Kto się wybiera do Radomia na AS2009 ??

...wszystko o siłach powietrznych
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 602
Rejestracja: piątek, 02 lut 2007, 22:10
Lokalizacja: Kartuzy
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz » czwartek, 18 gru 2008, 11:11

"Pierwszy samolot transportowy C-130 Hercules przyleci do Polski w grudniu. Tyle tylko, że nie bardzo mamy z czego się cieszyć, bo... Herculesy miały się w naszym kraju pojawić już we wrześniu"
Pozdrawiam serdecznie
__________________________________________
Obrazek

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » czwartek, 18 gru 2008, 11:23

Prezes pisze:Witam,

Na stronie Airshow znalazłem taki spis:
Siły Powietrzne wydzielą do udziału w AIR SHOW - 2009:
- w pokazie dynamicznym: F-16, MiG-29, Biało-Czerwone Iskry, Orliki, SW-4, walka powietrzna 2xF-16 vs. 2xMiG-29
- na wystawie statycznej: F-16, MiG-29, Su-22, TS-11, PZL-130, SW-4, Mi-2, W-3, Mi-8, C-130E, M-28, C-295M, Jak-40


takie spisy to poki co nic ciekawego nie wnosza, rownie dobrze mozna powiedziec ze : http://www.repulonap.hu/airshow/rovatok/en/
na pewno wszystko bedzie(a na pewno wszystkiego nie bedzie:P

(ps. przykladowe rodzyny: Russian Knights - Su-27 demo team, russia Su-27 / Su-30, - Thunderbirds - F-16 demo team or Blue Angels F/A-18 demo team, india Su-30MKI Flanker,Il-76 Candid)
Obrazek

Awatar użytkownika
saj4
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 12 sie 2008, 09:48
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Postautor: saj4 » czwartek, 18 gru 2008, 12:25

Jedno wiem na 100% Walka powietrzna 2x MiG29 vs. 2x F16 będzie na pewno :P I muszę powiedzieć że to ciekawa pozycja :) Liczę na to że organizatorom uda się zorganizować coś ciekawego. A nawet jak niektóre pozycje będą podobne (lub identyczne) jak w latach poprzednich to i tak nic się nie stanie :) Bardzo lubię RLNAF Solo Display Team :) Radocha dla oka jak się patrzy na latającego holendra :) Nasi piloci na MiG-ach też nieźle sobie radzą :) Chociażby taki Pan R.Kozak, który dał piękny pokaz na ILA (2 najgłośniejsza załoga na pokazach, za co dostali dyplom). Tak samo jak nasz rodzimy "Skorpion" z Pruszcza Gdańskiego. Aeroklub Polski i Żelaźniacy to też ciekawa pozycja (oby się obeszło bez takich rewelacji jak 2 lata temu). Jak już wspominałem wcześniej, szczytem marzeń (moich) jest wizyta Rosjan (Wijtazi, Striżi), a w szczególności A.Kwoczura. Jednak znając życie to pewnie pozostanie w sferze marzeń :P Teraz pozostaje mocno trzymać kciuki, śledzić niusy związane z Radomskimi pokazami i mieć nadzieje na najlepsze :) Ale to tylko moja subiektywna ocena sprawy :P

duszy
Posty: 679
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2007, 21:42
Lokalizacja: EPMB

Postautor: duszy » czwartek, 18 gru 2008, 20:03

Jak ktoś chce zobaczyć Blue Angels to musi się wybrać za ocean tam pokazy są co weekend http://www.blueangels.navy.mil/index.htm co do reszty to moooże realne ale to raczej w państwach ościennych

Awatar użytkownika
kornikgdansk
Posty: 447
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2007, 22:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: kornikgdansk » piątek, 19 gru 2008, 23:12

to będzie niezły rok - Kecskemet,Paryż, Moskwa, Radom, Brno, ostrawa ......
http://www.milavia.net/airshows/calenda ... urope.html

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » sobota, 20 gru 2008, 00:14

O może ekipe do Paryża zbierzemy, wypadzik samochodowy coś jak berlin, tylko do paryżewa :)
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Awatar użytkownika
saj4
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 12 sie 2008, 09:48
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Postautor: saj4 » środa, 28 sty 2009, 08:58

Być może Ukraina zgotuje widzom nie lada niespodziankę. Rozważany jest pokaz jednego z dwóch wielkich samolotów transportowych An-124 Rusłan lub An-225 Mrija. Ten drugi jest największym samolotem transportowym na świecie.


Podczas spotkania w Dowództwie Sił Powietrznych oceniono stan realizacji prac związanych z przygotowaniami do 11 edycji Air Show.

Umowa na organizację Air Show 2009 w Radomiu została podpisana. - Nie było zagrożenia, że pokazy mogą się odbyć w innym mieście. W grę wchodził i wchodzi tylko Radom - powiedział podpułkownik Wiesław Grzegorzewski, rzecznik Dowództwa sił Powietrznych.

Porozumienie podpisano w ubiegłym tygodniu. - To pozwala nam spokojnie pracować i przygotować się do organizacji imprezy - dodał Wiesław Grzegorzewski.

KTO PRZYJEDZIE?

Z państw, do których wysłano zaproszenia, wstępne deklaracje udziału zapowiedziało kilka krajów. Wśród nich są takie, które do tej pory jeszcze nie uczestniczyły w pokazach w Radomiu. - Białorusini zamierzają zaprezentować samolot myśliwski Su-27. Byłby to pokaz dynamiczny. Na wystawie statycznej mają pokazać myśliwski Su-24 i transportowy Ił-76 - powiedział podpułkownik Grzegorzewski.

Z samolotem Su-27 mają się pojawić Ukraińcy. Ale niewykluczone, że zgotują widzom nie lada niespodziankę. Dowiedzieliśmy się, że rozważany jest pokaz jednego z dwóch wielkich samolotów transportowych An-124 Rusłan lub An-225 Mrija. Ten drugi jest największym samolotem transportowym na świecie. Jest maszyną z sześcioma silnikami, a rozpiętość skrzydeł wynosi prawie 85 metrów, czyli niewiele mniej od boiska piłkarskiego. Na przykład, długość boiska Radomiaka wynosi 105 metrów.

Deklarację udziału zgłosiły również Siły Powietrzne Korei Południowej. Chcą zaprezentować w Radomiu samolot systemu zaawansowanego szkolenia T-50 Golden Eagle, maszynę o właściwościach typowych dla naddźwiękowego myśliwca wielozadaniowego, przypominającego układem aerodynamicznym F-16.

POWIETRZNA WALKA

Ze wstępnie przygotowanego programu pokazów, na uwagę zasługuje pozorowana walka powietrzna dwóch samolotów myśliwskich F-16 z dwoma samolotami MiG-29. Wykonają ją polscy piloci.

Tegoroczne Air Show odbędzie się w ostatni weekend sierpnia, w dniach 29-30 sierpnia. Pokazy dynamiczne rozpoczną się o godzinie 10 i zakończą o 18. Szczegółowy plan pokazów zostanie podany tuż przed międzynarodowymi pokazami.

Źródło: ECHODNIA/RADOM
26 stycznia 2009


Jeżeli to prawda, i wszystko się uda, to już nie mogę się doczekać :)

duszy
Posty: 679
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2007, 21:42
Lokalizacja: EPMB

Postautor: duszy » piątek, 30 sty 2009, 16:48

KubaN pisze:O może ekipe do Paryża zbierzemy, wypadzik samochodowy coś jak berlin, tylko do paryżewa :)

Chyba że z między lądowaniem bo non stop za fajerą z Malboro via Kostrzyń la Paryżewo to prawie 20 godzin nie wytrzymam w obie strony. :lol: :roll: Pomimo że drogi są piękne to np wjazdzik na autostradę Nord cała długość za jedyne 14 Euro
Obrazek

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » piątek, 30 sty 2009, 18:58

Duszy :P to się tylko tak mówi. Tam się jedzie tak jakby się płynęło. Wszędzie są autostrady. Ja jechałem do Hiszpanii koło Barcelony 3 dni autobusem i wytrzymałem. Tylko ,że z krótkim noclegiem w Strasburgu.

duszy
Posty: 679
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2007, 21:42
Lokalizacja: EPMB

Postautor: duszy » piątek, 30 sty 2009, 22:26

Siernik pisze:Duszy :P to się tylko tak mówi. Tam się jedzie tak jakby się płynęło. Wszędzie są autostrady. Ja jechałem do Hiszpanii koło Barcelony 3 dni autobusem i wytrzymałem. Tylko ,że z krótkim noclegiem w Strasburgu.

Jaakoo kierowca?A przerwy co 8 godzin chyba A co na to Krokodyle?

Awatar użytkownika
saj4
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 12 sie 2008, 09:48
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Postautor: saj4 » wtorek, 03 lut 2009, 10:09

Podaję za organizatorami:

Biuro organizacyjne pokazów AIR SHOW 2009 otrzymało oficjalne potwierdzenie udziału w pokazach dynamicznych przedstawicieli Sił Powietrznych Białorusi i Finlandii. Nowością na radomskim niebie będzie białoruski Su- 27 i Su – 24. Prócz tego, pokazy dynamiczne zostaną wzbogacone obecnością załogi Ił – 76. Strona finlandzka potwierdziła przybycie grupy akrobatycznej Midnight Hawks, latającej na samolotach Hawk Mk 51s.

Do tej pory, umowy na udział w pokazach podpisali przedstawiciele pięciu państw (prócz Białorusi i Finlandii, także Czechy, Rumunia i Niemcy). Rozmowy prowadzone są z kolejnymi siedmioma: z Ukrainą, Wielką Brytanią, Francją, Hiszpanią, Holandią, Kanadą oraz Koreą Południową.

Źródło
http://airshow.sp.mil.pl/index.php/pl/a ... namicznych

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » wtorek, 03 lut 2009, 13:38

Od Rumunów pewnie piękny MiG-21 Lancer przyleci :) a ten Su-24 to mnie przeraził, jak na serio będzie, to w ogóle nie wiem co zrobie ze szczęścia :P
Pozdrawiam, JN

Obrazek

comatus

Postautor: comatus » środa, 04 lut 2009, 15:00

Robi się coraz ciekawiej.
A mam takie pytanie, czy w tym roku będzie coś takiego jak w 2007, czyli wejściówki za barierki?

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » piątek, 20 lut 2009, 14:37

DECYZJĄ MINISTRA OBRONY NARODOWEJ POKAZY AIR SHOW 2009 ZOSTAŁY ODWOŁANE.

Na razie nie znam oficjalnego powodu.To informacja 100 % pewna - zapewnie czlowiek od ktorego to wiem, oficjalne info pojawi się niebawem na stronie pokazów.
Ostatnio zmieniony piątek, 20 lut 2009, 15:39 przez Franc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » piątek, 20 lut 2009, 14:42

Tośmy sobie pojechali.. :?
Pozdrawiam :)
Paweł


Wróć do „Wydarzenia w lotnictwie wojskowym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości