Monitor do obrobki foto

...zdjęcia i obróbka (np. mój pierwszy spotting)
LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Monitor do obrobki foto

Postautor: LAPA » wtorek, 23 lis 2010, 12:04

Hej

kiedys do obrobki foto glownie uzywalo sie monitorów CRT jednak ta era powili mija.
Jaki monitor LCD polecacie do zabawy ze zdjeciami? Szukam czegos co dobrze oddaje kolory i ma przynajmniej 22".
Ktos moze cos polecic?
Pozdrawiam
LAPA

---=== www.talh.pl ===---

Kaspar
Posty: 734
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Kaspar » wtorek, 23 lis 2010, 12:45

Iiyama ProLite E2710HDSD - dobra cena - doskonała jakość - sam używam

Awatar użytkownika
AZT
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 14 kwie 2006, 15:44
Lokalizacja: Bytów
Kontaktowanie:

Postautor: AZT » wtorek, 23 lis 2010, 20:31

EIZO FlexScan SX2262W - cena..hmm, jakość fantastyczna, sam używam, a z dostępem do profilu ICC fotolabu, odwzorowanie kolorów na monitorze i na odbitkach niemalże identyczne (ważna oczywiście jest kalibracja monitora)
pozdrawiam
Krzysztof
Obrazek

Awatar użytkownika
Foglider
Posty: 161
Rejestracja: wtorek, 07 sie 2007, 13:59
Lokalizacja: pomorze

Postautor: Foglider » wtorek, 23 lis 2010, 22:18

Heh ja używam defaultowego od lapka i gra gitara ;)
Obrazek

Pozdrawiam! Tomek.

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » środa, 24 lis 2010, 10:04

Hejka

Według mnie podstawa do zabawy z fotografią to ekran z matrycą PVA lub S-IPS. I odpowiednia kalibracja. Ja używam HP. Przyzwoite ceny jak na monitory z IPS-em. Matryca super, odwzorowanie barw jak dla mnie świetne. W komplecie dostałem soft do kalibracji i wszystko bardzo przyjemnie gra i buczy :)

A tu masz link do poczytania o matrycach http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -2664.html
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » środa, 24 lis 2010, 10:10

EIZO to jest bajka ale do najtanszych nie nalezy :).
zainwestuj w PVA na prawde warto.
Obrazek
ravecki

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » środa, 24 lis 2010, 12:45

Ja parę lat temu nabyłem BenQ FP241W. Swego czasu ten monitor bardzo pozytywnie zadziwił, bo sama marka BenQ nie słynie z najwyższej jakości. Ale ten konkretny monitor bardzo im się udał - swego czasu wygrał (albo dostał jakieś bardzo znaczące wyróżnienie - już nie pamiętam) dwa testy w dwóch dużych konkurencyjnych gazetach - CHIP i PC World co się dość rzadko zdarza. Ten monitor już oczywiście nie jest produkowany ale można poszperać czy któryś z obecnie produkowanych jest spadkobiercą tych lepszych cech mojego modelu ;).
Obrazek

Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kalim » środa, 24 lis 2010, 13:57

Marcin pisze:Ja parę lat temu nabyłem BenQ FP241W. Swego czasu ten monitor bardzo pozytywnie zadziwił, bo sama marka BenQ nie słynie z najwyższej jakości. Ale ten konkretny monitor bardzo im się udał - swego czasu wygrał (albo dostał jakieś bardzo znaczące wyróżnienie - już nie pamiętam) dwa testy w dwóch dużych konkurencyjnych gazetach - CHIP i PC World co się dość rzadko zdarza. Ten monitor już oczywiście nie jest produkowany ale można poszperać czy któryś z obecnie produkowanych jest spadkobiercą tych lepszych cech mojego modelu ;).


na studiach miałem temat o monitorach do grafiki, i nie wiele pamietam co było warto ale BenQ często się tam przewijał

Obrazek

Awatar użytkownika
Persy
Posty: 106
Rejestracja: środa, 19 kwie 2006, 20:56
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Persy » piątek, 26 lis 2010, 12:12

Ja mam EIZO Flexscan 1932 - jeden z tańszych Eizo ale i tak sporo kosztował. Za to mam normalne kolory (nie cukierkowo-kryształowe jak np. w laptopach) i rozróżnialność kolorów w "czerni" i "bieli".
+ A.net + JP +


Wróć do „Foto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości