LOT-y przez Rosję

...wszystko o lotnictwie cywilnym
marecki
EPGD Spotters
Posty: 852
Rejestracja: sobota, 25 lut 2006, 10:22
Lokalizacja: Gdańsk

LOT-y przez Rosję

Postautor: marecki » wtorek, 27 kwie 2010, 08:08

Polsko-rosyjska odwilż w przestrzeni powietrznej
PAP/Dziennik Gazeta Prawna - 27-04-2010 06:11
To ironia losu, że wkrótce po tragedii w Smoleńsku Polska zaczęła się dogadywać z Rosją w sprawach lotniczych - zauważa "Dziennik Gazeta Prawna".
Według gazety, efektem spotkań premierów Tuska i Putina najprawdopodobniej będzie otwarcie korytarza syberyjskiego dla rejsów LOT-u do Japonii. Bez nich nie byłoby też awizowanych właśnie przez naszego przewoźnika lotów do Kaliningradu. "DGP" dowiedział się nieoficjalnie, że owe rejsy były jedną ze spraw omawianych podczas spotkania premierów Donalda Tuska i Władimira Putina 7 kwietnia w Katyniu.

Teraz, gdy otwarcie korytarza syberyjskiego jest bliskie, LOT może zacząć poważnie myśleć o Dalekim Wschodzie, nie tylko o Japonii, lecz również o Chinach - czytamy we wtorkowej publikacji "Dziennika Gazety Prawnej".

Czytaj więcej: LOT | Rosja | transport lotniczy

marecki
EPGD Spotters
Posty: 852
Rejestracja: sobota, 25 lut 2006, 10:22
Lokalizacja: Gdańsk

Stare porozumienie

Postautor: marecki » piątek, 07 maja 2010, 08:23

Porozumienie lotnicze Polski i Rosji z 1993 r.
PAP/Rzeczpospolita - 07-05-2010 06:21
Od 17 lat Polskę i Rosję wiąże umowa w sprawie ruchu samolotów wojskowych i wspólnego wyjaśniania katastrof - pisze "Rzeczpospolita".
Podpisany na 5 lat dokument, jest przedłużany automatycznie o kolejne 5-latki, ponieważ żadna ze stron go dotąd nie wypowiedziała. W jego treści znajdują się regulacje dotyczące przelotów i uzyskiwania odpowiednich zezwoleń na ich przeprowadzenie w przestrzeni powietrznej obu państw.

Wyszczególnia także informacje, przekazywane sobie nawzajem bezpłatnie, a związane z wykonywaniem lotów. Są to m.in. dane o lotniskach wojskowych, systemach nawigacyjnych i warunkach meteorologicznych.

Jeden z punktów, dość krótkiej umowy, mówi o czynnościach podejmowanych przez obie strony w razie nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak awarie, wypadki czy katastrofy.

Obecnie, w toku ożywionej dyskusji wokół smoleńskiej tragedii, nikt nawet nie wspomniał o tym, nadal obowiązującym obie strony, porozumieniu.

Ministrem Obrony w czasie ratyfikowania dokumentu był Jerzy Szmajdziński - jedna z ofiar katastrofy 10 kwietnia - zauważa "Rzeczpospolita".


Wróć do „Wydarzenia w lotnictwie cywilnym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości