Canon 5D MK III - test

...o sprzęcie - porównania, testy, pytania itp.
rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Canon 5D MK III - test

Postautor: rafaltrzcinski » poniedziałek, 14 maja 2012, 20:01

http://www.optyczne.pl/index.php?test=aparat&test_ap=179

PS
Czy w tym kraju osoby testujące zawsze próbują czymś zaskoczyć?
Komplentnie nie rozumiem wymieniania w wadach braku stabilizacji matrycy - za każdym razem to piętnuują... a ja uważam że wcale to nie jest dobre rozwiązanie w body pod względem technicznym...
Po drugie - banding? Nauczyli się chyba nowego slowa od pewnych screenerwów z pewnej galerii....

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon 5D MK III - test

Postautor: Bartek » wtorek, 15 maja 2012, 21:43

rafaltrzcinski pisze:http://www.optyczne.pl/index.php?test=aparat&test_ap=179

to nie jest dobre rozwiązanie w body pod względem technicznym...


Rafi, stablika w matrycy niczym nie różni się od stabilki w obiektywie pod względem efektywności. To i to spełnia swoję zadanie. W nowych obiektywach Canona z serii L nie trzeba wyłącząć stabilki mając aparat na statywie. I tu odbiega ta w matrycy.

Różnica wizualna to taka że tej w matrcy nie zobaczysz kiedy działa. Ta w w obiektywie jak działą poprawnie to jest widoczna (efekt pływania obrazu w wizjerze).

Kiedy wchodziły Alphy Sonego każdy z nas sie zastanawiał jak działa stabilizacja w matrycy. Po krótkich testach w sklepie mogę smiało powiedzieć że IS obiektywu = Steady Shot matrycy.
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon 5D MK III - test

Postautor: rafaltrzcinski » wtorek, 15 maja 2012, 21:47

No tu masz racje - ale jakoś mnie to nie przekonuje... mam wrażenie że stabilka matrycy jest bardziej podatna na awarię... ale tylko mi się tak zdaje :)

PS
Ale dalej nie powinno być to w wadach wymieniane - to jak jakby zastanawiać się czy lepsza benzyna czy diesel... bez sensu... a redakcja piętnuje coś co im się nie podoba... no ale tak to jest w naszym chorym kraju........ :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Bartek
EPGD Spotters
Posty: 921
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2007, 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon 5D MK III - test

Postautor: Bartek » wtorek, 15 maja 2012, 21:54

rafaltrzcinski pisze:No tu masz racje - ale jakoś mnie to nie przekonuje... mam wrażenie że stabilka matrycy jest bardziej podatna na awarię... ale tylko mi się tak zdaje :)

PS
Ale dalej nie powinno być to w wadach wymieniane - to jak jakby zastanawiać się czy lepsza benzyna czy diesel... bez sensu... a redakcja piętnuje coś co im się nie podoba... no ale tak to jest w naszym chorym kraju........ :twisted: :twisted:


I tu z tobą zgodzę sie w 100%, Canon to Canon i jak wiadomo od początku system ten nigdy nie był nie jest i raczej nie będzie system aparatów ze stabilizacją matrycy więc wymienianie tego jako wadą jest bez sensu.

Gdyby Canon miał w swojej gamie aparat własnie z tym system IS, no to co innego, wtedy można napisać; "szkoda że nie ma......"

Dla mnie serwis optyczne nigdy nie był i pewnie nie będzie wyznacznikiem doboru sprzętu. Słabi są w tych ocenach i tyle.....
Obrazek

Pozdrawiam,
Bartek

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon 5D MK III - test

Postautor: rafaltrzcinski » wtorek, 15 maja 2012, 22:07

Słaby czy nie słabi - napewno różne testy nie są przeprowadzane w takich samym warunkach i obiektywnie i w tym tkwi problem....

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon 5D MK III - test

Postautor: Arek » czwartek, 24 maja 2012, 22:15

Test aparatu na dpreview.com

Generalnie aparat wydaje się godnym następcą swojego poprzednika (choć obecna cena odbiega znacznie od ceny poprzedniego modelu, nawet gdy tamten był nowością). Na uwagę wg dpreview.com zasługuje jednak wyraźnie większe rozmycie jpegów względem rawów, co jest widoczne przy powiększeniu 100% i ich zdaniem zbyt mocne odszumianie, nawet przy bazowym ISO. Reszta to właściwie same plusy. Aparat uzyskał wysoką ocenę (zresztą nie mogło być inaczej), ale "och" i "ach" nie ma. Może gdy cena spadnie za jakiś czas...
Pozdrawiam serdecznie
Arek

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon 5D MK III - test

Postautor: rafaltrzcinski » sobota, 26 maja 2012, 18:54

Arek ja myśle że jak ktoś kupuje sprzęt takiej klasy to nie za bardzo będzie się robić w JPEG. Skoro mówi się A to trzeba powiedzieć B :)

PS
Jeżeli test się potwierdzi w zdjęćiach to uważam że oprócz serii 1D będzie to pierwszy aparat Canona do któego nie będzie można mieć zastrzeżeń - że coś nie tak, że czegoś nie dał..... Cena na poziomie do 11k jest rozsądna potem nie bardzo wg mnie.....

Arek
Posty: 491
Rejestracja: sobota, 11 lis 2006, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon 5D MK III - test

Postautor: Arek » niedziela, 27 maja 2012, 01:02

Domniemywam, że DPP obsługuje już RAWy z najnowszej piątki. Nie tak, jak na początku, gdy 5D MkIII wlazł na rynek. W tamtym okresie tylko JPEGi... :P

A poza tym, nie wszyscy (nawet profesjonaliści) używaja RAWów. Kiedy liczy się szybkość publikacji, nie ma czasu na wywoływanie i obróbkę. Trzask i za kilka minut fota jest już na serwerze, opatrzona stosownym artykułem z wielkim napisem HOT NEWS ;) Takie przynajmniej wypowiedzi znanych (podobno) fotografów reporterskich czytuję co pewien czas tu i ówdzie, jak np. w książce "Uchwycić moment".

Ale co tam... JPEGi z nowej piątki i tak prawdopodobnie wyglądają lepiej niż ze starszych, kilkuletnich APS-C, a nawet jeśli nie, to pewnie sporo jeszcze da się z tym zrobić.

Tylko cena na razie bliższa jest jedynce, niż poprzedniej piątce. Poczekam na obniżkę. :wink:

Torbę i odpowiednie szkła już mam. :)
Pozdrawiam serdecznie

Arek

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon 5D MK III - test

Postautor: rafaltrzcinski » niedziela, 27 maja 2012, 07:30

Ja czekam 2-3 lata - wtedy cena się unormuje, ja spłacę kredyt i będe mógł wziąć nowy hehehehe :)

Awatar użytkownika
Alfredo
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 18 wrz 2012, 08:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Canon 5D MK III - test

Postautor: Alfredo » środa, 19 wrz 2012, 12:58

Po przeczytaniu kolejnej obszernej recenzji (dla zainteresowanych: piotrczechowski.pl/strona domowa/2012/canon-eos-5d-mark-iii) bardzo się napaliłem na ten sprzęt, ale niestety 12 tys. to dla mnie na razie nieosiągalny poziom. Miałem już nawet wziąć na raty, na szczęście trochę ochłonąłem, bo mam jeszcze trochę innych sprzętów do spłacenia ;) Cóż, póki co musi mi wystarczyć wysłużona lustrzanka alfa… Czy ktoś z Was miał już przyjemność obsługiwania tego sprzętu?
nom nom nom ;3

rafaltrzcinski
Moderator
Posty: 3934
Rejestracja: czwartek, 24 cze 2010, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Canon 5D MK III - test

Postautor: rafaltrzcinski » poniedziałek, 25 lut 2013, 16:02

Nota serwisowa....

http://www.optyczne.pl/5655-nowość-Canon_EOS_5D_Mark_III_i_EOS-1D_X_-_nota_serwisowa.html

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Re: Canon 5D MK III - test

Postautor: KubaN » poniedziałek, 25 lut 2013, 22:39

Pewnie zależy od egzemplarza, ale szczerze, to nie zauważyłem jakichkolwiek niedogodności związanych z pracą AF przy wspomaganiu speedlite :)
Pozdrawiam, JN

Obrazek


Wróć do „Sprzęt fotograficzny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości