakis banal. Ciekawe co 'reguluje' taki przepis bo mam problem z doszukaniem sie. Osobiscie bylem kontrolowany przez SOL kilka razy i nigdy nie mialem jakis specjalnych akcji. Na Twoim miejscu pisalbym skarge i trzymal kciuki zeby przewrazliwiona pani poszukala sobie innego zajecia w urzedzie pracy.
Co innego jakby mial przyleciec do nas w tym czasie EL AL to faktycznie moze zrobic sie nerwowa atmosfera ;)

Pozdrawiam
--
Michał

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » środa, 08 lip 2009, 19:34

A my z Kasparem i Marcinem jakis czas temu mielismy troche inne doswiadczenie.
Nikt do nas nie podchodził, nikt nie podjeżdzał tylko na terenie lotniska kawałek od nas zaparkowała zielona terenówka :) I tak stała dłuzszy czas.
Po paru minutach przyjechał radiowóz migając światełkami:)
Panowie Policjanci kultutralnie spytali co robimy, obejzeli nasze dokumenty i legitymacje i nic nie zabraniajac pojechali.Wszystko w miłej atmosferze.
Współczuje Blink konfrontacji z ta Panią, mi tez sie przytrafiło w zeszłym roku, ale widac, że przyzwoite kontrole też się zdarzają.
To ich praca, chronia lotnisko, ale niech to robia w sposób przyzwoity.

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » środa, 08 lip 2009, 19:59

Franc pisze:A my z Kasparem i Marcinem jakis czas temu mielismy troche inne doswiadczenie.
Nikt do nas nie podchodził, nikt nie podjeżdzał tylko na terenie lotniska kawałek od nas zaparkowała zielona terenówka :) I tak stała dłuzszy czas.
Po paru minutach przyjechał radiowóz migając światełkami:)
Panowie Policjanci kultutralnie spytali co robimy, obejzeli nasze dokumenty i legitymacje i nic nie zabraniajac pojechali.Wszystko w miłej atmosferze.
Współczuje Blink konfrontacji z ta Panią, mi tez sie przytrafiło w zeszłym roku, ale widac, że przyzwoite kontrole też się zdarzają.
To ich praca, chronia lotnisko, ale niech to robia w sposób przyzwoity.


Dokładnie, mi też wiele razy zdarzały się kontrole solu i również Policji. I zawsze w bardzo sympatycznej atmosferze. Funkcjonariusze zagadywali pytali co i jak z tymi fotami samolotów.
Dzisiaj natomiast byłem po prostu zaskoczony :)
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » środa, 08 lip 2009, 20:09

Taka jeszcze mi się refleksja nasunęła , to chyba nadużycie , że ta smutna Pani zarządała okazania dokumentów ??? Policja , prosze bardzo ale nie SOL . Z tego co wiem to raczej tylko Policja ma prawo w miejscu ogólnodostępnym wylegitymować kogoś , no i jescze Straż Graniczna . Źle myślę ?

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » środa, 08 lip 2009, 20:15

Rozumiem ze praca ochrony jest wymagana przepisami bezpieczenstwa portu, jednak notorycznie powtarzajace sie akcje w takim stylu sa zwykla antyreklama dla portu (wszak duzo ludzi czyta fora dyskusyjne) i opinia idzie w swiat.
Obrazek
ravecki

Awatar użytkownika
Geo
Posty: 705
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 22:11
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Postautor: Geo » środa, 08 lip 2009, 21:29

Browar pisze:Z tego co wiem to raczej tylko Policja ma prawo w miejscu ogólnodostępnym wylegitymować kogoś , no i jescze Straż Graniczna . Źle myślę ?

jeszcze SOK, Straż Miejska, Straż leśna, Straż Graniczna z tego co wiem i poszukałem. Jak to piszą mają prawo do"...legitymowania osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia..."
Obrazek

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » środa, 08 lip 2009, 21:35

Teren lotniska jest jeszcze 3 metry od płotu. Hahaha
Jakby był jeszcze 3 metry za płotem to raczej płot by był pewnie wtedy przesunięty o te 3 metry. Tyle wg. mnie.

Awatar użytkownika
Geo
Posty: 705
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 22:11
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Postautor: Geo » środa, 08 lip 2009, 21:38

poczytajcie tutaj
http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/141 ... rony_.html
a dokładnie
• wykonano przecinki drzew i krzewów wokół ogrodzenia lotniska w pasie 3m po obu stronach ogrodzenia w celu poprawy widoczności;

i jeszcze
Najpilniejsza inwestycja, do jakiej przymierza się lotnisko, to budowa nowego ogrodzenia. - Wysokość 2,44 metra; 3 metry wolnej przestrzeni z każdej strony, oświetlenie, kamery, czujniki ruchu. Wszystko zgodnie z normami europejskimi -

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... N/70125036

pewnie przepis konkretnie nie mówi ze nikt tam nie może być ale jak co to można się przypierd... do kogoś.
Obrazek


Wróć do „Ciekawostki związane z EPGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości