[Lufthansa] Wiadomości, opinie, fakty

...wszystko o lotnictwie cywilnym
przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

[Lufthansa] Wiadomości, opinie, fakty

Postautor: przyb » piątek, 04 lip 2008, 13:05

Popularne linie lotnicze otrzymają swoje własne tematy, w których zamieszczane będą najnowsze wiadomości oraz toczone debaty na temat danej linii.

Zachęcam do konstruktywnej dyskusji na tematy związane z linią lotniczą Lufthansa

Awatar użytkownika
Cani
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 08:39
Lokalizacja: Gdynia/Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: Cani » wtorek, 08 lip 2008, 10:07

LH leciałem kilka razy, zawszebyłem zadowolony, zawsze na czas, miła obsługa na pokładzie, schludne samoloty, wygodne siedzenia, jedyny minus to catering pokładowy, mała bułeczka, którą nie najadłby się roczny niemowlak.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kruchy
Posty: 142
Rejestracja: środa, 05 kwie 2006, 05:50
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: kruchy » wtorek, 08 lip 2008, 10:26

Cani pisze:jedyny minus to catering pokładowy, mała bułeczka, którą nie najadłby się roczny niemowlak.


Ale masz wybór: czisss or ham (kejs or szinken) ;-)

Awatar użytkownika
matek.orzel
Posty: 47
Rejestracja: sobota, 19 maja 2007, 12:09
Lokalizacja: EPPR
Kontaktowanie:

Postautor: matek.orzel » wtorek, 08 lip 2008, 14:53

Bułki rzeczywiście mają małe :) . Ale jeśli chodzi o obsługe to jest profesjonalna. Na catering też zbytnio nie narzekam. Stewka co chwile chodziła i pytała się czy coś czegoś nie chce...

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » wtorek, 08 lip 2008, 15:20

No ja również doceniam Lufthansę :) bardzo mi się podobał catering na lotach longhaulowych, w 747 trochę mało miejsca, ale A340 komfortowo się leci :) Stewki takie sobie, ale fachowo obsługują :P No i ceny też są dość przystępne.
Pozdrawiam, JN

Obrazek

STRU$
Posty: 530
Rejestracja: piątek, 15 cze 2007, 12:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: STRU$ » wtorek, 08 lip 2008, 15:51

Obsługa miła jak juz koledzy zauważyli, catering to faktycznie jakaś pomyłka ale mają dobre piwko Warsteiner :) Ogólnie miło i przyjemnie na pokładzie LH.
Pozdrawiam Piotr

przyb
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: przyb » wtorek, 08 lip 2008, 16:30

A nie uważacie, że Lufthansa z powowodzeniem może starać się o status najnudniejszej linii lotniczej świata? Owszem, stoi na czele wielkiego Aliansu lotniczego, ma za sobą olbrzymie doświadczenie i lata tradycji, jest bardzo profesjonalna, jak to niemieckie firmy mają do siebie... ale wszystko to, łącznie z schematem malowania sprawia, że sa oni niesamowicie nudni... Nigdy specjalnie nie ekscytowałem się tą linią... Takie moje refleksje... :D

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 602
Rejestracja: piątek, 02 lut 2007, 22:10
Lokalizacja: Kartuzy
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz » wtorek, 08 lip 2008, 16:37

Nie wypowiem sie na temat latania linia bo nie miałem przyjemności. Zauważyłem że piloci z LH sa bardzo uparci :) i najpierw robia to co chcą a potem to co chce twr :D przykład: poprosili o podejscie na 11,wiezyczka powiedziała ze moze im byc bardzo ciezko bo podstawa jest niska,a oni ze sobie poradza, schodzili coraz nizej(po wektorach z twr) az sie przestraszyli bo na wysokosci ponizej 900 ft nie widzieli ziemi i poprosili o ILSa :) musieli sie sami przekonać :D tak poza tym to lataja strasznie asekuracyjnie a nie z fantazja jak koledzy z wizza :)
Pozdrawiam serdecznie
__________________________________________
Obrazek

Awatar użytkownika
chajal
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 09 cze 2007, 08:47
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: chajal » wtorek, 08 lip 2008, 18:16

przyb pisze:A nie uważacie, że Lufthansa z powowodzeniem może starać się o status najnudniejszej linii lotniczej świata? Owszem, stoi na czele wielkiego Aliansu lotniczego, ma za sobą olbrzymie doświadczenie i lata tradycji, jest bardzo profesjonalna, jak to niemieckie firmy mają do siebie... ale wszystko to, łącznie z schematem malowania sprawia, że sa oni niesamowicie nudni... Nigdy specjalnie nie ekscytowałem się tą linią... Takie moje refleksje... :D


Muszę przyznać racje przyb, wcześniejsze wypowiedzi doprowadzały mnie do "sensacji żołądkowych". LH solidne, czyste, punktualne itd, podobnie jak te helmuty - roboty bezmózgowe. Będę ostrzejszy, Hitler mógł dojść do władzy tylko tam. Nie ma jak polski "dom na kółkach" przynajmniej człowiek wie że żyje. Viva Lot, Centralwings, Air Polonia,PKP Intercity, PKS, Hallo Taxi :D

STRU$
Posty: 530
Rejestracja: piątek, 15 cze 2007, 12:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: STRU$ » wtorek, 08 lip 2008, 18:22

Uważam, że nuda jest domeną narodu niemieckiego a nie tylko pilotów z LH. Mam akurat przyjemność pracować od wielu lat w firmie niemieckiej i czesto jestem w Niemczech na delegacjach. Niemcy są bardzo zadufani w sobie i uważają, że tylko oni (jako naród) mają zawsze rację. Do tego dochodzi ich konserwatyzm, który czasami jest aż przytłaczający. Oczywiście stopień nasilenia tych cech jest rózny od regionu Niemiec ale tak czy owak jest widoczny. Myślę, że są to powody, że naród Niemiecki postrzegany jest przez innych jako nudny. Robią zawsze wszystko wg z góry ustalonych zasad i nie może być mowy o żadnych odstępstwach co czasami jest wręcz upierdliwe i chore.
Pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » wtorek, 08 lip 2008, 18:41

No ale to z zasady jest :) jak do tej pory nikogo lepiej "w konia" nie zrobiłem niż Niemca haha :D razem z bakiem i ekypą z ILA :P

Wracając do LH, solidna linia to to jest, ale nudna zgadzam się. Aczkolwiek bardzo ją lubię za tą solidność, brak delayów i nowe maszynki.
Pozdrawiam, JN

Obrazek

Awatar użytkownika
chajal
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 09 cze 2007, 08:47
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: chajal » wtorek, 08 lip 2008, 19:19

Stru$ przerabiam to samo, mam "przyjemność" pracować też z Niemcami i dlatego trochę mnie poniosło. Potwierdzam to co napisałeś :!:

Pitex
Posty: 607
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 00:29
Lokalizacja: EPGD / GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Pitex » środa, 09 lip 2008, 06:51

KubaN pisze:Wracając do LH, solidna linia to to jest, ale nudna zgadzam się. Aczkolwiek bardzo ją lubię za tą solidność, brak delayów i nowe maszynki.


Kubus przyjedz na lotnisko tozobaczysz ze lufa prawie codziennie jest opozniona!! W/g statystyk jakichs tam z przed 2 lat lufa, sas i ba to sa najczesciej spozniajace sie linie lotnicze i najczesciej gubiace bagaz!!

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » środa, 09 lip 2008, 08:09

Wkoncu jak to Ryan pisze Latehansa:) Jakos w zeszly czwartek bylem na spottingu to Monachium wystartowalo 18.30, a Frankfurt o 19.30. czyli mocno ponadgodzinne opoznienie mieli

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » środa, 09 lip 2008, 08:09

Lufthansa lecialem kilka razy. Moje wrazenia sa ogolnie pozytywne. Nigdy nie narzekalem na ta linie, ale ostatni raz lecialem w 2005 roku. Wtedy to byla przesadna punktualnosc. Startowali i ladowali co do minuty. Jezeli chodzi o obsluge, to profesjonalna, mila, uprzejma i co najwazniejsze - zenska czesc dosyc ladna :lol:

Catering raczej nie byl taki zly. Mozna bylo sobie podjesc i sie napic. Jak lecialem do Lizbony, to nam podali super zestaw z krewetkami. Nie musze jeszcze wspominac, ze buleczki mozna bylo dobierac, podobnie jak maselko i mini zestawy szynki i sera.

Co do cen, to kiedys byli super a teraz niestety juz nie jest tak dobrze. Jak lecialem do Budapesztu, to bardziej mi sie oplacalo leciec Lufa przez FRA, niz LO pzrez WAW. Teraz jak bede lecial do Stambulu, to wybralem LO - zdecydowanie taniej niz Lufa.


Wróć do „Wydarzenia w lotnictwie cywilnym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości