Tanie linie z Polski do Nowego Jorku

...wszystko o lotnictwie cywilnym
marecki
EPGD Spotters
Posty: 852
Rejestracja: sobota, 25 lut 2006, 10:22
Lokalizacja: Gdańsk

Tanie linie z Polski do Nowego Jorku

Postautor: marecki » czwartek, 08 kwie 2010, 20:55

Tania islandzka linia lotnicza Iceland Express od 4 czerwca będzie latać z Warszawy przez Reykjavik do Nowego Jorku - poinformował w czwartek przewoźnik.
Rejsy z Warszawy przez Reykjavik do Nowego Jorku obsługiwane będzie samolotami Boeing 737.-700. Loty odbywać się będą trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, czwartki i piątki. Pasażerowie podróżować będą na całej trasie na jednym bilecie, z gwarancją przesiadki w Reykjaviku.

Iceland Express ma wznowić rejsy z Krakowa do Reykjaviku - odloty w każdą środę - z możliwością przesiadki na rejsy do Nowego Jorku. Przewoźnik ma uruchomić nowe połączenie z Gdańska do Reykjaviku - odloty z Gdańska w każdą środę.

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » czwartek, 08 kwie 2010, 22:37

Ceny biletów widzę, że zaczynają się od ok. 500 euro. Biorąc pod uwagę, że teoretycznie są to tanie linie to żarcia się pewnie nie dostanie (chociaż może na tych odcinkach KEF-EWR-KEF szarpną się na jakąś kanapkę), 737 to dość mało godny samolocik jak na long haula, za bagaż może jeszcze trzeba dopłacić (tego nie wiem bo ta ich strona jest koszmarna i nic znaleźć tam nie mogę), a przy rezerwacji widziałem pytanie czy chcę wybrać sobie miejsce czy nie - więc wnioskuję, że za to się pewnie też płaci dodatkowo... A dla porównania jak się trafi na dobre bilety w Lufie to do NYC poniżej 2000zł się leci i do wyboru godny A346 lub mniej godny B744 (a już niedługo A388) Lufy albo czasem jakiegoś codeshare'a się trafi z United czy Continentalem. Chyba wybieram Lufę jednak - i jeszcze z Gdańska a nie z Wawy ;). A z Wawy poza Lufą (a ten Iceland Express na razie nie ma lotów GDN-KEF-EWR w sprzedaży więc to naszą wspaniałą stolicę powinno się właśnie porównywać) do NYC latają jeszcze m.in. AF, KL, BA i wszyscy raz na jakiś czas też rzucają bilety poniżej 2000.

Trochę dziwna strategia z ich strony...
Obrazek


Wróć do „Wydarzenia w lotnictwie cywilnym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości