Pierwsze wykonane foty

...zdjęcia i obróbka (np. mój pierwszy spotting)
Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » poniedziałek, 03 lis 2008, 23:54

Hmm. Byłem na EPWA i jak zwykle za mną zła pogoda, mgła i tak naprawdę mogę wstawić tylko jedno zdjęcie bo reszta to klapa.

Obrazek

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » wtorek, 04 lis 2008, 22:12

Kolejnych fot będzie napewno więcej.
Ostatnio zmieniony środa, 05 lis 2008, 21:26 przez Siernik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » wtorek, 04 lis 2008, 22:30

przyznaje intrygujace kadry.
a teraz powaznie, podpowiedz mi co autor mial na mysli robic je.
AirFrance przy rekawie (wykadrowac by sie przydalo),
tych z telefonu nie ma co komentowac.
czekam na kolejne.
Obrazek
ravecki

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » środa, 05 lis 2008, 14:15

No ten traktorek mogłem obciąć ;]
Co miałem na celu?
No chyba to co każdy sfotografować samolot.
Nie dało się ustawić inaczej żeby nie objąć rękawa
Ostatnio zmieniony środa, 05 lis 2008, 21:26 przez Siernik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » środa, 05 lis 2008, 15:09

Nie wiem jak to Ci kulutralnie napisac, przedszkole nie jest ot tak sobie, tylko po to zeby sie czegos nauczyc. tak sobie to wrzuc na plfoto.
co do samych ustawien, pare razy na tarasie w w-wie bylem i wiem ze da sie ustawic inaczej. wystarczylo poczekac az zabiora zabawki i wtedy focic. No a kardr, masz uciete skrzydlo i to tak dosc dziwnie, ani nie jest to kadr kadlubu samolotu, ani cala maszyna, wyglada jak by CI sie nie chcialo przegldac serwisow lotniczych w poszukiwaniu kadru.
Slowem czekam na kolejne lepsze foty, plus masz za to ze chcialo Ci sie do wawki na samoloty pojechac. (w przypadku sprzetu jaki posiadasz najlepszym rozwiazaniem bylaby wirazowa, tak mi sie wydaje).
Obrazek
ravecki

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » środa, 05 lis 2008, 21:29

Wg. mnie to jest ucięty kawałeczek końca skrzydła i wingletu. ( chodzi mi o te zdjęcie z aparatu )

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » środa, 05 lis 2008, 21:49

No i w tym jest cała kwestia. Zasadniczo albo zdjęcie całego samolotu gdzie starasz się nim szczelnie wypełnić kadr albo jakąś konkretną część samolotu, również wypełniając jak najszczelniej kadr. To zdjęcie powinieneś w takim układzie przynajmniej przyciąć, tak żeby to kadłub stał się głównym punktem zdjęcia. Choć wg. mnie najlepiej byłoby wyciąć sam dziób to linii skrzydeł i stworzyć coś np takiego:

Obrazek

lub takiego

Obrazek

Zaznaczam, że nigdzie nie twierdzę, że takie kadry są idealne :P ale mniej więcej o to np. chodzi.
Pozdrawiam :)
Paweł

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » środa, 05 lis 2008, 21:57

To teraz kumam ;]

MaćkoE

Postautor: MaćkoE » środa, 05 lis 2008, 22:01

Nie jestem expertem, ale takich zdjec nie dalbym nawet na plfoto. Zgadzam sie z Arkiem, cierpliwosc i czerpanie z doswiadcenia innych wyszkoli w Tobie poprawnosc wkonania fotki....

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » środa, 05 lis 2008, 22:04

Mało kto jest, każdy z nas tak naprawdę szkoli się ciągle ;) ważne jednak aby słuchać każdej rady i czerpać z nich, a to pozwoli Ci być coraz lepszym spotterem.
Pozdrawiam :)

Paweł

MontyBL
Posty: 481
Rejestracja: sobota, 05 lip 2008, 09:30

Postautor: MontyBL » środa, 05 lis 2008, 22:05

Siernik pisze:To teraz kumam ;]


Siernik, na pierwszej stronie tego tematu masz wyłożone jak byk wszystkie podstawowe zasady wypisane przez kilku użytkowników. Gdybyś się z nimi bardziej zaznajomił to najpewniej nie musiałbyś teraz czytać tych narzekań na Twoje zdjęcie "Erfrąsa" :P

MaćkoE

Postautor: MaćkoE » środa, 05 lis 2008, 22:47

Nie wydaje mi sie aby to byly "narzekania" jak smiesz mowic, trzeba byc czasem krytycznym co do wlasnej osoby i wlasnych mozliwosci. To co My mowimy nie wyssywamy sobie z palca, nie robimy zdjec od wczoraj i jakies doswiadczenie mamy, jedni mniejsze inni wieksze. Ja zawsze wyslucham z uwaga konkluzje od straszych stazem moim kolegow co do moich wypocin...............
Nie ma co tu duzo ukrywac, te zdjecia sa zrobione co najwazniejsze bez przemyslenia, od taki sobie strzal samolotu.......

MontyBL
Posty: 481
Rejestracja: sobota, 05 lip 2008, 09:30

Postautor: MontyBL » środa, 05 lis 2008, 23:54

Dość nierozważnie użyłem słowa "narzekanie" ale nigdzie nie napisałem o tym, że to negatywne w stosunku do zdjęcia Arbuza a opinie są wyssane z palca. Doskonale wiem, że macie ogromne doświadczenie i Wasza krytyka jest konstruktywna i wszystkie uwagi, niekoniecznie skierowane w moją stronę, biorę za cenne wskazówki, ale weź pod uwagę, że gdybym napisał z tym narzekaniem zupełnie serio to nie użyłbym emotki, której używa się głównie pisząc pół-żartem pół serio a nazwy przewoźnika nie pisałbym w cudzysłowiu, chociaż zdaję sobie sprawę, że to całe "narzekanie" dość zmodyfikowało sens przekazu, tak? Nie chodziło mi przecież o to, że się czepiacie :roll:
No i czy ja gdzieś pisałem o bezkrytyczności wobec własnej osoby skoro o tym wspomniałeś? :lol:
Trochę robi się z igły widły :x

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » środa, 05 lis 2008, 23:56

MontyBL pisze:
Siernik pisze:To teraz kumam ;]


Siernik, na pierwszej stronie tego tematu masz wyłożone jak byk wszystkie podstawowe zasady wypisane przez kilku użytkowników. Gdybyś się z nimi bardziej zaznajomił to najpewniej nie musiałbyś teraz czytać tych narzekań na Twoje zdjęcie "Erfrąsa" :P


Tak jak kolega napisał w zacytowanych powyżej słowach , proponuję poczytać sobie jeszcze raz poprzednie posty gdyż myślę , zostało tam sporo napisane. Proponuję przypatrzeć się dobrze zdjęciom na skrzydlach , a.necie i jetphotos.Jak zrobisz jakąś swoją fotkę , to jeszcze raz zobacz na te stronki i porównaj sobie tamte zdjęcia ze swoimi. Linki masz podane wcześniej .

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » czwartek, 06 lis 2008, 14:06

Chybra wybrałem złe miejsce na nauke spottingu.


Wróć do „Foto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości