[Centralwings] Wiadomości, opinie, fakty

...wszystko o lotnictwie cywilnym
Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » piątek, 30 maja 2008, 22:23

Na poczatku czerwca Central wprowadza do eksploatacji trzy 734 , ktore lataly dla Air One (EI-CZG, EI-CXI i EI-CXM), otrzymaja regi SP-LLK, LLL i LLM.
Tak wiec moze uda sie sfocic zanim przemaluja.

vincent
Posty: 505
Rejestracja: piątek, 25 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: vincent » piątek, 30 maja 2008, 22:36


Pitex
Posty: 607
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 00:29
Lokalizacja: EPGD / GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Pitex » sobota, 31 maja 2008, 07:48

mysle ze szanse sa znikome, bo one teraz chyba nie beda malowane w WAW tylko w UK

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » środa, 04 cze 2008, 22:41


Pitex
Posty: 607
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 00:29
Lokalizacja: EPGD / GDN
Kontaktowanie:

Postautor: Pitex » czwartek, 05 cze 2008, 04:10

i na skutek tej awarii nie poleci o czasie samolot na trasie GDN -> EDI i napisza kolejny artykol zeby pograzyc Centrala!

STRU$
Posty: 530
Rejestracja: piątek, 15 cze 2007, 12:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: STRU$ » poniedziałek, 01 wrz 2008, 07:53

http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,5645498,Centralwings_odlatuje_Rebiechowa.html

Centralwings odlatuje Rębiechowa

Kończy się przygoda tanich linii lotniczych Centralwings. Firma ta likwiduje wszystkie swoje połączenia, w tym cztery, które realizowała z Gdańska. Jej pasażerów przejąć chce Wizzair, który ogłosił otwarcie połączenia Gdańsk - Rzym.
Centralwings to jedyna polska tania linia lotnicza. Z Rębiechowa lata na czterech trasach - do Dublina, Edynburga, Rzymu i Haugesund. Jej pierwszy samolot na płycie gdańskiego lotniska wylądował 27 marca 2006 roku, inaugurując połączenia do Dublina. Problemy finansowe sprawiły, że od października firma rezygnuje z obsługi regularnych połączeń, koncentrując się tylko na lotach czarterowych.

W ubiegłym roku linie Centralwings na trasach z Gdańska przewiozły ponad 136 tys. pasażerów. Firmamiała też otworzyć w Rębiechowie swoją bazę, jednak mimo ogłoszenia kilku nowych tras (m.in. do Manchesteru i Amsterdamu) i rozpoczęcia rekrutacji pracowników, z pomysłu ostatecznie się wycofała.

Do Dublina z Centralwings ostatni raz polecieć będziemy mogli 12 września, do Edynburga 11 września, Rzymu 30 września, a Haugesund 21 października. Wszystkim pasażerom, którzy mieli wykupione bilety na loty po tych terminach, firma zaproponuje bezpłatnego skorzystania z rejsów na podobnych kierunkach, realizowanych przez Centralwings, jak i PLL LOT. Kto nie będzie chciał skorzystać z tej propozycji otrzyma zwrot pieniędzy.

Z odejścia Centralwings skorzystać chce węgierska tania linia lotnicza Wizzair, która ogłosiła otwarcie połączenia z Gdańska do Rzymu Fiumicino. Od 27 października do stolicy Włoch będziemy mogli polecieć dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Jest to już 15 połączenie tego przewoźnika z gdańskiego lotniska im. Lecha Wałęsy.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto


Jakby to powiedział Ryanair: Bye bye Centralwings...
Pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
Blink
Moderator
Posty: 2312
Rejestracja: środa, 31 paź 2007, 08:09
Lokalizacja: Gdańsk // EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: Blink » poniedziałek, 01 wrz 2008, 08:14

No i będziemy mieli flotę proszków na EPGD a co :) :wink:
Pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » poniedziałek, 01 wrz 2008, 10:56

Lepsza flota proszku do prania niż gdybyśmy musieli mówić "Wielkieś mi uczynił pustki na lotnisku moim, mój drogi Centralwingsie tym zniknieniem swoim.." :P

Tak na offtopie przyznam się, że w ogóle co do Centralwings to miałem farta, w maju nie poleciałem do Rzymu choć miałem (overbook), teraz w sierpniu przez własną pomyłkę (zamiast 27.08 myślałem, że mam wylot 28.08 ) o mało nie wróciłem.. także ciekawie 8) ale przynajmniej mam na pamiątkę pocztówkę z Centrala, tym bardziej że nie wiadomo ile jeszcze polata tak naprawdę.
Pozdrawiam :)
Paweł

Molger
Posty: 141
Rejestracja: piątek, 06 paź 2006, 21:56
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Molger » poniedziałek, 01 wrz 2008, 11:38

STRU$ pisze:http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,5645498,Centralwings_odlatuje_Rebiechowa.html

Centralwings odlatuje Rębiechowa

Kończy się przygoda tanich linii lotniczych Centralwings. Firma ta likwiduje wszystkie swoje połączenia, w tym cztery, które realizowała z Gdańska. Jej pasażerów przejąć chce Wizzair, który ogłosił otwarcie połączenia Gdańsk - Rzym.
Centralwings to jedyna polska tania linia lotnicza. Z Rębiechowa lata na czterech trasach - do Dublina, Edynburga, Rzymu i Haugesund. Jej pierwszy samolot na płycie gdańskiego lotniska wylądował 27 marca 2006 roku, inaugurując połączenia do Dublina. Problemy finansowe sprawiły, że od października firma rezygnuje z obsługi regularnych połączeń, koncentrując się tylko na lotach czarterowych.

W ubiegłym roku linie Centralwings na trasach z Gdańska przewiozły ponad 136 tys. pasażerów. Firmamiała też otworzyć w Rębiechowie swoją bazę, jednak mimo ogłoszenia kilku nowych tras (m.in. do Manchesteru i Amsterdamu) i rozpoczęcia rekrutacji pracowników, z pomysłu ostatecznie się wycofała.

Do Dublina z Centralwings ostatni raz polecieć będziemy mogli 12 września, do Edynburga 11 września, Rzymu 30 września, a Haugesund 21 października. Wszystkim pasażerom, którzy mieli wykupione bilety na loty po tych terminach, firma zaproponuje bezpłatnego skorzystania z rejsów na podobnych kierunkach, realizowanych przez Centralwings, jak i PLL LOT. Kto nie będzie chciał skorzystać z tej propozycji otrzyma zwrot pieniędzy.

Z odejścia Centralwings skorzystać chce węgierska tania linia lotnicza Wizzair, która ogłosiła otwarcie połączenia z Gdańska do Rzymu Fiumicino. Od 27 października do stolicy Włoch będziemy mogli polecieć dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Jest to już 15 połączenie tego przewoźnika z gdańskiego lotniska im. Lecha Wałęsy.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto


Jakby to powiedział Ryanair: Bye bye Centralwings...



Guzik prawda, wcale nie koniec, tylko zmiana charakteru wykonywania lotów. Chartery plus wet lease w Libii i na Ukrainie. I z tego co wiem to nawet chyba nikogo z pilotów nie zwolnia, czesc bedzie latala dalej, a czesc pojdzie do LOTu.

MaćkoE

Postautor: MaćkoE » niedziela, 14 wrz 2008, 08:48

tvn24 pisze:Konsulat RP w Mediolanie udzielił pomocy, również finansowej, około 60 pasażerom samolotu linii Centralwings, które w ostatniej chwili odwołały sobotni lot z Bolonii do Warszawy. Ponad 150 pasażerów nie mogło wydostać się z lotniska a włoska policja groziła, że usunie ich stamtąd siłą.

Pasażerka o sytuacji na lotnisku w Bolonii
Rzecznik Centralwings Kamil Wnuk o przyczynach odwołania lotuWładze konsularne rozwiązały problem osób, oczekujących na lotnisku i pozostawionych samym sobie przez linie lotnicze, załatwiając transport autokarem oraz ciepłe posiłki. Pozostali pasażerowie odwołanego rejsu polecieli do Polski innymi liniami na własny koszt - poinformował konsul generalny RP w Mediolanie Adam Szymczyk.

Ponad 150 pasażerów tanich linii lotniczych w poważne kłopoty wpadło po tym, jak Centralwings niespodziewanie odwołały lot. Zepsuł się samolot, którym mieli wrócić do Polski, a przewoźnik zapowiedział, że nie zorganizuje zastępczego lotu. Turyści nie mogli wydostać się z lotniska w Bolonii. Groziło im nawet usunięcie z terminalu przez włoskich karabinierów. - Teraz z lotniska ma nas usunąć policja - alarmowała na Kontakt TVN24 internautka Patrycja. - Poinformowano tylko, że nasz lot się nie odbędzie - mówiła w rozmowie telefonicznej zdenerwowana Patrycja Jackowska, turystka przebywającą w Bolonii.

Radźcie sobie sami

- Pani z informacji Centralwings powiedziała, że można na własną rękę jechać do Rzymu, stamtąd do Krakowa i następnie do Warszawy - opowiada roztrzęsiona pasażerka.

Informacje o awarii maszyny potwierdził rzecznik Centralwings Kamil Wnuk. - Samolot znajduje się w bazie technicznej. Nie wyszedł na czas z naprawy - tłumaczył Wnuk. - Nigdy byśmy nie zaryzykowali polecieć niesprawnym samolotem, a na rynku nie było maszyny, którą moglibyśmy wynająć - dodaje.

Konsul RO w Mediolanie Adam Szymczyk wyraził oburzenie postępowaniem linii Centralwings, które nie zareagowały na żadne monity i prośby o udzielenie pomocy Polakom.

Centralwings w kiepskim stylu żegna się z pasażerami

To już kolejny poważny incydent z udziałem Centralwings w sobotę. Wcześniej problemy z odlotem do Polski mieli turyści przebywający na wyspie Kos. W ten sposób firma zostawia po sobie fatalne wspomnienia u pasażerów w chwili, gdy znika z rynku tanich lotów pasażerskich - zarząd Centralwings zdecydował w sierpniu, że odtąd będzie ona zajmować się wyłącznie czarterami.


http://www.tvn24.pl/-1,1564673,0,1,kons ... omosc.html

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » niedziela, 18 sty 2009, 10:19

Polska tania linia lotnicza, Centralwings, przestanie istnieć. Przewoźnik, który miał stawić czoło Ryanair w walce o miliony polskich klientów chcących latać za małe pieniądze zostanie włączony do LOTu – informuje "Dziennik".

Właściciel wszystkich udziałów Centralwings – PLL LOT uznał, że nie ma już po co utrzymywać linii, która praktycznie nie istnieje od pół roku. Koncepcja przetrzymania kryzysu w branży tanich przewoźników najpierw przez redukcję siatki połączeń, a potem przeniesienie działalności firmy na loty czarterowe nie sprawdziła się.

Planowany wcześniej powrót Centralwings do obsługi stałych rejsów po unormowaniu się sytuacji na światowych rynkach paliwowych został ostatecznie odrzucony przez zarząd LOTu. Jako główną przyczynę takiej decyzji podaje się spadek liczby Polaków podróżujących samolotami z powodu kryzysu finansowego.

Włączenie Centralwings do LOTu ma zostać przeprowadzone w ciągu najbliższych trzech-czterech miesięcy. Z 280 dotychczasowych pracowników zwolnionych mam być 60.

Źródło: Onet

Franc
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2007, 00:20

Postautor: Franc » środa, 18 lut 2009, 19:34


Machoni
Posty: 495
Rejestracja: czwartek, 10 sie 2006, 15:10
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Postautor: Machoni » środa, 18 lut 2009, 19:49

Franc pisze:Nowe połączenie czarterowe
http://www.molde-airport.com/index.php? ... 9&newsid=3

Od poczatku pech przesladuje C0 :
http://www.molde-airport.com/index.php? ... 9&newsid=4
Poczytajcie polskie wersje tekstów na tej stronie. Czego oni uzywają do tłumaczenia :?: :shock:
Pozdrawiam
Mariusz

Obrazek

Awatar użytkownika
kex_
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2008, 11:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: kex_ » środa, 18 lut 2009, 20:55

Nie wiem, ale czytając to to po prostu "Polska język trudna być" :? wystarczy choć trochę znajomości składni a nie puszczanie przez translator elektroniczny całości..
Pozdrawiam :)

Paweł

MontyBL
Posty: 481
Rejestracja: sobota, 05 lip 2008, 09:30

Postautor: MontyBL » środa, 18 lut 2009, 21:21

kex_ pisze:Nie wiem, ale czytając to to po prostu "Polska język trudna być" :? wystarczy choć trochę znajomości składni a nie puszczanie przez translator elektroniczny całości..



No dobra, ale skąd ktoś zajmujący się tym zagranicznym serwisem ma znać i stosować polską składnię? Bo domyślnie można przyjąć, że ta osoba z językiem polskim czy ogólnie z Polską ma niewiele doczynienia.
Co jednak nie zmienia faktu, że tekst po "polsku" czytałem z lekkim rozbawieniem :P


Wróć do „Wydarzenia w lotnictwie cywilnym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości