Kto się wybiera do Radomia na AS2009 ??

...wszystko o siłach powietrznych
Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » piątek, 20 lut 2009, 14:46

NO ku&wa !Może by tak poucinali trochę finansów przeznaczonych dla tych darmozjadów z Wiejskiej co im się nawet dupy na obrady Sejmu nie chce ruszyć ... . Ku9wa że w tym kraju wszystko musi takie smutne być :/

Awatar użytkownika
saj4
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 12 sie 2008, 09:48
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Postautor: saj4 » piątek, 20 lut 2009, 15:13

Franc pisze:DECYZJĄ MINISTRA OBRONY NARODOWEJ POKAZY AIR SHOW 2009 ZOSTAŁY ODWOŁANE.

Na razie nie znam oficjalnego powodu.To informacja 100 % pewna, oficjalne info pojawi się niebawem na stronie pokazów.


Oj oj ostrożnie z takimi niusami. Powiedz chociaż skąd wiesz że odwołano pokazy ?? Jakaś wtyczka w ministerstwie ?? Rozsądnie będzie zaczekać na oficjalne wiadomości !!

Miejmy nadzieje że to tylko pogłoski...

Przez kryzys nie będzie pokazów Air Show?

Dowództwo wojsk powietrznych rozważa odwołanie tegorocznych pokazów Air Show w Radomiu. Decyzja ma zapaść w ciągu kilku dni
- Decyzja nie jest jeszcze podjęta na 100 procent, ale jest taka myśl, by w związku z oszczędnościami odwołać imprezę w Radomiu. Odwołujemy już swój udział w pokazach, na które dostaliśmy zaproszenia - mówi "Gazecie" mjr Marcin Rogus, rzecznik dowódcy sił powietrznych. Dodaje, że decyzja ma zapaść w ciągu kilku najbliższych dni.

- Ja osobiście ubolewam nad tym, bo to piękna, wielka impreza - podkreśla rzecznik. Jednak Air Show kosztują. I choć pokazy przyciągały nawet po ok. 200 tys. widzów, dochody z biletów nie pokrywały wszystkich kosztów. - Główny problem to koszty zaopatrzenia w paliwo lotnicze, które zapewniamy uczestnikom Air Show. I nie chodzi tylko o samą chwilę pokazu, ale także treningi i powrót z imprezy - podkreśla mjr Rogus.

Przypomnijmy, 21 stycznia br. władze Radomia z przedstawicielami wojsk lotniczych podpisały w Warszawie umowę o organizacji tegorocznego Air Show, które zaplanowano na 29 i 30 sierpnia. Wówczas już organizatorzy podawali, że udział w imprezie potwierdzili piloci z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Czech, Finlandii, Ukrainy i Białorusi a zainteresowani są także Kanadyjczycy, Francuzi i Holendrzy. Mówiono też, że po raz pierwszy na tegorocznych pokazach wystąpi grupa Fińskich Sił Powietrznych - Midnight Hawks i SU 27 z Ukrainy.


Źródło:
http://miasta.gazeta.pl/radom/1,35219,6 ... Show_.html
oraz
http://kluzinski.blox.pl/html
Ostatnio zmieniony piątek, 20 lut 2009, 15:18 przez saj4, łącznie zmieniany 1 raz.

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » piątek, 20 lut 2009, 15:16

No wlasnie zrodla informacji nie moge ujawnic ale powiem tyle ze ze zrodla wojskowego.
Juz zaczynaja pojawiac sie informacje i spekulacje prasowe, prasa pisze ze decyzja ma zapasc, ale osoba od ktorej wiem uslyszala ze decyzja juz zapadla.Dlatego napisalem ta wiadomosc.
Ostatnio zmieniony piątek, 20 lut 2009, 15:23 przez Franc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
saj4
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 12 sie 2008, 09:48
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Postautor: saj4 » piątek, 20 lut 2009, 15:20

Franc pisze:No wlasnie zrodla informacji nie moge ujawnic ale powiem tyle ze ze zrodla wojskowego.
Juz zaczynaja pojawiac sie informacje i spekulacje prasowe, prasa pisze ze decyzja ma zapasc, ale osoba od ktorej wiem uslyszala ze decyzja juz zapadla.Dlatego napisalem ta wiadomosc.


Spalić ten wyjątkowy budynek na "Wiejskiej", bo Ci co tam urzędują, to naprawdę wiochę robią i sobą reprezentują... Niech u siebie gamonie poszukają oszczędności, a nie podwyżki sobie fundują...

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » piątek, 20 lut 2009, 15:42

Ja też mam wielką nadzieje ze to jeszcze sie zmieni,ale z tego co wiem to nie, ale nawet gdyby cos sie jeszcze zmienilo i mieli by okroic pokaz powietrzny oraz wycofac udzial SP w pokazch to nie warto bylo by jechac.

Awatar użytkownika
saj4
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 12 sie 2008, 09:48
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Postautor: saj4 » piątek, 20 lut 2009, 15:46

Franc pisze:Ja też mam wielką nadzieje ze to jeszcze sie zmieni,ale z tego co wiem to nie, ale nawet gdyby cos sie jeszcze zmienilo i mieli by okroic pokaz powietrzny oraz wycofac udzial SP w pokazch to nie warto bylo by jechac.


Zróbmy akcję i zbierzmy pieniądze na paliwo :) Niech każdy polak da po 5 zł :) i będzie git ! Ide petycje przygotowywać ;)

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » piątek, 20 lut 2009, 15:48

No no, niech przerobia na LPG, tanieje z dnia na dzień :)
Tak więc z ciekawszych krajowych imprez otwartych w tym roku zostaje nam piknik w Kętrzynie i Góraszce.

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » piątek, 20 lut 2009, 16:05

Zawsze można sobie pokazy pooglądać na Youtube.com :evil:

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » piątek, 20 lut 2009, 19:28

Jak się dowiedziałem decyzja jest jeszcze rozważana i co wyniknie dowiemy sie za kilka dni.

Awatar użytkownika
SebolE
Posty: 371
Rejestracja: sobota, 02 cze 2007, 20:06

Postautor: SebolE » sobota, 21 lut 2009, 12:34

Franc pisze:Jak się dowiedziałem decyzja jest jeszcze rozważana i co wyniknie dowiemy sie za kilka dni.

Plotki są już od dawna o odwołaniu airshow.
Ale z tego co się orientuje to marne szanse na odwołanie są ;)
Ale kto wie...

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » sobota, 21 lut 2009, 13:33

Pozostaje czekac na oficjalna informacje.Mam gleboka nadzieje ze pokazy sie odbeda.

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » środa, 25 lut 2009, 15:38

Pojawiły sie pogłoski o odwołaniu pokazów na Węgrzech
http://forums.airshows.co.uk/viewtopic. ... ead#unread

Awatar użytkownika
saj4
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 12 sie 2008, 09:48
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Postautor: saj4 » czwartek, 26 lut 2009, 23:12

Z dzisiejszych niusów:
Dowództwo sił powietrznych potwierdza: są problemy finansowe z organizacją tegorocznych pokazów Air Show. Ale jednocześnie zapewnia: inna lokalizacja niż Radom nie jest brana pod uwagę. W czwartek w Warszawie prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak spotkał się z przedstawicielami dowództwa sił powietrznych...

... aby porozmawiać o rozważanej przez wojsko możliwości rezygnacji z organizowania tegorocznych pokazów lotniczych Air Show ("Gazeta" napisała o tym jako pierwsza w sobotnim wydaniu).
Jak wynika z oficjalnego komunikatu wydanego po spotkaniu przez magistrat, dowództwo potwierdziło problemy finansowe i organizacyjne, ale jednocześnie zapewniło prezydenta Radomia, że informacje niektórych mediów o zamiarze przeniesienia Międzynarodowych Pokazów Lotniczych do innego miasta są nieprawdziwe.
"Jak oświadczyła strona wojskowa, inna lokalizacja Air Show niż na lotnisku Sadków w Radomiu nie była i nie jest brana pod uwagę." - czytamy w komunikacie magistratu.
- Widzimy ogromne zaangażowanie miasta, aby pokazy się odbyły. Niestety, nie wszystko leży w rękach Radomia. Są pewne kwestie organizacyjne, już nawet nie finansowe, które musimy rozwiązać - mówi mjr Marcin Rogus, rzecznik dowódcy sił powietrznych. Chodzi m.in. o zapewnienie obsługi do przygotowania lotniska. Do tej pory angażowano 1300-1500 żołnierzy zasadniczej służby wojskowej. Po przejściu armii na służbę zawodową może być kłopot z zapewnieniem takiej liczby żołnierzy. Podobnie jak i z żandarmerią wojskową czy policją, którą dotknęły cięcia budżetowe.
- Na razie jednak nasze biuro działa, a my szukamy rozwiązań. Ostateczna decyzja o organizacji Air Show zapadnie pod koniec marca - informuje mjr Rogus.
Źródło: Gazeta Wyborcza Radom

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » piątek, 27 lut 2009, 19:00

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /778647032

skoro maja problem z przewiezieniem barierek to co dopiero pokaz powietrzny.

Awatar użytkownika
kornikgdansk
Posty: 447
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2007, 22:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: kornikgdansk » środa, 04 mar 2009, 19:07



Wróć do „Wydarzenia w lotnictwie wojskowym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości