EPGD - Rozbudowa portu lotniczego

...różne na temat naszego lotniska
Pitex
Posty: 607
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 00:29
Lokalizacja: EPGD / GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Pitex » środa, 12 lis 2008, 10:09

szczerze to mi sie tez nie podoba to rozwiazanie z ulica Nowatorow. Jej nawierzchnia ma bc poprawiona dopiero po tym jak zostane zamknieta ulica Slowackiego, czyli wtrakcie gdy bedzie tam juz dosc znaczne naterzenie ruchu i beda sie tworzyc wielkie korki.

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » środa, 12 lis 2008, 12:14

Z tego ci mi wiadomo to najpierw zostaną wyremontowane ulice Nowatorow i Budowlanych a dopiero potem zostanie zamknęta ul. Słowackiego...

Cieszy mnie fakt, że na skrzyżowaniu tych dwóch ulic w końcu powstanie rondo. Od lat irytował mnie układ tego skrzyżowania i zastanawiałem się kiedy ktoś wpadnie na pomysł uregulowania go porządnym rondem. Mam nadzieję, ze będzie miało dużą średnicę, im większe tym lepiej :)

theodolit
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 21 kwie 2008, 06:33

Postautor: theodolit » środa, 12 lis 2008, 12:31

Prawdą jest, ze każde przedsięwzięcie znajdzie swoich przeciwników. Jednak osobiscie tez mi sie nie podoba zmiana komunikacyjna. Rozbudowa lotniska rozbudową lotniska - jest potrzebna, jednak prawda jest taka, ze aktualnie ul Słowackiego jest bardzo przydatnym ciągiem i przeniesienie dojazdu po stronie ul. Nowatorow pogarsza dojazd (miedzy innymi mi ;)). Jest pewne, ze najmniejszy opór społeczny wywołało by wykonanie, przesunięcie, ulicy podobnie jak jest teraz po granicy maksymalnie rozbudowlanego lotniska.

pozdrawiam
Piotrek

ps. co zrobic jak u nas ciezko o inwestycje ktora by miała ręce i nogi ...

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » środa, 12 lis 2008, 13:27

A to nie jest tak, ze ul. Słowackiego zostanie docelowo przesunięta na północ od obecnego przebiegu? Michał musiałby sprostować...

theodolit
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 21 kwie 2008, 06:33

Postautor: theodolit » środa, 12 lis 2008, 13:29

przyb pisze:A to nie jest tak, ze ul. Słowackiego zostanie docelowo przesunięta na północ od obecnego przebiegu? Michał musiałby sprostować...


Z tego co ja widziałem to ma dochodzic tylko do terminalu i koniec.

Szczerze powiem, ze w tym przypadku chciałbym sie mylić ;D

Pitex
Posty: 607
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 00:29
Lokalizacja: EPGD / GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Pitex » środa, 12 lis 2008, 14:47

ma dochodzic do treminal i odbijac w prawo w kierunku osowy i konczyc sie na rondzie przy selgrosie

theodolit
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 21 kwie 2008, 06:33

Postautor: theodolit » środa, 12 lis 2008, 16:16

Pitex pisze:ma dochodzic do treminal i odbijac w prawo w kierunku osowy i konczyc sie na rondzie przy selgrosie


No wlasnie cos takiego nieco zmienia sposób dojazdu do obszarów od Rebiechowa do Miszewa. Dla mnie całkiem normalne jest ze ludzie narzekaja, bo to znaczace pogorszenie wygody dojazdu dla ludkow takich jak ja.

W sumie i tak jest lepiej niz sie spodziewałem, bo bym sie nie zdziwił jakby zamkneli Słowackiego, bez remontu Nowatorów wraz ze wspaniałym skrzyzowaniem. Z kolejnej strony co pozostaje, jak zaczac sie przyzwyczajac do nowej drogi . pomijajac ze wg tych informacji droga do domu wydłuży mi sie około 1km ;)
Kurzcze odsunęli mi dom od Gdańska ;D

pozdrawiam
Piotrek

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » środa, 12 lis 2008, 16:29

Z zaufanego zrodla (Urzad miejski) wiem, ze ul. Nowatorow w przyszlosci zostanie napewno poszerzona do dwoch pasow jezdni i bedzie to glowny ciag komunikacyjny. Kiedy to nastapi, to moje zrodlo nie potrafi juz powiedziec (zapewne kwestia kasy). Po docelowej przebudowie dla kierowcow droga sie wydluzy, gdyz beda musieli objezdzac lotnisko, jednak komfrot jazdy ma sie znacznie zwiekszyc.

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » środa, 12 lis 2008, 16:42

a w miejscu tego klopotliwego skrzyzowania na poczatku Nowatorow ma powstac rondo.

B772LR
Posty: 193
Rejestracja: czwartek, 09 mar 2006, 18:07
Lokalizacja: 3miasto
Kontaktowanie:

Postautor: B772LR » środa, 12 lis 2008, 18:11

No właśnie zrezygnowali z ronda i będzie skrzyżowanie z wyspą centralną z wlotami i wylotami po dwa pasy ruchu.

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » środa, 12 lis 2008, 18:59

No nie! Jak to się mogło stać!? Przecież rondo to najrosądniejsze i najbezpieczniejsze skrzyżowanie w tym miejscu...

STRU$
Posty: 530
Rejestracja: piątek, 15 cze 2007, 12:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: STRU$ » środa, 12 lis 2008, 21:13

To, że nie będzie ronda to faktycznie kaszana moim zdaniem ale może wymyślą dobre rozwiązanie komunikacyjne i wcale nie będzie się skrzyżowanie korkować...pożyjemy, zobaczymy.
A co do samej inwestycji to moim zdaniem twierdzenie, że pogorszy się dojazd ludziom jest trochę przesadzony.
Remont drogi w pierwszej kolejności jest koniecznością dla tej inwestycji i nikt chyba nie ma wątpliwości a to, że niektórzy będa mieli o 1 km dalej do domu...cóż też bym nie chciał codziennie stać w korkach i być szybciej w domu ale takie są już uroki życia w mieście.
Pozdrawiam Piotr

STRU$
Posty: 530
Rejestracja: piątek, 15 cze 2007, 12:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: STRU$ » środa, 12 lis 2008, 21:46

http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,5912422,W_piatek_blokada_ul__Slowackiego_w_Gdansku.html

Najważnejszy fragment artykułu:

Urzędnicy liczą jednak, że uda im się przekonać mieszkańców Banina i Rębiechowa do nowego projektu. Dlatego chcą zmienić projekt przebudowy ul. Nowatorów tak, by zmniejszyć ryzyko korków.

- W aktualnym projekcie na skrzyżowaniu ul. Nowatorów i Budowlanych jest rondo. Po analizach zgadzamy się jednak z mieszkańcami, że takie rozwiązanie może powodować korki - mówi Mieczysław Kotłowski, dyrektor ZDiZ. - Dlatego chcemy zmienić projekt, tak, by powstało tam duże skrzyżowanie z wyspą centralną, z dwoma pasami ruchu na głównych relacjach. To znacznie zwiększy przepustowość.

Ale co do innych postulatów mieszkańców Kotłowski jednak rozkłada ręce. - Przy obecnym natężeniu ruchu poszerzenie do czterech pasów ul. Nowatorów nie miałoby sensu - mówi dyrektor. - Równie mało realna jest budowa drogi na północ od lotniska. Byłaby to inwestycja znacznie droższa od modernizacji ul. Nowatorów. Poza tym byłoby to gorsze rozwiązanie dla samych kierowców, bo ul. Nowatorów umożliwi im łatwy dojazd zarówno do ul. Słowackiego, jak i do wydłużonej Trasy W-Z.

Zgodnie z miejskimi planami, nowy układ ulic wokół lotniska ma być gotowy we wrześniu 2009 r.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto


Nawiązując do mojego poprzedniego posta odnosnie dobrego rozwiązania komunikacyjnego to chyba coś wymyslili i wynika z tego, że rozwiązanie duże skrzyżowanie zamiast ronda będzie lepsze. Nie jestem specjalnistą od budowy dróg, więc jak już napisałem pożyjemy, zobaczymy.
Pozdrawiam Piotr

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » środa, 12 lis 2008, 22:28

Wg. mnie nie ma bardziej przepustowego kolizyjnego skrzyżowania niż dobrze zaprojektowane rondo z drogami zjazdowymi (skracającymi skręt w sąsiadujące odnogi ronda). I właśnie takie rondo powinno tam powstać, ale chyba urzędnicy nie ogarniają takich rewoloucyjnych idei...

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » czwartek, 13 lis 2008, 00:15

Jeśli rondo będzie wyglądało jak obydwa ronda w Żukowie, przez które tworzą się gigantyczne korki (dawniej ich nie było), i na których nie mieści się żaden TIR z naczepą, zaś autobus z trudem, to pozdrawiam wszystkich jadących tamtędy kierowców...
Pozdrawiam serdecznie
Arek


Wróć do „Ciekawostki związane z EPGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości