Mil Mi-8S gotowy dla Benedykta XVI

...wszystko o siłach powietrznych
MaćkoE

Mil Mi-8S gotowy dla Benedykta XVI

Postautor: MaćkoE » wtorek, 02 maja 2006, 10:35

W Wojskowych Zakładach Lotniczych w Łodzi zakończył się remont śmigłowca Mi-8S, którym papież Benedykt XVI będzie podróżował podczas pielgrzymki w Polsce. Do obsługi papieskiej wizyty przygotowywanych jest jeszcze kilka innych helikopterów tego typu. Miejsce stacjonowania wyremontowanego Mi- 8S utrzymywane jest w największej tajemnicy - pisze "Dziennik Łódzki". "Papieski" Mi-8S jest jednym z dwóch śmigłowców w Polsce (drugi to amerykański Bell-412HP), które spełniają wyśrubowane wymagania transportu VIP-ów. Helikopter dla papieża przygotowywano w łódzkich zakładach od grudnia. Został ponownie pomalowany, w przedziale pasażerskim założono nową tapicerkę w kolorze naturalnej skóry. Poddano go także drobiazgowemu przeglądowi technicznemu. Remont kosztował 95 tysięcy złotych. Mi-8S został wyprodukowany w marcu 1983 roku i będzie mógł latać jeszcze przez 10 lat.

Źródło: Gazeta Wyborcza

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » środa, 03 maja 2006, 09:05

Bez sensu ten remont, bo wyremontowali a za te pare lat juz nikt nie bedzie chcial odkupic bo bedzie to kompletny wrak.

a tak w ogole przypomnial mi sie kawal:)

Rozmawia Kwasniewski z Millerem i mowi: poparcie spadlo mi o 2 punkty procentowe, a na to Miller, a Mi 8 :):)


Wróć do „Wydarzenia w lotnictwie wojskowym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości