Zmiany dotyczace bagazu rejestrowanego - Wizz Air

...wszystko o lotnictwie cywilnym
baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Zmiany dotyczace bagazu rejestrowanego - Wizz Air

Postautor: baku » niedziela, 17 maja 2009, 23:13

Szanowny Kliencie!

Od 21 maja 2009 r. Wizz Air wprowadza istotne zmiany zasad dotyczących bagażu:
Łączny limit wagi wszystkich sztuk bagażu rejestrowanego zostaje zmniejszony z 20 kg do 15 kg dla wszystkich nowych rezerwacji.

Opłata za wagę nadbagażu pobierana na lotnisku od wszystkich klientów wzrośnie z 10 do 15 EUR za dodatkowy kilogram bagażu rejestrowanego.

Dla klientów, którzy podobnie jak Pan/Pan, dokonali rezerwacji przed 21 maja, limit wagi wynoszący 20 kg pozostanie niezmieniony.

Opłata za bagaż wynosi nadal 10 EUR za sztukę, jeżeli dokonywana jest na stronie wizzair.com lub telefonicznie, oraz 20 EUR za sztukę, jeżeli dokonywana jest na lotnisku.


15 kg limit!!!! to byla jedyna znaczaca przewaga wizza nad rajanem i tak ja zmarnowali.

ps. teraz to najlepiej easym latac bo tam bagaz podrezny jest bez limitow zadnych wiec ile sie udziwgnie tyle sie wezmie
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » niedziela, 17 maja 2009, 23:48

Po prostu cudownie... Z przykrością trzeba stwierdzić, że porównywanie Wizza i Ryana już stało się faktem. Najpierw fotele bez możliwości opuszczenia oparcia teraz 15kg bagażu. Nie jestem przekonany czy podążanie krok w krok za "Wielkim Bratem" wyjdzie Wizzowi na zdrowie. Gdzie te czasy kiedy to jeszcze latał do nas Easy... Przynajmniej na otarcie łez po opłaceniu 15 Euro za kilogram nadbagażu pozostanie nam znacznie ładniejsza obsługa niż w Ryanie i pewnie niż w Easy'm ;).

Czy dobrze pamiętam, że na początku latania z Gdańska Wizz miał jeszcze bagaż wliczony w cenę biletu?
Obrazek

Awatar użytkownika
kruchy
Posty: 142
Rejestracja: środa, 05 kwie 2006, 05:50
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: kruchy » poniedziałek, 18 maja 2009, 07:05

Marcin pisze:Czy dobrze pamiętam, że na początku latania z Gdańska Wizz miał jeszcze bagaż wliczony w cenę biletu?


Dobrze pamiętasz. Tak było jeszcze całkiem niedawno.

Awatar użytkownika
mnich3001
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 28 lut 2008, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: mnich3001 » poniedziałek, 18 maja 2009, 08:56

He, ma to swoje zalety i wady :)

Taszczyć "naście" waliz po 20kg to jest "coś", przy 15kg już nie będzie takim "wyczynem". Po mojej ostatniej wyprawie do UK miałem dość tych waliz (3 przesiadki w pociągu - remonty torów w Londynie i na odcinku Londyn - Brighton, do tego autobus, taksówka).

Na lotnisku zauważyłem, że panienki w obie strony zsumowały ciężar bagażu, za dosłowne kilka kg "nadwagi" nie płaciłem, zawsze, w przypadku "napiętej" sytuacji można zażądać świadectwa legalizacji wagi, a nie sądzę, że je ktoś legalizuje :)

Wizz testuje nasz spryt?

Za rok jak będę leciał kupię bilety wcześniej a za bagaż dopłacę po te niby 10EU (zapłaciłem po 45zł/sztuka bagażu). Przed lotem, trzeba się będzie niestety pakować kilka dni wcześniej i mieć w zapasie parę walizek przy większych wyprawach, tak na wszelki wypadek :)

A to czy 20kg lub 15kg to dla mnie bez większego znaczenia, i tak niesamowitą frajdą jest sam lot i nie ma co sobie psuć zabawy. Niech się sknery udławią tymi 5kg a po cichu będę trzymał kciuki aby EasyYet latał dalej z Gdańska do Gatwick.
SONY a300 KIT 28-70 & 50-200

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » poniedziałek, 18 maja 2009, 15:15

mnich3001 pisze:Taszczyć "naście" waliz po 20kg to jest "coś", przy 15kg już nie będzie takim "wyczynem".

Nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem Twoją intencję, ale jak kilka waliz po 20kg? Przecież łączna waga bagażu nie może być większa niż tyle zgodnie z przepisami ;)
Ja tam Wizzem dopiero w lipcu będę miał okazję pierwszy raz lecieć więc możliwe, że się nie znam.
mnich3001 pisze:a po cichu będę trzymał kciuki aby EasyYet latał dalej z Gdańska do Gatwick.

Latał dalej? :P chyba jakieś przejęzyczenie tu wystąpiło.
Pozdrawiam :)
Paweł

Ewelina
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2007, 17:24

Postautor: Ewelina » poniedziałek, 18 maja 2009, 23:25

zmiany w limicie bagażowym wizzair'a wejdą 22 maja. taka mała poprawka :) a do tego zrobili sobie prezent na 5 urodziny i podnieśli cenę za kilogram nadbagażu z 45 zł do 68 zł, a to więcej niż ma ryanair w tej chwili.
a jeżeli chodzi o easyjet'a to powiem to z punktu widzenia agenta odpraw: nigdy więcej easyjet'a!!! mieli dziwaczne karty pokładowe (gazety maja lepszy papier!), wywieszki bagażowe rożne na każdy dzień tygodnia(!), a do tego pokręcone procedury i brak możliwości odprawy w systemie.
ludzie i tak będą latać mimo, ze nazwa "tania linia" jest już tylko teorią. od kilku lat ceny systematycznie wzrastają. dziś są wyższe kilkakrotnie niż kilka lat temu, a pasażerów nie ubyło. poza tym ludzie zawsze znajda sposób na przemycenie kilku kilogramów więcej :) z doświadczenia wiem, że czasami nawet kilkudziesięciu, bo pomysłowość pasażera nie zna granic :D

Awatar użytkownika
mnich3001
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 28 lut 2008, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: mnich3001 » wtorek, 19 maja 2009, 09:43

kex_ - takie drobne :)

Ewelina - ale ja chcę do Gatwick, pojeździć tą kolejką, a przez Kraków to trochę za długo potrwa no i daleko :)
SONY a300 KIT 28-70 & 50-200

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » sobota, 23 maja 2009, 22:48

Zmasakrowala mnie ta informacja, faktycznie zaczyna to wygladac gorzej niz u Ryanaira...

Ewelina
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2007, 17:24

Postautor: Ewelina » niedziela, 24 maja 2009, 00:26

Wizzair'owi jeszcze daleko do Ryan'a! Póki nie wprowadzili możliwości odprawy przez internet, a do tego wielu kombinacji opłat, z którymi zwykły pasażer ma ogromny problem, to nie można tu mówić o podobieństwie :). Wizzair ma proste zasady: sztuka bagażu do 15 kg, a ewentualny nadbagaż 68zł. Ryanair z kolei ma wiele kombinacji odpraw, a do tego wysokie stawki za wszystkie błędy w rezerwacji.

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » niedziela, 24 maja 2009, 12:44

Akurat mi możliwość odprawy przez Internet bardzo odpowiada. Nie ma stania w tych kolejkach, z których głównie tanie linie są znane... Więc tego bym nie zaliczył jako zaletę Wizz Aira. A co do opłat dodatkowych to powiem tak - w Ryanie mogę zapłacić w każdej chwili Visą Elektron za darmo, a w Wizzie albo płacę przelewem do 2 tygodni przed wylotem i czekam kilka dni na bilet albo jak płacę kartą to kasują mnie 20 parę zł za każdy lot. Co oczywiście nie zmienia faktu, że dalej znacznie chętniej polecę Wizzem bo chamska polityka Ryana mnie czasem do szału doprowadza. Chociaż zachowanie jednego stewarda podczas naszego ostatniego lotu do Luton trudno inaczej nazwać ale z powrotem zrewanżował się przynajmniej miejscem przy wyjściu awaryjnym...
Obrazek

Ewelina
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2007, 17:24

Postautor: Ewelina » niedziela, 24 maja 2009, 16:55

Powiedziałabym raczej, że kolejki zależą od infrastruktury lotniska ;)

Awatar użytkownika
nze
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 11 gru 2006, 13:47
Lokalizacja: Wejherowo
Kontaktowanie:

Postautor: nze » środa, 27 maja 2009, 09:41

Marcin pisze: w Ryanie mogę zapłacić w każdej chwili Visą Elektron za darmo, a w Wizzie albo płacę przelewem do 2 tygodni przed wylotem i czekam kilka dni na bilet albo jak płacę kartą to kasują mnie 20 parę zł za każdy lot.


Opłata za rezerwację Solo, UK Maestro & Przelew bankowy

za lot za pasażera

11 PLN


:)
bye bye HA-LPH .. :(

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 292
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwie 2007, 21:28
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » środa, 27 maja 2009, 10:53

O kurcze nie wiedziałem, że za przelew też już się płaci... Dzięki za info.
Obrazek

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » środa, 27 maja 2009, 11:01

11 zl za przelew!! I niech zgadne jak sie leci tzw return to pewnie to jest 2x11=22 ??

Dobrze ze moja rezerwacje z waliza 20kg zrobilem 2 miesiace temu bo teraz taka sama przyjemnosc by mnie wyniosla 2 razy tyle przez te wszystkie oplaty 'dodatkowe' i to nieszczesne ograniczenie do 15 kg. Ale zobacza ze odejda od nich ludzie przez to bo jak ktos leci na 'wieksza' podroz to bral zawsze Wizzaira ze wzgledu na bagaz. a teraz to porowna ceny i moze juz wybrac Ryana bo ma dokladnie to samo tam.
Obrazek

Awatar użytkownika
mnich3001
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 28 lut 2008, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: mnich3001 » środa, 27 maja 2009, 11:45

Jeżeli chodzi o UK to cena bagażu to pikuś. Ostatnio za pociąg z Luton do Brighton zapłaciłem za 5 osób 35GB po godzinach szczytu, Z Brighton do Luton (niestety w szczycie, start o 08:00 z Luton) wracając bym zapłacił 150GB, pojechałem wynajętym busem za 120GB w 1 godzinę i 40min, i bez 3 przesiadek (roboty torowe).

Tak więc, cena dodatkowego bagażu (i problemów) jest kwestią zjedzenia 1 pizzy mniej w PIZZA EXPRESS (ok. 9GB pizza + ok. 5GB piwo) - to taka "lepszawa" pizzeria na wyspach i nie droga, gdzie 95% załogi to Polacy :)
SONY a300 KIT 28-70 & 50-200


Wróć do „Wydarzenia w lotnictwie cywilnym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości