nowa strona www portu

...różne na temat naszego lotniska
LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Postautor: LAPA » środa, 23 lip 2008, 22:33

Browar pisze:Ciekawe są te pdf-y w dziale AIP. Już kiedyś na podobne dokumenty się patrzyłem ale dzisiaj się trochę zdziwiłem , to ze pas jest pofalowany to wiedzialem , ale żeby była różnica pomiędzy jednym a drugim końcem 11,5 m to nie wiedziałem...

pozdrawiam


wiecej pdfów dla EPGD i nie tylko masz tutaj: http://ais.pata.pl/aip/
Pozdrawiam
LAPA

---=== www.talh.pl ===---

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » środa, 23 lip 2008, 22:39

Dzieki Łapa dzięki już tam buszowałem kiedyś :). Piękne rzeczy tam mają :).
Ale info o różnicach w wysokościach pasa jakoś mi umknęło.

Pozdrawiam :)

Machoni
Posty: 495
Rejestracja: czwartek, 10 sie 2006, 15:10
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Postautor: Machoni » piątek, 25 lip 2008, 19:28

Lotnisko: Nowa strona, stare problemy
Michał Tusk2008-07-25, ostatnia aktualizacja 2008-07-25 12:37
Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy ma od czwartku nową stronę internetową. Witryna graficznie z pewnością zalicza się do krajowej czołówki, niestety, tego samego nie można powiedzieć o zawartych w niej informacjach o odlotach i przylotach

- Wykonała ją dla nas specjalistyczna firma - mówi Adam Skonieczny z Portu Lotniczego. - Można powiedzieć, że jest inteligentna. Na "wierzchu" będą pojawiać się informacje najczęściej czytane przez internautów.

Nowa strona to techniczny majstersztyk, niestety zarówno ona, jak i pasażerowie w terminalu są ciągle skazani na błędy w informacjach o bieżących odlotach i przylotach samolotów. O tym, że na ekranach wiszących w terminalu (i równocześnie w internecie, bo oba nośniki czerpią dane z tego samego źródła) często pojawiają się błędy, pisaliśmy kilka dni temu. Wtedy przedstawiciele Portu Lotniczego i firmy GDN Airport Services (to pracownicy tej drugiej wpisują odpowiednie dane do systemu informacyjnego) zapewniali nas, że ewentualne błędy są wynikiem przypadku.

Inaczej twierdzą nasi czytelnicy. - Nie ma dnia bez błędu na tablicach informacyjnych - narzeka Marek Bogucki z Gdańska, często korzystający z lotniska. - Pół biedy, gdy chodzi np. o podwójne wyświetlenie tego samego lotu. Często zdarzają się bowiem także złe godziny, mylenie miast docelowych, czy wpisywanie rejsów do systemu na ostatnią chwilę, np. 30 min przed odlotem.

Postanowiliśmy sprawdzić sami. Wybraliśmy się na lotnisko w czwartek o godz. 9. Rzeczywistość potwierdziła doniesienia naszego czytelnika. Według tablic informacyjnych samolot linii Blekingef lyg miał o 13.05 polecieć z Gdańska do Kopenhagi (w rzeczywistości przewoźnik ten operuje do Karlskrony). Planowy przylot Ryanaira z Londynu to godz. 9.25. Według tablic - 9.

W tym przypadku postanowiono błąd naprawić błędem, dodając uwagę, że lot jest opóźniony o 25 min. Ciekawiej robiło się późnym popołudniem - tablice informowały, że o 17.45 równocześnie odlecą dwa samoloty Wizzaira do Malmö. W rzeczywistości jeden taki lot jest o 15.25.

Błąd poprawiono kilkanaście minut przed godz. 10. Nie skorygowano natomiast dublujących się lotów do Oslo o 17.55 - tu też według tablic odlecieć miały dwa samoloty. To próbka tylko z jednego dnia.

- Nie zdawaliśmy sobie sprawy ze skali tego zjawiska - mówi Skonieczny. - Przedyskutujemy tę sprawę z odpowiedzialną za informację firmą handlingową.

Źródło: Gazeta.pl
Pozdrawiam
Mariusz

Obrazek

Awatar użytkownika
Geo
Posty: 705
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 22:11
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Postautor: Geo » poniedziałek, 03 lis 2008, 14:02

ten rozkład lotów przewiduje tez pogodę i wg niego jutro będzie też mgła bo ma byc jakaś obsówa u SK4790
http://img240.imageshack.us/my.php?imag ... icaaa2.jpg :lol:
Obrazek


Wróć do „Ciekawostki związane z EPGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości