Wizir zaczyna przeginać

...wszystko o lotnictwie cywilnym
Awatar użytkownika
kruchy
Posty: 142
Rejestracja: środa, 05 kwie 2006, 05:50
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Wizir zaczyna przeginać

Postautor: kruchy » poniedziałek, 04 lut 2008, 13:43

Próbują wprowadzić opłatę za niestawinie się na lot. Paranoja...

http://www.pasazer.com/in-2773-oplata,z ... na,lot.php
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 04 lut 2008, 14:50 przez kruchy, łącznie zmieniany 1 raz.

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » poniedziałek, 04 lut 2008, 13:48

No mocno smieszne, ale szybko sie z tego wycofali. Poza tym to by tylko odstraszalo klientow i przynosilo efekt odwrotny do zamierzonego. Po pierwsze, jak by to egzekfowali? Pod grozba nie sprzedazy kolejnych biletow, jezeli sie nie zaplaci? To czlowiek nie zaplaci i pojdzie do konkurencji (no chyba, ze na danej trasie nie ma konkurencji). Po drugie - skoro sie ktos nie stawil, to juz na tym zarabiaja - nie dosc, ze gosc zaplacil za miejsce i maja z tego kase, to jeszcze samolot jest lzejszy o jakies 100kg - co wplwa na zuzycie paliwa. Moze jednostkowo niewiele, ale jezeli sie podsumuje wszystkie takie przypadki, wyjda miliony.

Naparwde uwazalem Wizzair'a za super linie. Ale jezeli takich pomyslow beda miec wiecej, to chyba napewno zmienie zdanie.

Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kalim » poniedziałek, 04 lut 2008, 13:52

powinni jeszcze zwrocic bo jak ktos nie leci to mniej samolot spali a bilet i tak z gory oplacony

Obrazek

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » poniedziałek, 04 lut 2008, 14:51

pomysl godny latajacego cyrku Monty Pythona. Kiedys w temacie lotnictwa byla dyskusja o wprowadzeniu podatku drogowego dla samolotow przelatujacych nad Polska (nie pamietam ktorej kadencji byl to sejm) ale przyznaje ze ta oplata przebija tamta dyskusje. Teraz zastanawiam sie powaznie czy focic wizziar zza plotu bo jeszcze mi jakis rachunek przysla do domu.
Obrazek
ravecki

Awatar użytkownika
kruchy
Posty: 142
Rejestracja: środa, 05 kwie 2006, 05:50
Lokalizacja: EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: kruchy » poniedziałek, 04 lut 2008, 14:57

Spotter pisze:No mocno smieszne, ale szybko sie z tego wycofali.


Czy ja wiem czy się wycofali:

http://book.wizzair.com/useful_information/service_fees/

Przedostatnia pozycja. Swoją drogą co to za pozycja "Opłata za ochronę miejsca" - jak nie zapłacisz to lecisz na stojąco ?

Spotter pisze:Naparwde uwazalem Wizzair'a za super linie. Ale jezeli takich pomyslow beda miec wiecej, to chyba napewno zmienie zdanie.


Tych pomysłów w ich wykonaniu zaczyna być coraz więcej niestety. Wprowadzenie opłaty za bagaż - przegięcie ale zgodne z rynkowym trendem. Ale dwa razy zmieniana cena, za tą "usługę", w krótkim czasie to przegięcie. Do tej pory też uważałem Wizzair za bardzo solidną linię. Było kilka przypadków z przelotem na lotnisko zapasowe (mgła, czy inne utrudnienia) potem powrót do portu przeznaczenia i kontynuowanie siatki połączeń, a nie jak w FR - we request Bitgoszcz - porzucenie pasażerów i odwołanie lotu. Ale może i w Wizzair kończy się low cost z ludzką twarzą...

STRU$
Posty: 530
Rejestracja: piątek, 15 cze 2007, 12:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: STRU$ » poniedziałek, 04 lut 2008, 15:32

kruchy pisze:Przedostatnia pozycja. Swoją drogą co to za pozycja "Opłata za ochronę miejsca" - jak nie zapłacisz to lecisz na stojąco ?


Dostajesz ochroniarza na siedzeniu obok i jak idziesz w czasie lotu do WC to on pilnuje miejsca ;)
Pozdrawiam Piotr

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » poniedziałek, 04 lut 2008, 15:43

jakis wybitny specjalista od finansow myslal nad ta oplata... ciekawe czy jak samolot nie przyleci(tak jak wczoraj) to tez musze za to zaplacic ?? :) bo przeciez nie polecialem:P
Obrazek

Awatar użytkownika
ravecki
Posty: 1889
Rejestracja: piątek, 20 sty 2006, 16:27

Postautor: ravecki » poniedziałek, 04 lut 2008, 16:10

baku mi podsunal pomysl rozwiazania:
ludzie kupuja bilety (placa), samolot nie przylatuje (ludzie nie leca wiec placa ze nie polecieli).
proste i genialne.
nie trzeba samolotow, obslugi, paliwa wystarczy www gdzie sie sprzedaje bilety i konto na ktore ludzie wplacaja kase.
A powaznie to zastanawiam sie czy przy rezerwacji londynu nie wybrac konkurecji bo jakos mam lekkiego stracha latac liniami z takimi pomyslami.
Obrazek
ravecki

Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kalim » poniedziałek, 04 lut 2008, 16:20

wydaje mi sie ze to jest oplata, że jeżeli nie możesz lecieć i chcesz zrezygnować to płacisz 240 a resztę co zapłaciłeś zwracają.


Obrazek

LAPA
Posty: 562
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:37
Kontaktowanie:

Postautor: LAPA » poniedziałek, 04 lut 2008, 16:25

Kalim pisze:wydaje mi sie ze to jest oplata, że jeżeli nie możesz lecieć i chcesz zrezygnować to płacisz 240 a resztę co zapłaciłeś zwracają.


nie ma szans na zwroty ;-)
jak dla mnie jasnym jest ze chca podwojnie zarabiac.
Zglaszasz sie do nich mowiac ze nie lecisz, oni pobieraja od Ciebie 240PLN z karty, a bilet wystawiaja ponownie na sprzedaz :D :D 8) :shock:
Pozdrawiam
LAPA

---=== www.talh.pl ===---

Awatar użytkownika
KubaN
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk GDN/EPGD
Kontaktowanie:

Postautor: KubaN » poniedziałek, 04 lut 2008, 16:34

To przecież jest opłata taka o jakiej piszą Kamil i Łapa. Jeśli nie lecisz i im o tym powiesz to płacisz 240 PLN, ale jeśli się nie stawisz na lot, nic się nie dzieje :)
Pozdrawiam, JN

Obrazek

baku
Posty: 966
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2006, 19:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Postautor: baku » poniedziałek, 04 lut 2008, 17:15

kruchy pisze:
http://book.wizzair.com/useful_information/service_fees/

Przedostatnia pozycja. Swoją drogą co to za pozycja "Opłata za ochronę miejsca" - jak nie zapłacisz to lecisz na stojąco ?


mysle ze ochrona miejsca to znaczy ze taki wielki foliowy worek zakladaja na twoj fotel zebys mial pewnosc ze lot jest 'bezpieczny'
Obrazek

Spotter
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2006, 21:35
Lokalizacja: EPGD

Postautor: Spotter » poniedziałek, 04 lut 2008, 20:00

Bardziej bym powiedzial, ze ta ochrona miejsca, to zakladaja czarny worek i gdybys sie rozchorowal, mial chorobe lotnicza albo poprostu kojfnal, to latwiej posprzatac 8) To jest ochrona miejsca :lol:

Awatar użytkownika
muflon
Posty: 80
Rejestracja: środa, 08 lis 2006, 14:57
Lokalizacja: LSZH
Kontaktowanie:

Postautor: muflon » poniedziałek, 04 lut 2008, 20:19

rav pisze:Teraz zastanawiam sie powaznie czy focic wizziar zza plotu bo jeszcze mi jakis rachunek przysla do domu.

Ty się zając nie śmiej... http://lotnictwo.net.pl/viewtopic.php?p=193619#193619 ;-)

Awatar użytkownika
Kalim
Posty: 965
Rejestracja: sobota, 21 sty 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kalim » poniedziałek, 04 lut 2008, 20:24

z prawnego punktu widzenia można fotografować na zewnątrz samoloty do bólu i sprzedawać z licencja editorial, jeżeli sie zamaluje napisy, logo można nawet sobie własna linie na czyimś samolocie reklamowac


Obrazek


Wróć do „Wydarzenia w lotnictwie cywilnym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości