Katastrofa CASA

...wszystko o siłach powietrznych
Awatar użytkownika
MarcoPolo
Posty: 478
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 18:35
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Postautor: MarcoPolo » piątek, 23 sty 2009, 20:11

I właśnie na myśl o gościach z czarnego mercedesa ogarnia mnie największy smutek... Gdzie my żyjemy?

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » piątek, 23 sty 2009, 21:49

Istna Polska. Największą wtope zaliczyła komisja, która napisała, że "na 9 sekund przed zderzeniem z ziemią piloci spojrzeli poza kabinę samolotu nie zważając na położenie sztucznego horyzontu".- bo raczej nikt tego się dowiedzieć nie mógł.

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » sobota, 24 sty 2009, 11:13

Siernik pisze:Istna Polska. Największą wtope zaliczyła komisja, która napisała, że "na 9 sekund przed zderzeniem z ziemią piloci spojrzeli poza kabinę samolotu nie zważając na położenie sztucznego horyzontu".- bo raczej nikt tego się dowiedzieć nie mógł.


Podoba mi się też stwierdzenie że kontroler jest winny, że przez to że spytał "Widzicie pas?" odwrócił uwagę...
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Molger
Posty: 141
Rejestracja: piątek, 06 paź 2006, 21:56
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Molger » sobota, 24 sty 2009, 12:22

jak dla mnie NO COMMENTS

Awatar użytkownika
Siernik
Posty: 327
Rejestracja: sobota, 09 sie 2008, 13:49
Lokalizacja: Sławno

Postautor: Siernik » sobota, 24 sty 2009, 13:15

KubaN pisze:
Siernik pisze:Istna Polska. Największą wtope zaliczyła komisja, która napisała, że "na 9 sekund przed zderzeniem z ziemią piloci spojrzeli poza kabinę samolotu nie zważając na położenie sztucznego horyzontu".- bo raczej nikt tego się dowiedzieć nie mógł.


Podoba mi się też stwierdzenie że kontroler jest winny, że przez to że spytał "Widzicie pas?" odwrócił uwagę...


Jeden pilot powinien wypatrywać pas a drugi raczej obserwować wskaźniki. Gdzie był 2 pilot?

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » sobota, 24 sty 2009, 20:36

Siernik pisze:Jeden pilot powinien wypatrywać pas a drugi raczej obserwować wskaźniki. Gdzie był 2 pilot?


Cóż.. być może (co komisja pewnie 'zapomniała' ujawnić) był w tym czasie w toalecie lub nalewał sobie kawki.. jak dla mnie ten raport od początku się wydawał nieco naciągany.
Pozdrawiam :)
Paweł

Browar
Posty: 950
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2008, 18:32

Postautor: Browar » poniedziałek, 26 sty 2009, 11:23



Wróć do „Wydarzenia w lotnictwie wojskowym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości