"Pierwszorzędna" obróbka

...zdjęcia i obróbka (np. mój pierwszy spotting)
Awatar użytkownika
Cani
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 08:39
Lokalizacja: Gdynia/Olsztyn
Kontaktowanie:

"Pierwszorzędna" obróbka

Postautor: Cani » poniedziałek, 25 maja 2009, 09:24

http://www.airliners.net/photo/Tower-Ai ... 0566108/L/

rozumiem, ż efotka jest stara, że linii lotniczej już nie ma, ale taki gniot w zacnej galerii????
Złożenie samolotu w połowie woła o pomste do nie ba a screener powinien sobie od razu strzelic w łeb:)

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

duszy
Posty: 679
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2007, 21:42
Lokalizacja: EPMB

Postautor: duszy » poniedziałek, 25 maja 2009, 10:18

W zacnej galerii są zdjęcia robione jeszcze sprzętem analogowym i nie nam maluczkim oceniać co jest dobre a co jest złe skoro przyjęli to znaczy że jest dobre. :lol: Widziałem w tej zacnej galerii gorsze zdjęcia.

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » poniedziałek, 25 maja 2009, 10:28

duszy pisze:... nie nam maluczkim oceniać co jest dobre a co jest złe skoro przyjęli to znaczy że jest dobre. :lol: Widziałem w tej zacnej galerii gorsze zdjęcia.


To , że przyjęli wcale nie znaczy , że jest dobre Andrzej . Czasem zdarzają się różne wtopy ;) . No ja również widziałem w tej galerii znacznie gorsze zdjęcia , i to zrobione nie analogami lecz bardziej współczesnym sprzętem umożliwiającym podrasowanie i poprawienie fotek .

Screener też człowiek , czasem się myli albo subiektywizm przesłania mu obiektywizm ;)

Pozdrawiam :)

LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Postautor: LAPA » poniedziałek, 25 maja 2009, 12:15

Przyjrzyjcie sie dobrze, w tylnej czesci kadluba widac wyraznie linie "łączenia" dwoch fotek w jedną. Sklejanka z dwóch.
Pozdrawiam
LAPA

---=== www.talh.pl ===---

Awatar użytkownika
mnich3001
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 28 lut 2008, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: mnich3001 » poniedziałek, 25 maja 2009, 12:41

He, tam chyba i kawał kadłuba brakuje sądząc po odległości drzwi od pierwszego okna. Ogon też jakiś przerośnięty, od wieloryba? :)

Wcześniej gapiłem się na to zdjęcie i jakiś ten samolocik lekko "zmutowany" się wydawał. A to może i z 2 samolotów przeszczepy, bo jak można takie 2 zdjęcie zrobić jednym aparatem aby dawało się to jeszcze jakoś rozsądnie połączyć.
SONY a300 KIT 28-70 & 50-200

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » poniedziałek, 25 maja 2009, 19:18

Oj tam...

Było dwóch screenerów. Jeden oceniał lewą część zdjęcia, a drugi prawą. I nie zauważyli łączenia :lol:
Pozdrawiam serdecznie
Arek

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » wtorek, 26 maja 2009, 00:34

Pozdrawiam, JN

Obrazek

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » wtorek, 26 maja 2009, 09:42

KubaN pisze:Jak już o gafach screenerów: http://www.jetphotos.net/viewphoto.php? ... 570&nseq=8 :lol:


Sorry KubaN, ale co wg Ciebie w tym zdjęciu jest godne pożałowania? Faktycznie, ostrość nie powala i ogólna "miodność" fotki jest niewielka, ale jeśli to ma być fatalne zdjęcie, to wybacz, ale chyba nie widziałeś naprawdę kiepskich zdjęć.

Spójrz na to: http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=6572611. Tego samego autora, wykonane prawdopodobnie z tego samego, albo zbliżonego miejsca. Wystarczył większy samolot i nieco lepsza ostrość i już screeners choice.
Pozdrawiam serdecznie

Arek

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » wtorek, 26 maja 2009, 19:48

Fota sroga, ale nie zauważyłeś białej ramki? :D:D
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » wtorek, 26 maja 2009, 23:51

No faktycznie, nie zwróciłem w ogóle na nią uwagi. Pewnie screenerzy też nie. A może jest to dopuszczalne. Nie pamiętam co na ten temat mówi regulamin.
Pozdrawiam serdecznie

Arek

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » środa, 27 maja 2009, 10:27

Arek pisze:No faktycznie, nie zwróciłem w ogóle na nią uwagi. Pewnie screenerzy też nie. A może jest to dopuszczalne. Nie pamiętam co na ten temat mówi regulamin.


badborder. nie moze czegos takiego. czesto mam problemy z tym - tzn moj photoshop cs2 bo zostawia przy zmniejszaniu taki pasek 1px na dole lub na lewym boku. dlatego zawsze uzywam canvas size po zmniejszeniu zdjecia zeby to wyeliminowac
Obrazek

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » środa, 27 maja 2009, 18:03

baku pisze:
Arek pisze:No faktycznie, nie zwróciłem w ogóle na nią uwagi. Pewnie screenerzy też nie. A może jest to dopuszczalne. Nie pamiętam co na ten temat mówi regulamin.


badborder. nie moze czegos takiego. czesto mam problemy z tym - tzn moj photoshop cs2 bo zostawia przy zmniejszaniu taki pasek 1px na dole lub na lewym boku. dlatego zawsze uzywam canvas size po zmniejszeniu zdjecia zeby to wyeliminowac


Hmm..., też używam PS CS2 i u mnie taki problem, jak opisujesz, nie występuje.
Pozdrawiam serdecznie

Arek

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » środa, 27 maja 2009, 19:58

baku pisze:
Arek pisze:No faktycznie, nie zwróciłem w ogóle na nią uwagi. Pewnie screenerzy też nie. A może jest to dopuszczalne. Nie pamiętam co na ten temat mówi regulamin.


badborder. nie moze czegos takiego. czesto mam problemy z tym - tzn moj photoshop cs2 bo zostawia przy zmniejszaniu taki pasek 1px na dole lub na lewym boku. dlatego zawsze uzywam canvas size po zmniejszeniu zdjecia zeby to wyeliminowac


A ja wiem o co chodzi. Jak zmniejszasz fote kiedy masz 2 warstwy (nie masz spłaszczonej) to sie robi taki pasek.
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » środa, 27 maja 2009, 20:01

Dokładnie jak Kuban pisze, sam już to przerabiałem na własnej skórze.

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » środa, 27 maja 2009, 21:45

KubaN pisze:
A ja wiem o co chodzi. Jak zmniejszasz fote kiedy masz 2 warstwy (nie masz spłaszczonej) to sie robi taki pasek.


a czyli jak wszystko wrzuce na 1 warstwe - bez bialego backgroundu to nie bedzie sie tworzyc ramka??
Obrazek


Wróć do „Foto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości